17:14 30-06-2017
news_image
1833
DÖYÜŞ NÖVLƏRİ

Cüdo birinciliyi “Neftçi”nin liderliyi ilə başa çatdı - FOTOSESSİYA

“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində U-23 gənclər arasında cüdo üzrə keçirilən Azərbaycan birinciliyi başa çatıb. Apasport.az saytının məlumatına görə, 46 klubdan 333 idmançının qatıldığı  (288 oğlan, 45 qız) yarışda 14 çəki üzrə qaliblər müəyyənləşib.

 

2 gün davam edən birinciliyi komanda hesabında “Neftçi” İdman Klubu lider kimi başa vurub. Onlar 5 qızıl, 3 gümüş və 5 bürünc medal qazanıblar. “Qəbələ” 2-ci, “Judo Club 2012” 3-cü yeri tutub.

 

Mükafatçıların tam siyahısı belədi:

 

 

 

 

Qızlar

48

 kq

52 

 kq

1.

2.

3.

3.

Xubulova İrina

Həmidova Şəfəq

Qardaşxanlı Aytac

Cəlilova İlahə

· Neftçi

· Atilla

· Balaxanı OİK

· Balaxanı OİK

1.

2.

3.

3.

Əliyeva Leyla

İsgəndərova Əsmər

Mehdiyeva Zəhra

Hacızadə Vüsalə

· Neftçi

· Neftçi

· İsmayıllı Zirvə

· Pirşağı

57

 kq

63

 kq

1.

2.

3.

 

Zairova Səkinə

Süleymanova Aynur

Məmmədova Şəfiqə

 

· Neftçi

· Zaqatala

· İsmayıllı

 

1.

2.

3.

3.

Hacıyeva Nərgiz

Şoronova Diana

Nəbiyeva Sənubər

Hüseynova Leyla

· Judo Club 2012

· Judo Club 2012

· DİN

· Zirvə Abşeron

70

kq

78

 kq

1.

2.

3.

 

Baxışova Aidə

Həsənli Günel

Muqumova Cəmalə

 

· Səlyan

· Zirvə Abşeron

· Neftçi

 

1.

2.

 

 

Abdullayeva Nərmin

İmamzadə Mehriban

 

 

· İsmayıllı

· Təhsil RİM SF

 

 

+78

Kq

 

 

1.

 

 

 

Cəfərova Nigar

 

 

 

· Neftçi

 

 

 

 

 

 

Oğlanlar

60

kq

66

 kq

1.

2.

3.

3.

Yusibov Əhməd

Zamanov Elbrus

Məmmədov Rüfət

Məhərrəmov Sadıx

· Neftçi

· Neftçi

· Atilla

· Judo Club 2012

1.

2.

3.

3.

İbrahimov İsmayıl

Hüseynov Elçin

Heydərli Murad

Məmmədzadə Famil

· Qəbələ (Bakı)

· Qəbələ (Bakı)

· Neftçi

· Neftçi

                         

 

 

 

73

 kq

81

 kq

1.

2.

3.

3.

Hüseynov Naim

Fətiyev Murad

Quliyev Əkbər

Cəfərov Hasil

· Neftçi

· Judo Club 2012

· 13 İOEUGİM

· Qəbələ

1.

2.

3.

3.

Quluzadə Fəqan

Abdullayev Coşqun

Baxışov Nəriman

Hüseynov Emil

· Qəbələ

· Atilla

· Neftçi

· Neftçi

90

 kq

100 

 kq

1.

2.

3.

3.

Dadaşov Firudin

İsmayılov Rüfət

Nəsibli Eyvaz

Qurbanov Qurban

· DİN

· Qəbələ

· Təhsil RİM SF

· Atilla

1.

2.

3.

3.

Şərbətli Vasif

Şəkərəliyev Musa

Yusifov İman

Həsənov Vüsal

· Qəbələ

· Neftçi

· Qəbələ

· DİN Sumqayıt

+100

 kq

 

 

1.

2.

3.

3.

Şükürov Cəlil

Gogotchuri Şamili

Salmanov Toğrul

Feyziyev Camal

· FHN

· Turan

· Təhsil RİM SF

· Qəbələ

 

 

 

               

 

Klublar

Ümumi

Qızıl

Gümüş

Bürünc

Neftçi

13

5

3

5

Qəbələ

7

3

2

2

Judo Club 2012

4

1

2

1