SİZİN REKLAM BURADA

İlin ən yaxşıları müəyyənləşdi - YENİLƏNİB

Bu gün Gənclər və İdman Nazirliyi 2016-cı ilə yekun vurub. Apasport.az saytına verdiyi məlumata görə, “Buta Palace”da təşkil edilən təntənəli mərasimdə ən yaxşılarının adları məlum olub.

Tədbirdə həmişəki kimi ilin ən yaxşı idmançıları, komandası, məşqçisi, hakimi, federasiyası, digər nominasiyaları üzrə qaliblər mükafatlandırılıblar.

 

İlin ən yaxşı məşqçiləri:

 

Elnur Amanov (taekvondo)

 

Aslan Ağayev (sərbəst güləş)

 

Fərhad Məmmədov (cüdo)

 

Hikmət Hacıyev (kikboksinq)

 

İlin ən fəal idman veteranı: Məmməd Useyinov

 

İlin ən yaxşı idman həkimi: Esmiralda Ələkbərova

 

İlin ən yaxşı idman hakimi:

 

Faiq Həsənov (şahmat)

 

Fikrət Vəliyev (qılıncoynatma)

 

Əliyar Ağayev (futbol)

 

Hicran Şərifov (güləş)

 

Rövşən Hüseynov (boks)

 

Fariz Hüseynov (cüdo)

 

İlin ən yaxşı idman jurnalisti: Elşən Məmmədov (report.az)

 

İlin ən yaxşı media layihəsi: “Space FM”-də “İdman”da verilişi

 

İlin ən yaxşı idman agentliyi: extratime.az

 

İlin ən yaxşı idman verilişlərinin təşkilatçısı: “İdman Azərbaycan” telekanalı

 

İdman təbliğatı sahəsində ilin ən uğurlu layihəsi: “CBC Sport” telekanalı

 

İdman yarışlarının ən yüksək səviyyədə təşkilinə görə: Bakı Şəhər Halqası (Formula-1) və “Qəbələ” Atıcılıq İdman Klubu

 

İlin ən yaxşı federasiyası: Azərbaycan Taekvondo Federasiyası

 

İlin ən yaxşı idman təşkilatı: “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi

 

İlin ən yaxşı idman qurğusu: Heydər Əliyev adına İdman Konsert Kompleksi, Şirvan Olimpiya İdman Kompleksi, Cəlilabad Olimpiya İdman Kompleksi

 

İlin ən yaxşı klub komandası: “Synergy Baku Cycling Procekt” velosiped komandası

 

Oyun idman növləri üzrə ilin ən yaxşı komandası: Azərbaycan Futzal üzrə milli yığma komandası

 

İlin ən yaxşı komandası: Azərbaycan Milli Olimpiya Komandası

 

Fəxri diplomla təltif edilənlər:

 

Kamran Şahsuvarlı (boks) – Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

Lorenzo Sotomayor (boks) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

Milad Beiqi Harçeqani (taekvondo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

Patimat Abakarova (taekvondo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

İnna Osipenko Radomska (kayak) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

Şərif Şərifov (sərbəst güləş) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

Natalya Sinişin (qadın güləşi) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

Rəsul Çunayev (yunan-Roma güləşi) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

Cəbrayıl Həsənov (sərbəst güləş) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

Sabah Şəriəti (yunan-Roma güləşi) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

Hacı Əliyev (sərbəst güləş) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

Ramil Qasmov (cüdo) - Rio-2016 Yay Paralimpiya Oyunlarında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

Bayram Mustafayev (cüdo) - Rio-2016 Yay Paralimpiya Oyunlarında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

Rövşən Səfərov (cüdo) - Rio-2016 Yay Paralimpiya Oyunlarında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

Yelena Çebanu (atletika) - Rio-2016 Yay Paralimpiya Oyunlarında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

Kamil Əliyev (atletika) - Rio-2016 Yay Paralimpiya Oyunlarında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

Dmitri Saley (üzgüçülük) - Rio-2016 Yay Paralimpiya Oyunlarında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

Raman Saley (üzgüçülük) - Rio-2016 Yay Paralimpiya Oyunlarında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

İradə Əliyeva (atletika) - Rio-2016 Yay Paralimpiya Oyunlarında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

Radik İsayev (taekvondo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

Rüstəm Orucov (cüdo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

Elmar Qasımov (cüdo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

Valentin Demyanenko (kanoe sprint) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

Mariya Stadnik (qadın güləşi) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

Toğrul Əsgərov (sərbəst güləş) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

Xetaq Qazyumov (sərbəst güləş) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

 

İlin ən yaxşı idmançısı:

 

İslam Abbasov (yunan-Roma güləşi üzrə dünya və Avropa çempionu)

 

Rafael Ağayev (karate üzrə dünya çempionu)

 

Oleq Stepko (idman gimnastikası üzrə dünya kubokunun qalibi)

 

Ramazan Rüstəmov (qol güləşi üzrə dünya və Avropa çempionu)

 

Bəxtiyar İskəndərzadə (kikboksinq üzrə peşəkarlar arasında dünya çempionu)

 

Emil Həsənov (sambo üzrə dünya çempionatının gümüş mükafatçısı)

 

Yelena Vıstropova (boks üzrə Avropa çempionu)

 

Marina Durunda (bədii gimnastika üzrə dünya kubokunun bürünc mükafatçısı)

SIZIN REKLAM BURADA
Digər xəbərlər
Bütün xəbərlər
PREMYER-LIQA

1.

Qarabağ

1

1 0 0 3-1 3

2.

Zirə

1

1 0 0 2-1 3

3.

Qəbələ

1

1 0 0 2-1 3

4.

Sumqayıt

1 1 0 0 2-1

3

5.

Kəpəz

1

0 0 1 1-2 0

6

Səbail

1

0 0 1 1-2 0

7.

İnter

1

0 0 1 1-2 0

8.

Neftçi

1

0 0 1 1-3 0
               

 

Top 10