SİZİN REKLAM BURADA

Kişilərdən ibarət əsas yığmamızdan ardıcıl 4-cü qələbə - YENİLƏNİB

Bakıda keçirilən 42-ci Ümumdünya Şahmat Olimpiadasında IV turun görüşləri keçirilib. Apasport.az saytının məlumatına görə, itkisiz irəliləyən kişilərdən ibarət əsas komandamız bu gün Rumıniya ilə üz-üzə gəlib. Təmsilçimiz bu turu da itkisiz başa vurub - 1:3.

 

İkinci millimiz isə görməqabiliyyəti zəif olan şahmatçıların beynəlxalq komandasını (IBCA) məğlub edib - 0.5:3.5.

 

Üçüncü yığmamız digərlərindən fərqli olaraq Türkmənistana məğlub olub - 0.5:3.5.

 

Kişilər kimi, qadınlardan ibarət əsas yığmamız da IV turda Rumıniya ilə qarşılaşıb. Xanımlarımız bərabərliyə razılaşıb - 2:2. İkinci millimiz İtaliyaya qalib gəlib - 2.5:1.5. Üçüncü komandamız isə Braziliya ilə xalları yarı bölüb - 2:2.

 

 

Olimpiada-2016

IV tur

Kişilər

 

Rumıniya (2572) - Azərbaycan-1 (2705) - 1:3

Konstantin Lupulesku (2618) - Şəhriyar Məmmədyarov (2761)

Boqdan-Daniel Deas (2524) - Teymur Rəcəbov (2722) - 0,5:0,5

Mihail Marin (2572) – Rauf Məmmədov (2666) - 0.5:0.5

Vlad-Kristian Yianu (2554) - Arkadi Naydiç (2696) - 0:1

 

IBCA (2275) - Azərbaycan-2 (2576) - 0.5:3.5

Yuri Meşkov (2354) - Vasif Durarbəyli (2612) - 0:1

Stanislav Babarikin (2339) – Ülvi Bacarani (2509) - 0:1

Yasek Staçanjik (2192) - Qədir Hüseynov (2625) - 0:1

Oliver Mueller (2272) - Namiq Quliyev (2577) - 0.5:0.5

 

Azərbaycan-3 (2350) – Türkmənistan (2416) - 0.5:3.5

Vüqar Əsədli (2406) – Maksat Atabayev (2485) - 0.5:0.5

Nail Bəşirli (2387) – Yusup Atabayev (2453) - 0:1

Abdulla Qədimbəyli (2294) – Saparmurat Atabayev (2406) - 0:1

Məhəmməd Muradlı (2331) – Handjar Odeyev (2401) - 0:1

 

Turnir cədvəli: 1. Rusiya, 2. Azərbaycan-1, 3. Kuba, ...11. Rumıniya – hamısı 6 xal, ...33. Azərbaycan-2, ...59. Azərbaycan-3,  ...78. Türkmənistan, 79. IBCA – hamısı 4.

 

Qadınlar

Azərbaycan-1 (2320) – Rumıniya (2343) - 2:2

Zeynəb Məmmədyarova (2295) – Korina-İsabela Peptan (2394) - 1:0

Günay Məmmədzadə (2361) – Kristina-Adela Foysor (2353) - 0:1

Gülnar Məmmədova (2304) – Elina-Luminita Kosma (2331) - 0.5:0.5

Nərmin Kazımova (2302) – İrina Bilmaqa (2395) - 0.5:0.5

 

İtaliya (2270) - Azərbaycan-2 (2248) - 2.5:1.5

Olqa Zimina (2389) - Türkan Məmmədyarova (2304) - 1:0

Marina Brunello (2376) - Xəyalə Abdulla (2214) - 1:0

Diseree di Benedetto (2183) – Nərmin Kazımova (2219) - 0.5:0.5

Alessia Santeramo (2001) - Nərgiz Umudova (2247) - 0:1

 

Azərbaycan-3 (2016) – Braziliya (2116) - 2:2

Nərmin Məmmədova (2230) – Juliana Sayumi Terao (2268) - 0.5:0.5

Xanım Balacayeva (2147) – Julia Alboredo (2135) - 1:0

Gövhər Beydullayeva (1994) – Suzana Çanq (2093) - 0:1

Aynur Katanova (1784) – Katye Librelato (2079) - 0.5:0.5

 

Turnir cədvəli: 1. Rusiya, 2. Fransa, 3. Hindistan, ...11. Rumıniya, 12. Azərbaycan-1 - hamısı 6 xal, ...15. İtaliya, ...19. Azərbaycan-2 – hər ikisi 5, ...33. Azərbaycan-3, ... 44. Braziliya – hər ikisi 4.

Digər xəbərlər
Bütün xəbərlər
PREMYER-LIQA

1.

Qarabağ 14 12 1 1 25-6 37

2.

Qəbələ

14 10 1 3 28-14 31

3.

Zirə 14 9 3 2 23-11 30

4.

Sumqayıt

14 6 2 6 17-17

20

5.

Neftçi

14

5 1 8 17-16 16

6

Səbail 14 4 1 9 9-21 13

7.

Keşlə

14

2 2 10 9-25 8

8.

Kəpəz

14 2 1 11 10-29 7
               

 

Top 10