Millimiz Hindistan, Özbəkistan və Zimbabveyə uduzdu - YENİLƏNİB

Bakıda keçirilən 42-ci Ümumdünya Şahmat Olimpiadasında V turun oyunları keçirilib. Apasport.az saytının məlumatına görə, bu gün kişilərdən ibarət əsas milli komandamız Hindistanla qarşılaşıb.

 

4 turdan sonra itkisiz irəliləyən komandaların dueli asiyalıların 3:1 hesablı qələbəsi ilə yekunlaşıb.

 

İkinci komandamız Türkmənistana qalib gələrkən, üçüncü yığmamız isə Zimbabveyə məğlub olub.

 

Qadınlardan ibarət əsas yığmamız Almaniyanı qələbəyə həsrət qoyub. İkinci millimiz İspaniya ilə xalları bölüb, üçüncü komandamız isə Özbəkistana uduzub.

 

Olimpiada-2016

V tur

Kişilər

 

Azərbaycan-1 (2705) – Hindistan (2651) - 1:3

Şəhriyar Məmmədyarov (2761) – Pentala Harikrişna (2752) - 0:1

Teymur Rəcəbov (2722) – Baskaran Adhiban (2671) - 0,5:0,5

Arkadi Naydiç (2696) – Santoş Vidit (2669) - 0:1

Eltac Səfərli (2666) – Panayapan Seturaman (2640)

 

Azərbaycan-2 (2576) – Türkmənistan (2416) - 4:0

Vasif Durarbəyli (2612) - Yusup Atabayev (2453) - 1:0

Nicat Abasov (2552) - Saparmurat Atabayev (2406) - 1:0

Qədir Hüseynov (2625) - Handjar Odeyev (2401) - 1:0

Namiq Quliyev (2577) – Merqen Kakabayev (2338) - 1:0

 

Zimbabve (2256) - Azərbaycan-3 (2350) - 2.5:1.5

Rodvell Makato (2405) – Vüqar Əsədli (2406) - 0:1

Mandija Faray (2363) – Nail Bəşirli (2387) - 1:0

Emarald Muşore (2187) – Abdulla Qədimbəyli (2294) - 0.5:0.5

Elişa Çimbamu (2114) - Məhəmməd Muradlı (2331) - 1:0

 

IV turdan sonra turnir cədvəli: 1. Çin, 2. Azərbaycan-1, 3. Hollandiya, 4. Hindistan - hamısı 8 xal; ...27. Azərbaycan-2, ...46. Türkmənistan – hər ikisi 6; ...71. Azərbaycan-3, ...101. Zimbabze – hər ikisi 4.

 

Qadınlar

Azərbaycan-1 (2320) – Almaniya (2371) - 3:1

Zeynəb Məmmədyarova (2295) – Elizabet Petz (2474) - 0.5:0.5

Günay Məmmədzadə (2361) – Marta Miçna (2383) - 0,5:0,5

Gülnar Məmmədova (2304) – Elina Levuşkina (2342) - 1:0

Aydan Höccətova (2339) – Yudit Fuhs (2287) - 1:0

 

İspaniya (2312) - Azərbaycan-2 (2248) - 2:2

Sabrina Qutyeres (2411) - Türkan Məmmədyarova (2304) - 1:0

Ana Matnadze (2383) – Nərmin Xələfova (2219) - 0.5:0.5

Niala Kollazo (2268) – Ülviyyə Fətəliyeva (2234) - 0:1

Amalya Aranas (2279) - Nərgiz Umudova (2247) - 0.5:0.5

 

Özbəkistan (2265) - Azərbaycan-3 (2016) - 3:1

Nafisa Muminova (2324) - Nərmin Məmmədova (2230) - 1:0

Gülruxbeyim Toxirjonova (2289) - Xanım Balacayeva (2147) - 1:0

İrina Gevorqyan (2324) - Gövhər Beydullayeva (1994) - 0.5:0.5

Nodira Nadirjanova (2126) – Ayan Allahverdiyeva (1780) - 0.5:0.5

 

IV turdan sonra turnir cədvəli: 1. Ukrayna, 2. Serbiya, 3. Rusiya – hamısı 8 xal; ...10. Almaniya, 11. Azərbaycan-1 – hər ikisi 7, ...32. İspaniya, ...34. Azərbaycan-2, 35. Özbəkistan, ...39. Azərbaycan-3 – hamısı 5.

Digər xəbərlər
Bütün xəbərlər
PREMYER-LIQA

1.

Qarabağ 23 17 5 1 33-8 56

2.

Qəbələ

23 12 6 5 37-23 42

3.

Sumqayıt 23 11 6 6 31-25 39

4.

Zirə

23 9 8 6 29-24

35

5.

Neftçi

23

10 4 9 31-24 34

6

Səbail 23 5 4 14 15-32 19

7.

Keşlə

23

4 6 13 20-36 18

8.

Kəpəz

23 3 3 17 14-38 12
               

 

Top 10