DÇ-2018: Daha 3 yığmanın heyəti bilindi

Daha 3 komandanın dünya çempionatı üçün heyəti açıqlanıb. Apasport.az saytının məlumatına görə, Cənubi Koreya, Panama və Tunis millilərinin ilk siyahısı müəyyənləşib.

 

Cənubi Koreyada 28, Panamada 35, Tunisdə isə 29 futbolçu geniş heyətə dəvət edilib.

 

Cənubi Koreya

Qapıçılar: Kim Sun-Yu (“Vissel Kobe”, Yaponiya), Kim Yin-Yeon (“Çerezo Osaka”, Yaponiya), Ço Yun-Vu (“Daequ”);

Müdafiəçilər: Kim Yon-Von (“Quançjou Everqrand”, Çin), Yan Yun-So (“Tokio”, Yaponiya), Park Jo-Ho (“Ulsan”), Kim Yin-Su, Li Yon (hər ikisi “Çonbuk”), Qo Yo-Han (“Seul”), Kim Min-Vu, Hon Çul (hər ikisi “Sanju Sanmu”), Yun Yon-Sun (“Sonnam”), Kvon Kyun-Vun (“Tyançzin”, Çin), Yun Sun-Hyun (“Saqan Tosu”, Yaponiya), Oh Ban-Suk (“Jeju Yunayted”);

Yarımmüdafiəçilər: Ki Sun-Yun (“Suonsi”, Uels), Li Çun-Yon (“Kristal Pelas”, İngiltərə), Ko Ya-Çeol (“Auqsburq”, Almaniya), Li Yae-Sun (“Çonbuk”), Yun Vu-Yon (“Vissel Kobe”, Yaponiya), Kvon Çan-Hun (“Dijon”, Fransa), Yu Se-Yon (“Asan Muqunxua”), Li Sun-Vu (“Verona”, İtaliya), Mun Seon-Min (“İnçxon Yunayted”);

Hücumçular: Li Keun-Ho (“Qanqvon”), Son Hyun-Min (“Tottenhem”, İngiltərə), Kim Şin-Vuk (“Çonbuk”), Huan Hi-Çan (“Zalsburq”, Avstriya).

 

Panama

Qapıçılar: Xose Kalderon (“Korrillo”), Ceyme Penedo (“Dinamo”, Buxarest, Rumıniya), Aleks Rodriges (“San Francisko”);

Müdafiəçilər: Azmahar Ariano (“Patriotas”, Kolumbiya), Felipe Baloy (“Munisipal”, Qvatemala), Harold Kumminqs (“San-Xose Ertkveykes”, ABŞ, Erik Deyvis (“Dunayska”, Slovakiya), Fidel Eskobar, Mikael Amir Murilyo (hər ikisi “Nyu-York Red Bullz”, ABŞ), Adolfo Maçado (“Hyuston Dinamo”, ABŞ), Luis Ovalle (“Olimpiya”, Honduras), Fransisko Palasios (“San Fransisko”, Panama), Riçard Peralta (“Alianza”, Panama), Roman Torres (“Sietl Saunders”, ABŞ);

Yarımmüdafiəçilər: Rikardo Avila, Xose Luis Rodriges (hər ikisi “Gent”, Belçika), Edqar Barsenas (“Tapakula”, Meksika), Rikardo Buitraqo (“Deportivo Munisipal”, Peru), Migel Kamarqo (“Universidad San-Martín”, Peru), Adalberto Karraskilya (“Tauro”, Panama), Armando Koper (“Universidad de Çili”, Çili), Aníbal Qodoy (“San-Xose Ertkveykes”, ABŞ), Qabriel Qomes (“Atletiko Bukaramanqa”, Kolumbiya), Xose Qonzales Coli (“Yunion Komerkio”, Peru), Kristian Martínes (“Kolumbus Kryu”, ABŞ), Valentin Pimentel (“Plaza Amador”, Panama), Alberto Kintero (“Universitario”, Peru)

Hücumçular: Abdiel Arroyo (“Alaxuelense”, Kosta Rika), Rolando Blekbörn (“Çorrillo”, Panama), İsmael Diaz (“Deportivo”, İspaniya), Xose Fayardo (“İndependyente”), Roberto Nurse (“Zakatekas”, Meksika), Blas Peres (“Munisipal”, Qvatemala), Luis Teyada (“Sport Boyz”, Peru), Qabriel Torres (“Huakipato”, Çili).

 

Tunis

Qapıçılar: Aymen Matluti (“Əl-Batin”, Səudiyyə Ərəbistanı), Moez Ben Çerifia (“Esperans”), Faruk Ben Mustafa (“Əl-Şabab”, Səudiyyə Ərəbistanı), Muez Hassen (“Şatoru”, Fransa);

Müdafiəçilər: Hamdi Naqqes (“Zamalek”, Misir), Dilan Bronn (“Gent”, Belçika), Rami Bedui (“Etual Dyu Sahel”, Yohan Benaluan (“Lester”, İngiltərə), Siam Ben Yussef (“Kasımpaşa”, Türkiyə), Yassin Meria (“Sfaksen”), Bilel Mohsni (“Dandi Yunayted”, Şotlandiya), Xalil Çemmam (“Esperans”), Ussama Haddadi (“Dijon”, Fransa), Ali Maloul (“Əl-Əhli”, Misir);

Yarımmüdafiəçilər: Ellyes Sxiri (“Monpelye”, Fransa), Mohamed Amin Ben Amor (“Əl-Əhli”, Səudiyyə Ərəbistanı), Qaylen Çalali (“Esperans”), Kərim Laribi (“Çesena”, İtaliya), Feryani Sassi (“Əl-Nəssr”, Səudiyyə Ərəbistanı), Ahmed Xalil (“Afrikan”), Saif-Eddin Xaui (“Trua”, Fransa), Mohamed Larbi (“Tur”, Fransa), Naim Sliti (“Dijon”, Fransa);

Hücumçular: Faxreddin Ben Yussef (“Əl-Ettifaq”, Səudiyyə Ərəbistanı), Anis Badri (“Esperans”), Bassem Srarfi (“Nitsa”, Fransa), Ahmed Akaiçi (“Əl-İttihad”, Səudiyyə Ərəbistanı), Vahbi Xazri (“Renn”, Fransa), Saber Xalifa (“Afrikan”).

 

Qeyd edək ki, Panama və Tunis yığmaları İngiltərə və Belçika ilə birlikdə G qrupunda yer alıblar. Cənubi Koreya isə F qrupunda Almaniya, Meksika və İsveçlə mübarizə aparacaq.

Digər xəbərlər
Bütün xəbərlər
PREMYER-LIQA

1.

Qarabağ 28 20 5 3 37-13 65

2.

Qəbələ

28 14 7 7 43-26 49

3.

Neftçi 28 14 4 10 39-28 46

4.

Zirə

28 12 8 8 36-30

44

5.

Sumqayıt

28

11 7 10 34-33 40

6

Keşlə 28 8 7 13 29-39 31

7.

Səbail

28

6 5 17 19-39 23

8.

Kəpəz

28 3 5 20 18-47 14
               

 

Top 10