“Neftçi” və “Yasamal” kubokda mübarizəni dayandırdı - YENİLƏNİB

Bu gün futzal üzrə Azərbaycan kubokuna start verilib. Apasport.az saytının məlumatına görə, 14 komandanın mübarizə aparacağı yarışda 1/8 final mərhələsinin görüşləri keçirilib.

 

Cütlərdə komandaların bir  dəfə görüşdüyü mərhələ çərçivəsində 6 matç baş tutub. Bu raundun oyunları “Olimpik Star”da təşkil olunub.

 

1/4 finala 6 vəsiqəyə VİP, EKOL, “İtaldizain”, “Yasamal-2”, ADBTİA və “Hell Energy” komandaları yiyələnib. Yüksək Liqa klublarından “Neftçi” və “Yasamal” isə mübarizəni dayandırıb.

 

Azərbaycan kuboku

1/8 final

25 aprel

 

VİP FK – “Neftçi” İK - 3:1

Qollar: Ə. Əjdərov, 7:36, A. Ebrahimi, 13:15, 23:17 // O. Baxşəli, 2:41
Sarı vərəqələr: H. Solari, 3:26, A. Nasrollah, 18:35, S. Vahid, 39:01 // T. Qurbanov, 15:28, R. Balakişiyev, 18:35, Ə. Əjdərov, 24:18, M. KAtebi, 33:35

Hakimlər: Elçin Məmmədov, Əli Cəbrayılov, Azad Hüseynov

Hakim-inspektor: Nazim Qaracayev
“Olimpik Star”

VİP FK: 16. Seyfan Vahid (q), 4. Hamid Solari, 7. Behroz Jafari, 10. Ali Ebrahimi, 15. Amoni Reza, 2. Hosseini Abolfaz, 8. Alirza Sheikhlar, 6. Amin Nasrollah, 9. Mohsin Geshoni, 14. Yadulla Əmrəliyev, 5. İqbal Pənahov

Baş məşqçi: Fuad Rzayev

“Neftçi” İK: 23. Elnur Zamanov (q), 10. Rüfət Balakişiyev (k), 11. Tural Qurbanov, 94. Oruc Baxşəli, 6. Məhəmməd Katebi, 1. Samir Mehtiyev (q), 17. Vüsal İsayev, 7. Tural İsmayılov, 13. Əjdər Əjdərov, 8. Vahib Xocayev
Baş məşqçi: İlqar Aslanov

 

“FK. İtaldizain Futsal” – “Yasamal” - 8:7, əlavə vaxtda

Qollar: E. İbrahimxəlilov, 0:25, 11:30, 17:38, N. İsmayılov, 13:00, R. Fərəczadə, 22:05, 24:00, A.Zeynalov, 46:30, E. Quliyev, 49: 32 // O. Oraz, 4:03, 40:00, M. Cahandost, 4:30, 34:28, 39:01, 49:23, S. Cavid, 39:16, 
Sarı vərəqələr: R. Fərəczadə, 7:03, A. Zeynalov, 19:10 // M. Cahandost, 38:31

Hakim-inspektor: Ədilxan Hünbətov

“Olimpik Star”

 “İtaldizain Futsal”: 12. Ramil Həsənzadə (q, k), 9. Elşən İbrahimxəlilov, 10. Faiq Əliyev, 4. Elvin Quliyev, 13. Ağatahir Əzimov, 1. Ümid Paşayev (q), 8. Nihad İsmayılov, 5. Ruzigar İbrahimzadə, 5. Asif Zeynalov, 7. Rəcəb Fərəczadə
Baş məşqçi: Rəfail Adbulov

“Yasamal” FK: 1. Mohammed Roştani (q), 9. Vladislav Vorobyov, 80. Omid Oraz, 10. Mortoza Cahandost (k), 12. Sadiq Cavid, 4. Vəfa Mohammad, 47. Rəsul Akbari, 8. Həsən Camalzadə, 5. Məhəmməd Şahsavari, 14. Omid Mohammednejat
Rəhbər: Orxan Allahverdiyev

 

EKOL - “Gilan” - 13:3 

Qollar: N. Məmmədkərimov, 0:28, 14:30, F. Atakişiyev, 5:58, 36:37, 38:14, F. Ələkbərov, 7:00, 22:40, Ə. Abasov, 21:21, 24:12, 34:39, S. Məstiyev, 36:52, İ. Qaradağlı, 37:38 (a/q), R. Əhmədov, 38:48 // Ş. Hacıyev, 26:07, F. Cəfərov, 33:28 (pen.), A. Qaradağlı, 39:46

Hakimlər: Hikmət Qafarlı, Elçin Səmədli, Anar Fərəcov

Hakim-inspektor: Müşviq Həsənov
“Olimpik Star”

EKOL: 99. Emin Kürdov (q), 17. Fərid Ələkbərov, 11. Namiq Məmmədkərimov (k), 4. Fərid Atakişiyev, 10. Samir Həmzəyev, 1. İntiqam Babayev (q, k), 9. Əsgər Abasov, 2. Radik Əhmədov, 14. Zaur Fərziyev, 7. Sərxan Məstiyev, 13. Taleh Ağayev, 33. Ələsgər Ələsgərli 

Baş məşqçi: Radik Əhmədov

“Gilan”: 1. Pərvin Soltanov (q), 5. Zaur Əliyev, 7. Akşin Qaradağlı (k), 8. Şaiq Hacıyev, 19. Müşfiq Hüseynov, 56. Şahraz Kazımov, 6. İntiqam Heydərov, 10. İbrahim Qaradağlı, 88. Fərrux Cəfərov, 6. Rəşad Əliyev
Rəhbər: Akşin Qaradağlı

 

 

ADBTİA - “Avanqard” - 7:1

Qollar: M. Rzayev, 2:10, K. Əlixlalov, 8:14 (a/q), E. Cəbrayılov, 11:52, E. Cəbrayılov, 32:47, 33:02, T. Muxtarlı, 33:45, O. Quliyev, 36:50 // K. Manafov, 28:55

Hakimlər: Elçin Səmədli, Hikmət Qafarlı, Anar Fərəcov
Hakim-inspektor: Arif Ağayev
“Olimpik Star”

ADBTİA: 1. Malik Rəhmanov (q), 5. Vüqar Həsənli, 9. Emin Cəbrayılov, 8. Rüstəm Rüstəmli (k), 6. Mirmehdi Rzayev, 22. İsgəndər Paşalı (q), 3. Əbdül Əliyev, 10. Orxan Quliyev, 11. Üzeyir Sadıqov, 7. Yusif Məmmədov, 4. Telman Muxtarlı

Baş məşqçi: Namiq Quliyev

“Avanqard”: 22. Samir Sabitov (q), 10. Kamil Əlixanlı (k), 11. Kənan Manafov, 8. Səbuhi Əliyev, 7. Adil Cəfərov, 4. Hakim İbadov, 9. Emin Abbasov, 17. Vahid Məmmədov, 12. Fərəc Fazilov, 21. Orxan Mehrəliyev
Baş məşqçi: İbrahim Həsənov

 

“Romana” – “Yasamal-2” - 8:9

Qollar: A. Zeynalov, 10:00, 14:30, 33:02, R. Əliyev, 10:23, H. Ağayev, 14:42, 33:14, C. Axundov, 25:00, 32:20 // T. Həsənov, 7:52, C. Nağıyev, 10:40, 12:35, R. Hüseynov, 16:50, 21:45, 27:45, 28:15, 29:05, H. Amanov, 25:15
Hakimlər: Ramil Namazov, Yusif Nurullayev, Kənan Məlikov 
Hakim-inspektor: Elşad Cəfərov 
“Olimpik Star”

“Romana”: 1. Azər Əliyev (q), 4. Hikmət Ağayev, 9. Asim Zeynalov, 2. Cəlil Axundov, 5. Rövşən Əliyev (k)

“Yasamal-2”: 1. Əbdül Məmmədov (q), 11. Həbib Amanov, 9. Rüfət Hüseynov, 76. Telman Həsənov, 12. Ceyhun Nağıyev

 

“Standard” – “Hell Energy” - 3:5

Qollar: S. Babayev, 14:10, R. Quliyev, 31:00, Q. Rüstəmov, 39:32 // T. Quliyev, 13:14, 16:21, 22:39, 31:27, S. Namazov, 37:37
Sarı vərəqələr: Ü. Fərzəliyev, 14:10 // F. Cəfərov, 7:10, T. Quliyev, 11:00, O. Məmmədov, 25:54Qırmızı vərəqə: S. Babayev, 25:33

Hakimlər: Yusif Nurullayev, Ramil Namazov, Kənan Məlikov 

Hakim-inspektor: Şahin Cəfərov

“Olimpik Star”

“Standard”: 1.Üzeyir Fərzəliyev (q), 10. Nicat Paşayev, 13. Qədir Rüstəmov, 14. Zahid Quliyev, 17. Rəşad Quliyev, 71. Seymur Babayev (k)
Rəhbər: Ceyhun Babayev

“Hell Energy”: 1.İlqar Abdulov (q), 4. Fuad Cəfərov, 17. Orxan Məmmədov, 7. Vüqar Həsənov, 11. Turxan Quliyev, 44. Rəşad Səttarzadə (q), 10. Hikmət Bağırov, 9. Abbas Qasımov, 13. Rafael Nağıyev, 14. Sahib Namazov
Məşqçi: Hikmət Bağırov

 

Digər xəbərlər
Bütün xəbərlər
PREMYER-LIQA

1.

Qarabağ 28 20 5 3 37-13 65

2.

Qəbələ

28 14 7 7 43-26 49

3.

Neftçi 28 14 4 10 39-28 46

4.

Zirə

28 12 8 8 36-30

44

5.

Sumqayıt

28

11 7 10 34-33 40

6

Keşlə 28 8 7 13 29-39 31

7.

Səbail

28

6 5 17 19-39 23

8.

Kəpəz

28 3 5 20 18-47 14
               

 

Top 10