26 May 17:41 6 dəst medal sahibini tapdı
ATLETİKA xəbərləri 26 May 17:41
304 baxış

6 dəst medal sahibini tapdı

Mayın 25-28-də Şüvəlan qəsəbəsindəki Ağır Atletika Akademiyasında keçirilən 15 (2001-2002-ci il təv.) və 17 yaşadək (2003-2005-cü il təv.) yeniyetmə oğlan və qızlar arasında Azərbaycan birinciliyi davam edir. Apasport.az Azərbaycan Ağır Atletika Federasiyasının rəsmi saytına istinadən xəbər verir ki, ikinci yarış günündə körpücük üzərinə ilk olaraq yaşı 15-ə qədər olan oğlanlar arasında 62 və 69 kq çəki dərəcəsində mübarizə aparan atletlər çıxıblar.

 

62 kq çəki dərəcəsində qızıl medala toplam 178 kq (78+100) nəticə ilə Kamil Nəbiyev layiq görülüb. Gümüş medala 175 kq (75+100) nəticə ilə Nurlan Məmmədzadə, bürünc medala isə 162 kq (72+90) nəticə ilə Sənan Sahibov sahib çıxıb.

 

69 kq çəki dərəcəsində toplam 216 kq (101+115) nəticə ilə Murad Əliyev 1-ci yerə layiq görülüb. Gümüş medala 190 kq (90+100) nəticə ilə Səlimxan Mürşüdov, bürünc medala isə 163 kq (70+93) nəticə ilə Canəli Əsədov sahib çıxıb.

 

Yaşı 15-ə qədər olan oğlanlar arasında son çəki dərəcələrində də qaliblər müəyyən edilib. 77, 85, 94 və 105 kq-da qızıl medalçıların adlarına aydınlıq gəlib.

 

77 kq çəki dərəcəsində toplam 223 kq (104+119) nəticə ilə Yaşar Mamayev, 85 kq çəki dərəcəsində toplam 253 kq (113+140) nəticə ilə Əli Şükürlü, 94 kq çəki dərəcəsində toplam 250 kq (115+135) nəticə ilə Əli Quliyev, 105 kq çəki dərəcəsində isə toplam 130 kq (60+70) nəticə ilə Moşe Otaraşvili fəxri kürsünün ən yüksək pilləsinə qalxıb.

 

Qeyd edək ki, yarışda ölkənin bütün şəhər və rayonlarından idman cəmiyyətləri, klubları, mərkəzləri, UGİM-lərini təmsil edən 150-yə yaxın gənc atlet iştirak edir.

 

 62 kq

N

Ad

İl

Şəhər/rayon

Klub/Cəmiyyət

Çəkisi

Birdən

Təkanla

Toplam

1.

Nəbiyev Kamil

2003

Bakı

Spartak

57.8

78

100

178

2.

Məmmədzadə Nurlan

2004

Qazax

Zirvə

56.5

75

100

175

3.

Sahibov Sənan

2004

Qobustan

Zirvə

57.6

72

90

162

4.

Məlikov Soltan

2004

Neftçala

Zirvə

57.40

73

88

161

5.

Əkbərov İsmayıl

2004

Neftçala

Zirvə

56.9

50

55

105

6.

Hüseynov Zaur

2004

Qazax

UGİM

62.0

70

7.

Həsənov İlşad

2003

Neftçala

Zirvə

57.9

0

 

69 kq

N

Ad

İl

Şəhər/rayon

Klub/Cəmiyyət

Çəkisi

Birdən

Təkanla

Toplam

1.

Əliyev Murad

2003

Sumqayıt

Zirvə

63.6

101

115

216

2.

Mürşüdov Səlimxan

2003

Qobustan

Zirvə

68.8

90

100

190

3.

Əsədov Canəli

2003

Qobustan

UGİM

68.8

70

93

163

4.

Hacıyev Həsən

2003

Sumqayıt

Zirvə

63.6

61

75

136

5.

Məmmədov Nəcəf

2004

Qazax

UGİM

65.1

40

40

80

6.

Kazımlı Elcan

2004

Qazax

UGİM

66.9

30

35

65

7.

Məmmədov Nazim

2003

Bakı

Təhsil

66.6

50

 

77 kq

N

Ad

İl

Şəhər/rayon

Klub/Cəmiyyət

Çəkisi

Birdən

Təkanla

Toplam

1.

Mamayev Yaşar

2003

Neftçala

Zirvə

75.3

104

119

223

2.

Yusifov Murad

2003

Goranboy

Zirvə

71.5

80

90

170

3.

Əlimanov Hacı

2005

Bakı

Təhsil

70.7

71

90

161

4.

Məmmədov Fərhad

2004

Gəncə

Təhsil

70.9

62

 

85 kq

N

Ad

İl

Şəhər/rayon

Klub/Cəmiyyət

Çəkisi

Birdən

Təkanla

Toplam

1.

Şükürlü Əli

2003

Sumqayıt

Zirvə

81.6

113

140

253

2.

Cəfərov Sadəddin

2003

Qobustan

UGİM

77.4

75

92

167

3.

Aslan Sadiq

2004

Sumqayıt

Təhsil

81.7

65

80

145

 

 

94 kq

N

Ad

İl

Şəhər/rayon

Klub/Cəmiyyət

Çəkisi

Birdən

Təkanla

Toplam

1.

Quliyev Əli

2003

Goranboy

UGİM

86.7

115

135

250

2.

Zahidov Nahid

2003

Qobustan

UGİM

86.2

60

75

135

3.

Zamanov Kənan

2003

Xırdalan

Zirvə

93.9

61

70

131

 

 

105 kq

N

Ad

İl

Şəhər/rayon

Klub/Cəmiyyət

Çəkisi

Birdən

Təkanla

Toplam

1.

Otaraşvili Moşe

2003

Qax

UGİM

69.8

60

70

130

 

Xəbər lenti