SİZİN REKLAM BURADA

Qəbələdə keçirilən beynəlxalq turnir başa çatdı - FOTOSESSİYA

“Qəbələ” İdman Klubunun təşkilatçılığı, Azərbaycan Taekvondo Federasiyasının (ATF), Gənclər və İdman Nazirliyinin dəstəyi ilə keçirilən “Qəbələ Open” beynəlxalq birinciliyinə yekun vurulub. Apasport.az saytının məlumatına görə, Qəbələ Olimpiya İdman Kompleksində baş tutan yarışda Türkiyə, Rusiya, İraq, Gürcüstan təmsilçiləri, həmçinin ölkəmizin regionlarında fəaliyyət göstərən idman cəmiyyətləri, taekvondo bölmələri və klublardan 500-dən artıq idmançı qüvvəsini sınayıb.

 

Üç gün davam edən yarışda 2006-2007-ci il və 2008-2009-cu il təvəllüdlü uşaqlar, 2003-2005-ci il təvəllüdlü yeniyetmələr, 2000-2002-ci il təvəllüdlü gənc idmançılar mübarizə aparıblar.

 

Yarış ərzində ümumilikdə 49 dəst medal sahibini tapıb. Komanda hesabında “Tofiq İsmayılov” 1-ci, Ağcabədi 2-ci, “Təhsil” 3-cü, “Rabitə” 4-cü yeri tutub. “Qəbələ” idmançıları yarışda 11 medal qazanıblar.

 

17 noyabr

Uşaqlar (2008-2009)

Qızlar

21 kq

1. Nurgül Mizəyeva - "ƏFA" T.K.

2. Səmayə Şahvələdli - Göygöl.

3. Leyla Iliyev - "Qala" T.K.

3. Tahirə Aslanova - "Xəzər" T.K.

 

24 kq

1. Emiliya Allahverdiyeva - 2 saylı “Gömürkçü” İ.K.

2. Zeynəb Süleymanova - Abşeron.

3. Alidə Əliyeva - “Bozox” T.K.

3. Xədicə Axundzadə - “Rabitə” T.K.

 

27 kq

1. Aydan Allahverdiyeva - Təhsil.

2. Xuraman Cavadzadə - Təhsil.

3. Sofiya Talıbova - “Modern” T.K.

3. Banu İbrahimova - “Bozox” T.K.

 

30 kq

1. Leyli Səfərli - “Uğur” T.K.

2. Canan Orucova - “Rabitə” T.K.

3. Sofiya Nəcəfova - Təhsil.

3. Gülay Orucova - Sumqayıt.

 

Oğlanlar

21 kq

1. İlknur Əlimov - “Tofiq İsmayılov”.

2. Abdulmejid Bambatov - Rusiya Federasiyası.

3. Səfər Behbudzadə - Ağcabədi.

3. Muhəmməd Səfərov - Abşeron.

 

27 kq

1. Adil Kazımlı - “Tofiq İsmayılov”.

2. Murad Əsgərov - Yardımlı.

3. Aydın Süleymanov - Təhsil.

3. Əzizağa Nəsibov - Ağsu.

 

30 kq

1. Vasif Səlimov - Ağcabədi.

2. Amin Məmmədov - Abşeron.

3. Fuad Məhərrəmli - Təhsil.

3. Ayxan Kazımzadə - 2 saylı ”Gömrükçü” İ.K.

 

36 kq

1. Əbülfət Nadirov - Ağcabədi.

2. Hüseyn Ağarzaayev - "Xəzər" T.K.

 

+36 kq

1. Elvin Bayramov - “Fərasət” T.k.

2. Fərhad Əliağayev - Quba.

3. Fərid Quliyev - “Qəbələ” İ.K.

3. Rəşad Cavadzadə - “Tofiq İsmayılov”.

 

Uşaqlar (2006-2007)

Qızlar

27 kq

1. Mədinə Səfərova - Abşeron.

2. Nigar Şirinli - 2 saylı "Gömrükçü" İ.K.

3. Fatimə İsmayılzadə - "Grandmaster".

3. Kamella Ələsgərova - Təjsil.

 

30 kq

1. Nərgiz Kazımova - 5 saylı "Gömrükçü" İ.K.

2. Mədinə Allahverdiyeva - Təhsil.

3. Zeynəb Məmmədova - 2 saylı "Gömrükçü" İ.K.

3. Nigar Abdullayeva - "Grandmaster".

 

33 kq

1. Səadət Abbasova - Abşeron.

2. Fatimə Həsənova - Təhsil.

3. Səmaviyyə Rəhimli - 5 Saylı “Gömrükçü” İ.K.

3. Tamilla Şıxamirova - “Uğur” T.K.

 

36 kq

1. Aysel Xeyrullayeva - Şamaxı.

2. Səadət Quliyeva - 2 saylı “Gömrükçü” İ.K.

3. Sevda Əzizova - Masallı.

 

40 kq

1. Nəzrin Qasımova - Tovuz O.İ.K.

2. Roza Mahmudova - Şəmkir.

3. Ayan Səlimzadə - "Rabitə" T.K.

Oğlanlar

30 kq

1. Rəsul Ramaldanov - 1 saylı “Gömrükçü” İ.K.

2. Nurlan Zeynalzadə - “Tofiq İsmayılov”.

3. Amin Qurbanov - Ağcabədi.

3. Ramal Cəfərov - 2 saylı “Gömrükçü” İ.K.

 

36 kq

1. Yusif Müzəffərli - Masallı.

2. Osman Osmanov - 2 saylı “Gömrükçü” İ.K.

3. İlkin Əhmədov - “Qəbələ” İ.K.

3. Nihad Məmmədzadə - “Xəzər” T.K.

 

40 kq

1. İslam Əlizadə - “Tofiq İsmayılov”.

2. Zaman Səlimov - “Tofiq İsmayılov”.

3. Nurlan Səidov - Gəncə.

3. Eldar Zeynallı-Təhsil.

 

44 kq

1. Oruc İsmayılov - Ağcabədi.

2. Xan Məmmədzadə - Yevlax.

3. Əli Quliyev - “Qafqaz” T.K.

3. Rəvan Əhmədov - “Qafqaz” T.K.

 

52 kq

1. Allahverən Əzizov - “Şahdağ” T.K.

2. Kənan Həsənli - “Rabitə” T.K.

 

57 kq

1. İbrahim Musayev - Lənkəran T.İ.M.

2. Nahid Allahverdiyev - “Fateh” T.K.

 

Yeniyetmələr

Oğlanlar

37 kq

1. Giorgi Bostogonaşvili - Gürcüstan.

2. Tural Abışov - “Fərasət” T.K.

3. İsmayıl İbrahimov - “Xəzər” T.K.

3. Nihad Əlizadə - “Tofiq İsmayılov”.

 

41 kq

1. Anar İbrahimov - “Qəbələ” İ.K.

2. Adil Məmmədov - “Tofiq İsmayılov”.

3. Tehran Ümidxanov - “Qəbələ” İ.K.

3. Nicat Əzizli - “Qəbələ” İ.K.

 

57 kq

1. Rəvan Ələsgərov - “Mübariz” T.K.

2. Asim Əlimov - “Şahdağ” T.K.

3. İmran Haşımlı - “Fərasət” T.K.

3. Anar Babayev - “Fərasət” T.K.

 

65 kq

1. Ramiz Cavadov - “Araz-Şöhrət” T.K.

2. Nurlan Çıraqov - Sumqayıt.

3. Hüseyn Məmmədov - “Axundov” T.K.

3. Ayxan Yusifli - 2 saylı “Gömrükçü” İ.K.

 

Qızlar

37 kq

1. Fatimə Məcidova - Təhsil.

2. Xədicə İsmayılova - "Grandmaster"

3. Ayla Lətifova - Lənkəran T.İ.M.

3. Saida Əliyeva - "Şahdağ" T.K.

 

44 kq

1. Zivər Tağıyeva - Sumqayıt.

2. Aysu Məmmədova - 5 saylı"Gömrükçü" İ.K.

3. Aysu Məmmədova - Ağcabədi.

3. Səmmərux Osmanova - "Qafqaz" T.K.

 

47 kq

1. Aylin Eynullayeva - "Rabitə" T.K.

2. Aydan Əliyeva - "Tofiq İsmayılov".

3. Ləman Babayeva - Gəncə.

3. Xanımqız Hüseynova - "Rabitə" T.K.

 

51 kq

1. Şükran Arifə Akdemir - Türkiyə.

2. Tülün Ələkbərova - "ƏFA" T.K.

 

55 kq

1. Fidan Məmmədova - Qəbələ

2. Səma Mirzəyeva - Sumqayıt.

3. Aysu İsmayılova - "Qala" T.K.

 

18 noyabr

Uşaqlar (2008-2009)

Oğlanlar

24 kq

1. Kənan Əliyev - Ağcabədi.

2. Polad Lələyev - Qax.

3. Çingiz Həsənov - Ağcabədi.

3. Royal Əliyev - Yevlax.

 

33 kq

1. Elcan Əliyev - “Tofiq İsmayılov”.

2. Fateh Rəsulov - “Rabitə” T.K.

3. Abdülsübhan Dadaşlı - Təhsil.

3. İmran Məmməd - 1 saylı “Gömrükçü” İ.K.

 

Uşaqlar (2006-2007)

Oğlanlar

27 kq

1. Asim Quliyev - “Tofiq İsmayılov”.

2. Harun Salamzadə - “Mübariz” T.K.

3. Ülvi Musayev - “Qəbələ” İ.K.

3. Kamran Həsənov - “Rabitə T.K.

 

33 kq

1. Süleyman Süleymanov - Abşeron.

2. Fərid Mürsəlzadə - “Tofiq İsmayılzadə”.

3. Erkan İşli - 1 saylı “Gömrükçü” İ.K.

3. Fuad Aslanlı - “Qəbələ” İ.K.

 

48 kq

1. Rəhman İbrahimov - Ağcabədi.

2. İsmayıl Cəfərov - Göygöl.

3. Polad Tarverdiyev - Cəlilabad.

3. Vaqif İbrahimov - “Grandmaster”.

 

Yeniyetmələr

Qızlar

29 kq

1. Şəbnəm Novruzova - “Rabitə” T.K.

2. Tutu İsmayılova - “Tofiq İsmayılov”.

3. Nuray Həmidova - Ağdaş.

Qızlar -33 kq.

1. Nərmin Kərimli - “Rabitə” İ.K.

2. Ətlas İsmayılova - Göygöl.

3. Şəbnəm Məmmədəliyeva - Ağcabədi.

 

41 kq

1. Bərra Gülfəmçelik - “Qafqaz” T.K.

2. Alina Rəfiyeva - “Şahdağ” T.K.

3. Səriyyə Bağırova - 1 saylı “Gömrükçü” İ.K.

3. Gülsüm Həsənzadə - Təhsil.

 

Oğlanlar

33 kq

1. Rahid Vəliyev - Masallı.

2. Şükran Həsənov - “Grandmaster”.

3. Kənan Məmmədov - 2 saylı “Gömrükçü” İ.K.

3. Nihat Vəliyev - “Rabitə” T.K.

 

45 kq

1. Fuad Təhməzov - Təhsil.

2. Ramal Hüseynov - “Qəbələ” İ.K.

3. Səyyad Dadaşov - Quba.

3. Cavad Vəlibəyov - Quba.

 

49 kq

1. Eltac Qafarov - “Qəbələ” İ.K.

2. Pərviz İsgəndərov - Təhsil.

3. Əli Əkbərov - Ağcabədi.

3. Naib Məmmədov - “Bozox” T.K.

 

53 kq

1. Axmed Xasamov - Rusiya Federasiyası.

2. Kənan Mahmudov - Abşeron.

3. Toğrul Bədurayev - “Rabitə” T.K.

3. Ayxan Rüstəmov - “ƏFA” T.K.

 

19 noyabr

Qızlar

44 kq

1. Minayə Əkbərova - Ağcabədi.

2. Fəridə Rzayeva - Sumqayıt.

3. Nuran Məmmədova - “ƏFA” T.K.

3. Ramilə Almaslı - Lənkəran T.İ.M.

 

49 kq

1. Sevda Pirseyidova - “Şahdağ” T.K.

2. Fidan Babayeva - 5 saylı “Gömrükçü” İ.K.

3. Rukiyat İziyeva - Rusiya Federasiyası.

3. Nərmin Əzimova - Qəbələ.

 

55 kq

1. Nərmin Süleymanova - 5 saylı “Gömrükçü” İ.K.

2. Şəms İsayeva - “Xəzər” T.K.

3. Ciuri Abuladza - Gürcüstan.

3. Qönçə Hüseynli - Lənkəran T.İ.M.

 

Oğlanlar

48 kq

1. Xanoğlan Kərimov - 2 saylı “Gömrükçü” İ.K.

2. Ziya Xəlilzadə - “Xəzər” T.K.

3. Amer Raheem Ajlan Ağlan - İraq.

3. Dadaş Dadaşov - “Qəbələ” İ.k.

 

55 kq

1. Ayaz Qənbərli - 1 saylı “Gömrükçü” İ.K.

2. Əbülfət Zülfüqarov - “Qəbələ” İ.K.

3. Fərid Sultan - Lənkəran T.İ.M.

3. Cavid Əzizov - Qəbələ.

 

63 kq

1. Nikolozi Siradze - Gürcüstan.

2. Samir Məhərrəmov - Masallı.

3. Yunis Məmmədzadə - “Xəzər” T.k.

3. Ruslan Babayev - “Tofiq İsmayılov”.

 

73 kq

1. Həsən İbrahimov - “Tofiq İsmayılov”.

2. Taleh Süleymanov - 1 saylı “Gömrükçü” İ.K.

2. Saba Vartasaşvili - Gürcüstan.

3. Ali Adel Aneed Al-Saad - İraq.

 

+73 kq

1. Cavid Sultanov - Quba.

2. Rza Məcidov - “Fərasət” T.K.

3. Mirfərid Bağırov - Lənkəean T.İ.M.

3. Mirəli Əliyev - “Bozox” T.K.

Digər xəbərlər
Bütün xəbərlər
PREMYER-LIQA

1.

Qarabağ 14 12 1 1 25-6 37

2.

Qəbələ

14 10 1 3 28-14 31

3.

Zirə 14 9 3 2 23-11 30

4.

Sumqayıt

14 6 2 6 17-17

20

5.

Neftçi

14

5 1 8 17-16 16

6

Səbail 14 4 1 9 9-21 13

7.

Keşlə

14

2 2 10 9-25 8

8.

Kəpəz

14 2 1 11 10-29 7
               

 

Top 10