SİZİN REKLAM BURADA

Yeni Azərbaycan çempionları

"Sərhədçi" Olimpiya Mərkəzində yeniyetmə cüdoçular arasında keçirilən Azərbaycan birinciliyinin ilk gününə yekun vurulub. Apasport.az saytının məlumatına görə, yarışların birinci günü qızlar arasında bütün, oğlanların mübarizəsində iki çəki dərəcəsində qaliblər müəyyənləşib.

 

Ruslana Xəlilova (36 kq), Aydan Şirinzadə (40 kq), Səbinə Alıyeva (44 kq), Vüsalə Kərimova (48 kq), Ülviyyə Bayramova (52 kq), Fəridə Səfərova (57 kq), Südabə Ağayeva (63 kq), Nərmin Əmirli (70 kq), Rəvanə Kərimova (+70 kq), Aydın Rzayev (46 kq) və Mirağa Hacıyev (50 kq) Azərbaycan çempionu adını qazanıblar.

 

Qeyd edək ki, yarışda 565 cüdoçu mübarizə aparır. Yeniyetmələrin ölkə birinciliyi noyabrın 17-i başa çatacaq. 

 

 

Oğlanlar

46

kq

50

kq

1.

2.

3.

3.

Rzayev Aydın

Piriyev Samir

Budaqov Mustafa

Ağazadə Nicat

· UGİM 13

· UGİM 13

· Neftçi

· UGİM 2

1.

2.

3.

3.

Haciyev Mirağa

Məmmədli Nicat

Zamanlı Şükran

Mirzəliyev Namiq

·  TMS

·  Judo Club 2012

·  Neftçi

·  Neftçi

               

 

Qızlar

36

kq

40

kq

1.

2.

3.

 

Xəlilova Ruslana

İsgəndərova Fəridə

Səhrabova Nigar

 

· T RİOEUGİM 1

· RİOEUGİM -2

· Neftçi

 

1.

2.

3.

 

Şirinzadə Aydan

Hüseynova Leyla

Adişova Aysel

 

·  Təhsil UGİM -10

·  Təhsil RİOEUGİM 1

·  Azəri İSM

 

44

kq

48

kq

1.

2.

3.

3.

Alıyeva Səbinə

Əsgərova Şahnaz

Abbasova Lətifə

Bəşirova Gülşən

· T RİM Sumqayıt

· UGİM-2 Sumqayıt

· İOEUGİM 13

· Qəbələ

1.

2.

3.

3.

Kərimova Vüsalə

Qardaşxanlı Aytac

Şıxməmmədova Adilə

Məmmədli Fatimə

·  Turan İK

·  Neftçi

·  Xaçmaz

·  RİOEUGİM 2

52

kq

57

kq

1.

2.

3.

3.

Bayramova Ülviyyə

Məmmədova Zeynəb

Seyidəliyeva Zuleyxa

Cəfərli Əzizə

· Neftçi

· Qəbələ

· Xaçmaz

· Turan İK

1.

2.

3.

3.

Səfərova Fəridə

Mehdiyeva Zəhra

Quliyeva Vüsalə

Hacızadə Vüsalə

·  Neftçi

·  İsmayıllı

·  Təhsil UGİM 10

·  Pirşağı

63

kq

70

kq

1.

2.

3.

3.

Ağayeva Südabə

Vəliyeva Fidan

Kərimova Əfsanə

Nəbiyeva Sənubər

· Şuşa

· Neftçi

· Turan

· DİN

1.

2.

3.

 

Əmirli Nərmin

İsgəndərova Lamiyə

Quliyeva Məsməxanım

 

· Bakı RKİM

· Gəncə UGİM2

· Elxan İK

 

+70

kq

 

 

1.

2.

3.

 

Kərimova Rəvanə

Əliyeva Lalə

Soltanova Əfsanə

 

· Bakı RKİM

· UGİM 2 Sumqayıt

· Şamaxı

 

 

 

 

 

                 

 

Digər xəbərlər
Bütün xəbərlər
PREMYER-LIQA

1.

Qarabağ 14 12 1 1 25-6 37

2.

Qəbələ

14 10 1 3 28-14 31

3.

Zirə 14 9 3 2 23-11 30

4.

Sumqayıt

14 6 2 6 17-17

20

5.

Neftçi

14

5 1 8 17-16 16

6

Səbail 14 4 1 9 9-21 13

7.

Keşlə

14

2 2 10 9-25 8

8.

Kəpəz

14 2 1 11 10-29 7
               

 

Top 10