11:58 22-06-2018
news_image
352
TOP OYUNLARI

NBA draftı: "Finiks" Eytonu seçdi, Donçiç "Dallas"da

NBA-da 2018-ci ilin draftı keçirilib. Apasport.az saytının məlumatına görə, Bruklindəki “Barklays Sentr” arenasının ev sahibliyi etdiyi mərasimdə “Finiks Sans” ilk sıradan Arizona Universitetini təmsil edən “Vayldkets”in uzunu Deandre Eytonu seçib.

 

“Sakramento Kinqs” ikinci tur seçim haqqını Marvin Beqli III-dən yana istifadə edib. Üçüncü seçilən Luka Donçiç isə “Atlanta” və “Dallas”ın seçimlərini dəyişməsi nəticəsində ikincilərə qismət olub. Əvəzində Corciya təmsilçisi Trey Yanqı və “Maveriks”ə məxsus 2019-cu il birinci tur draft haqqını əldə edib.

 

2018-ci il NBA draftı

 

Birinci tur

 

1. “Finiks” – Deandre Eyton (Arizona)

2. “Sakramento” – Marvin Beqli III (Dyuk)

3. “Atlanta” – Luka Donçiç (“Real”) – 5-ci sıra seçimi və 2019-cu il draftı 1-ci tur seçim haqqı qarşılığında “Dallas”a göndərilib

4. “Memfis” – Ceren Cekson Cunior (Miçiqan Steyt)

5. “Dallas” – Trey Yanq (Oklahoma) – 3-cü sıra seçimi qarşılığında “Atlanta”ya göndərilib

6. “Orlando” – Mo Bamba (Texas)

7. “Çikaqo” – Uendell Karter Cunior (Dyuk)

8. “Klivlend” – Kollin Sekston (Alabama)

9. “Nyu-York” – Kevin Noks (Kentukki)

10. “Filadelfiya” – Mikel Brices (Villanova) – Finiks”ə treyd edilib

11. “Şarlott” – Şey Qlicos-Aleksander (Kentukki) – “Klippers”ə treyd edilib

12. “Klippers” – Mayls Brics (Miçiqan Steyt) – “Şarlott”a treyd edilib

13. “Klippers” – Cerom Robinson (Boston Kolleci)

14. “Denver” – Maykl Porter Cunior (Missuri)

15. “Vaşinqton” – Troy Braun (Oreqon)

16. “Finiks” – Zair Smit (Teksas Tek) – “Filadelfiya”ya treyd edilib

17. “Miluoki” – Donte Divinçenço (Villanova)

18. “San-Antonio” – Lonni Uoker (Mayami)

19. “Atlanta” – Kevin Herter (Merilend)

20. “Minnesota” – Coş Okoqi (Corcia Tek)

21. “Yuta” – Qreyson Allen (Dyuk)

22. “Çikaqo” – Çendler Hatçinson (Boyzi Steyt)

23. “İndiana” – Aaron Holidey (UCLA)

24. “Portlend” – Anferni Saymons (IMG)

25. “Leykers” – Mo Vaqner (Miçiqan)

26. “Filadelfiya” – Lendri Şemet (Viçita)

27. “Boston” – Robert Uilyams III (Teksas A&M)

28. “Qolden Steyt” – Ceykob Evans (Sinsinnati)

29. “Bruklin” – Canan Musa (“Çedevita”)

30. “Atlanta” – Omari Spellmen (Villanova)

 

İkinci tur

 

31. “Finiks” – Eli Okobo (“Po-Ortez”)

32. “Memfis” – Cevon Karter (Qərbi Virciniya)

33. “Dallas” – Calen Branson (Villanova)

34. “Atlanta” – Devonte Qrem (Kanzas) – “Şarlott”a treyd edilib

35. “Orlando” – Mervin Freyzer Cunior (Tuleyn)

36. “Nyu-York” – Mitçell Robinson (Çalmett)

37. “Sakramento” – Qeri Trent Cunior (Dyuk) – “Portlend”ə treyd edilib

38. “Filadelfiya” – Kayri Tomas (Kreyton) – “Detroyt”a treyd edilib

39. “Filadelfiya” – Ayzek Bonqa (“Skaylayners”)

40. “Bruklin” – Rodion Kuruç (“Barselona”)

41. “Orlando” – Carred Vanderbilt (Kentukki) – “Denver”ə treyd edilib

42. “Detroyt” – Bryus Bouen (Mayami)

43. “Denver” – Castin Cekson (Merilend) – “Orlando”ya treyd edilib

44. “Vaşinqton” – İssuf Sanon (“Olimpiya”)

45. “Bruklin” – Hamidu Diallo (Kentukki)

46. “Hyuston” – De’Entoni Melton (USC)

47. “Leykers” – Svyatoslav Mixylyuk (Kanzas)

48. “Minnesota” – Keyta Beyts-Diop (Ohayo Steyt)

49. “San-Antonio” – Çimezi Metu (USC)

50. “İndiana” – Alize Conson (Missuri Steyt)

51. “Nyu-Orlean” – Toni Karr (Penni Steyt)

52. “Yuta” – Vinsent Edvards (Perdyu)

53. “Oklahoma Siti” – Devon Holl (Virciniya)

54. “Dallas” – Şeyk Milton (SMU) – “Filadelfiya”ya treyd edilib

55. “Şarlott” – Arnoldos Kulboka (“Bamberq”)

56.”Filadelfiya” – Rey Speldinq (Luisvill) – “Dallas”a treyd edilib

57. “Oklahoma Siti” – Kevin Hervi (Texas-Arlinqton)

58. “Denver” – Tomas Uelş (UCLA)

59. “Finiks” – Corc Kinq (Kolorado)

60. “Filadelfiya” – Kostas Adetokumbo (Deyton) – “Dallas”a treyd edilib