SİZİN REKLAM BURADA

Avropa Liqasında gecənin nəticələri - YENİLƏNİB

Avropa Liqasında qrup mərhələsinin V turunun oyunları keçirilib. Apasport.az saytının məlumatına görə, qitənin ikinci dərəcəli klub turnirinin qarşılaşmaları üç müxtəlif vaxtda baş tutub.

 

Qazaxıstanda keçirilən “Astana” – “Vilyarreal” matçı qonaqların qələbəsi ilə başa çatıb. İspanlar bu nəticə ilə qrupdan çıxmağı təmin edib.

 

B qrupunda Kiyev təmsilçisinin ardınca ikinci vəsiqəni ələ keçirməyə iddialı olan “Partizan” bu arzusunu gələn tura təxirə salıb.

 

Evdə oynayan “Milan” və AEK D qrupunda ilk iki yeri indidən rəsmiləşdiriblər. E qrupunun liderlərindən “Lion” öz, “Atalanta” rəqib meydanında darmadağına sevinib.

 

J qrupunun sürpriz komandası “Ostersun” “Zarya”ya qalib gələrək növbəti mərhələyə çıxışı təmin edib.

 

Avropa Liqası

Qrup mərhələsi

V tur, 3 noyabr

 

G qrupu

“Viktoriya” (Çexiya) - “Styaua” (Rumıniya) - 2:0

Qollar: Ptrjela, 49, Kopiç, 76

 

“Luqano” (İsveçrə) - “Hapoel” (Beyer-Şeva, İsrail) - 1:0

Qol: Karlinyos, 50

 

1.

Styaua

5

3

1

1

8:5

10

2.

Viktoriya

5

3

0

2

11:8

9

3.

Luqano

5

2

0

3

7:10

6

4.

Hapoel

5

1

1

3

5:8

4

 

H qrupu

“Köln” (Almaniya) – “Arsenal” (İngiltərə) - 1:0

Qol: Jirassi, 62

 

BATE (Belarus) - “Srvena Zvezda” (Serbiya) - 0:0

 

1.

Arsenal

5

3

1

1

8:4

10

2.

Srvena Zvezda

5

1

3

1

2:2

6

3.

Köln

5

2

0

3

7:7

6

4.

BATE

5

1

2

2

6:10

5

 

İ qrupu

“Zalsburq” (Avstriya) - “Gimaraynş” (Portuqaliya) - 3:0

Qollar: Dabbur, 26, Ulmer, 45+1, Xvanq Hi Çan, 82

 

“Konyaspor” (Türkiyə) - “Marsel” (Fransa) - 1:1

Qollar: Skubiç, 82 - Moke, 90+3

 

1.

Zalsburq

5

3

2

0

7:1

11

2.

Marsel

5

2

1

2

4:4

7

3.

Konyaspor

5

1

2

2

3:5

5

4.

Gimarayş

5

1

1

3

4:8

4

 

J qrupu

“Atletik” (İspaniya) - “Herta” (Almaniya) - 3:2

Qollar: Aduriz, 35 (pen.), 66 (pen.), Viliams, 82 - Leki, 26, Selke, 36

 

“Ostersun” (İsveç) - “Zarya” (Ukrayna) - 2:0

Qollar: Gero, 40, Qodos, 70

 

1.

Ostersun

5

3

1

1

7:3

10

2.

Atletik

5

2

2

1

6:5

8

3.

Zarya

5

2

0

3

3:7

6

4.

Herta

5

1

1

3

5:6

4

 

K qrupu

“Latsio” (İtaliya) - “Vitess” (Hollandiya) - 1:1

Qollar: Alberto, 42 - Linssen, 13

 

“Nitsa” (Fransa) - “Zulte Veragem” (Belçika) - 3:1

Qollar: Balotelli, 5, 31, Tameze, 86 - Hamalaynen, 81

 

1.

Latsio

5

4

1

0

10:4

13

2.

Nitsa

5

3

0

2

12:6

9

3.

Varegem

5

1

1

3

5:11

4

4.

Vitess

5

0

2

3

4:10

2

 

L qrupu

“Rusenborq” (Norveç) - “Real Sosyedad” (İspaniya) - 0:1

Qol: Oyarzabal, 90

 

“Zenit” (Rusiya) - “Vardar” (Makedoniya) - 2:1

Qollar: Poloz, 16, Riqoni, 43 - Blajevski, 90+3

 

1.

Zenit

5

4

1

0

14:4

13

2.

Real Sosyedad

5

4

0

1

15:3

12

3.

Rosenborg

5

1

1

3

5:10

4

4.

Vardar

5

0

0

5

2:19

0

 

A qrupu

“Astana” (Qazaxıstan) - “Vilyareal” (İspaniya) - 2:3

Qollar: Kabananqa, 22, Tvumasi, 88 - Raba, 39, Bakambu, 65, 83

 

“Makkabi” (Tel-Əviv, İsrail) – “Slaviya” (Çexiya) - 0:2

Qollar: Husbauer, 45+1, 54

 

1.

Vilyareal

5

3

2

0

10:5

11

2.

Slavia

5

2

2

1

6:5

8

3.

Astana

5

2

1

2

9:7

7

4.

Makkabi

5

0

1

4

0:8

1

  

B qrupu

“Partizan” (Serbiya) - “Yanq Boyz” (İsveçrə) - 2:1

Qollar: Tavamba, 12, Ozeqoviç, 53 - Nqamelu, 25

 

“Skenderbeu” (Albaniya) - “Dinamo” (Ukrayna) - 3:2

Qollar: Lilay, 18, Ceyms, 52, Sov, 56 - Tsiqanov, 16, Rusin, 90

 

1.

Dinamo K.

5

3

1

1

11:8

10

2.

Partizan

5

2

2

1

7:5

8

3.

Skenderbeu

5

1

2

2

5:8

5

4.

Yanq Boyz

5

0

3

2

5:7

3

 

 

C qrupu

“Ludoqorets” (Bolqarıstan) - “Başakşəhər” (Türkiyə) - 1:2

Qollar: Marselinyo, 65 - Viska, 20, Fray 27

 

“Braqa” (Portuqaliya) - “Hoffenhaym” (Almaniya) - 3:1

Qollar: Marselinyo, 1, Fransegio, 82, 90+3 - Ut, 74

 

1.

Braqa

5

3

1

1

8:6

10

2.

Ludoqorets

5

2

2

1

6:4

8

3.

Başakşəhər

5

1

2

2

5:7

5

4.

Hoffenhaym

5

1

1

3

7:9

4

 

D qrupu

AEK (Yunanıstan) - “Riyeka” (Xorvatiya) - 2:2

Qollar: Araujo, 45+2, Xristodolopulos, 85 - Qorqon, 8, 26

 

“Milan” (İtaliya) - “Austriya” (Avstriya) - 5:1

Qollar: Rodrigez, 27, Silva, 36, 70, Kutron, 42, 90+3 - Monşen, 21

 

1.

Milan

5

3

2

0

13:4

11

2.

AEK

5

1

4

0

6:5

7

3.

Riyeka

5

1

1

3

9:12

4

4.

Avstria

5

1

1

3

9:16

4

 

E qrupu

“Lion” (Fransa) - “Apollon” (Kipr) - 4:0

Qollar: Diaxabi, 29, Fekir, 32, Diaz, 66, Maolida, 90

 

“Everton” (İngiltərə) - “Atalanta” (İtaliya) - 1:5

Qollar: Ramirez, 71 - Kristante, 12, 64, Qosens, 87, Kornelius, 88, 90+4

 

1.

Atalanta

5

3

2

0

13:4

11

2.

Lion

5

3

2

0

11:3

11

3.

Apollon

5

0

3

2

5:11

3

4.

Everton

5

0

1

4

4:15

1

 

F qrupu

“Lokomotiv” (Rusiya) - “Kopenhagen” (Danimarka) - 2:1

Qollar: Farfan, 17, 51 - Verbiç, 31

 

“Şerif” (Moldova) - “Zlin” (Çexiya) - 1:0

Qol: Jairo, 11

 

1.

Şerif

5

2

3

0

4:2

9

2.

Lokomotiv

5

2

2

1

7:4

8

3.

Kopenhagen

5

1

3

1

5:3

6

4.

Jlin

5

0

2

3

1:8

2

 

Digər xəbərlər
Bütün xəbərlər
PREMYER-LIQA

1.

Qarabağ 14 12 1 1 25-6 37

2.

Qəbələ

14 10 1 3 28-14 31

3.

Zirə 14 9 3 2 23-11 30

4.

Sumqayıt

14 6 2 6 17-17

20

5.

Neftçi

14

5 1 8 17-16 16

6

Səbail 14 4 1 9 9-21 13

7.

Keşlə

14

2 2 10 9-25 8

8.

Kəpəz

14 2 1 11 10-29 7
               

 

Top 10