10:03 22-07-2016
news_image
938
TOP OYUNLARI

“Birkirkara” və “Nomme Kalyu”nun gözlənilməz uğuru

Avropa Liqasında II təsnifat mərhələsinə yekun vurulub. Apasport.az saytının məlumatına görə, dünən cavab oyunları çərçivəsində 32 qarşılaşma baş tutub.

 

Azərbaycan təmsilçilərindən “Qəbələ”nin mərhələ keçib, “Neftçi”nin mübarizəni dayandırdığı gün iki sensasiya ilə diqqət çəkib. “Birkirkara” səfərdə “Harts”a qalib gəlib və mərhələni adlayan komanda olub.

 

“Nomme Kalyu” isə İsrail “Makkabi”sini mübarizədən kənarlaşdırıb. Estoniyalılar Hayfa təmsilçisini penaltilərlə keçib.

 

Avropa Liqası, II təsnifat mərhələsi 

Cavab oyunları

21 iyul

“Ventspils” (Latviya) – “Aberdin” (Şotlandiya) – 0:1

İlk oyun – 0:3

“Yelqava” (Latviya) – “Slovan” (Slovakiya) – 3:0

İlk oyun – 0:0

“Lokomotiv” (Xorvatiya) – “Rovaniemi” (Finlandiya) – 1:0

İlk oyun – 1:1

“Nomme Kalyu” (Estoniya) – “Makkabi” (Hayfa, İsrail) – 1:1, pen. 5:3

İlk oyun – 1:1 

“Torpedo” (Belarus) – “Debretsen” (Macarıstan) – 1:0

İlk oyun – 2:1

HİK (Finlandiya) - “Beroe” (Bolqarıstan) – 1:0

İlk oyun - 1:1

“Omoniya” (Kipr) – “Beytar” (İsrail) – 3:2

İlk oyun – 0:1

“Europa” (Cəbəllütariq) – AİK (İsveç) – 0:1

İlk oyun – 0:1

“Höteborq” (İsveç) – “Pyast” (Polşa) – 0:0

İlk oyun – 3:0

“Levski” (Bolqarıstan) - “Maribor” (Sloveniya) – 1:1

İlk oyun – 0:0

“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) – “Kayrat” (Qazaxıstan) – 2:1

İlk oyun – 1:1

“Odd” (Norveç) – “Yannina” (Yunanıstan) – 3:1, əlavə vaxtda

İlk oyun – 0:3

“Qəbələ” (Azərbaycan) – MTK (Macarıstan) – 2:0

İlk oyun – 2:1

“Qrasshoppers” (İsveçrə) – “Reykyavik” (İslandiya) – 2:1

İlk oyun – 3:3

“Slaviya” (Çexiya) - “Levadiya” (Estoniya) – 2:0

İlk oyun – 1:3

“Stromsqodset” (Norveç) – “Sonderyuske” (Danimarka) – 2:2, əlavə vaxtda

İlk oyun – 1:2

“Vaduts” (Lixtenşteyn) – “Midtyulland” (Danimarka) – 2:2

İlk oyun – 0:3

AEK (Kipr) – “Kliftonvill” (Şimali İrlandiya) – 2:0

İlk oyun - 3:2

“Kukesi” (Albaniya) – “Austria” (Avstriya) – 1:4

İlk oyun – 0:1

“Konna Kvey” (Uels) - “Voyvodina” (Serbiya) – 1:2

İlk oyun – 0:1

“Zaqlebiye” (Polşa) – “Partizan” (Serbiya) – 0:0, pen.4:3

İlk oyun – 0:0

“Brondbü” (Danimarka) – “Hibernian” (Şotlandiya) – 0:1, pen.5:3

İlk oyun – 1:0 

“Osmanlıspor” (Türkiyə) - “Zimbru” (Moldova) – 5:0

İlk oyun – 2:2

“Şkendiya” (Makedoniya) – “Neftçi” (Azərbaycan) – 1:0

İlk oyun – 0:0

“Spartak” (Trnava, Slovakiya) – “Şirak” (Ermənistan) – 2:0

İlk oyun – 1:1

“Çukariçki” (Serbiya) – “Videoton” (Macarıstan) – 1:1

İlk oyun – 0:2

“Domjale” (Sloveniya) - “Şaxtyor” (Belarus) – 2:1

İlk oyun – 1:1

“Hayduk” (Xorvatiya) - “İaşi” (Rumıniya) – 2:1

İlk oyun – 2:2

“Buduçnost” (Monteneqro) - “Genk” (Belçika) – 2:0, pen. 2:4

İlk oyun – 0:2 

“Kork Siti” (İrlandiya) – “Haken” (Norveç) – 1:0

İlk oyun – 1:1 

“Sent Patriks” (İrlandiya) – “Dinamo” (Belarus) – 0:1

İlk oyun – 1:1

“Harts” (Şotlandiya) – “Birkirkara” (Malta) – 1:2

İlk oyun – 0:0