22:23 05-12-2019
news_image

Azərbaycanın ən güclüləri müəyyənləşdi – yunan-Roma güləşində

Yunan-Roma güləşi üzrə Azərbaycan çempionat başa çatıb. 

Apasport.az saytının məlumatına görə, yarışın ikinci günü medal görüşləri baş tutub. 

“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində təşkil olunan çempionatda 10 çəki dərəcəsində mükafatçılar bəlli olub. Yığmanın liderlərinin əksəriyyəti ciddi müqavimətlə üzləşməyib və çempion adına yiyələniblər. 


55 kq
Bürünc medal görüşü: Hüseyn Qəribov (Lokomotiv) - Zülfüqar Əliyev (Sumqayıt-Təhsil) 0:8
Bürünc medal görüşü: Ziya Babaşov (MOİK) - Azər Nəsibli (Sumqayıt-Təhsil) 6:3
FİNAL: Ziyad Zeynalov (Neftçi) - İbrahim Nurullayev (MOİK) 6:8

60 kq
Bürünc medal görüşü: Anar Qurbanov (Neftçi) - Rəvan Rəcəbov (Sumqayıt-Təhsil) 0:8 
Bürünc medal görüşü: Elvin Musafayev (Neftçi) - Emil Əsgərov (Pəhləvan) 0:8 
FİNAL: Sakit Quliyev (Neftçi-MOİK) - Murad Bazarov (MOİK) 3:1

63 kq
Bürünc medal görüşü: Elçin Həsənov (Lənkəran) - Zaur Nuriyev (Məhsul) 1:7 
Bürünc medal görüşü: Kazbek Fətəliyev - Elşad Məmmədov (Gömrükçü) 0:8
FİNAL: Murad Məmmədov (Neftçi-MOİK) - Taleh Məmmədov (Neftçi-Gömrükçü) 1:7

67 kq
Bürünc medal görüşü: Kamran Mirzəliyev (Neftçi) - Mikayıl Rəhmanov (MOİK) 1:8
Bürünc medal görüşü: Orxan Eyvazov (MOİK) - Kərim Cəfərov (Gömrükçü) 9:4
FİNAL: İslambek Dadov (Atasport) - Namaz Rüstəmov (Gömrükçü) 9:8

72 kq
Bürünc medal görüşü: Vəfadar Cəfərov (DİN) - Ruhin Mikayılov (Neftçi) 1:10
Bürünc medal görüşü: Toğrul Baxışov (Gömrükçü) - Azad Əliyev (Gömrükçü) 1:9
FİNAL: Sənan Süleymanov (Neftçi) - Ülvi Qənizadə (Neftçi-MOİK) 1:2

77 kq
Bürünc medal görüşü: Səyyad Əliyev (Gömrükçü) - Natiq Maşanov (Şirvan) 4:2
Bürünc medal görüşü: Nəsir Həsənov (DİN) - Quliyev Şirxan (MOİK) 7:1 
FİNAL: Rüstəm Əliyev (DİN) - Tuncay Vəzirzadə (Neftçi) 0:8

82 kq
Bürünc medal görüşü: Xəyal Arazəliyev (Zenit) - Şəmistan Quluzadə (Pəhləvan) 3:12
Bürünc medal görüşü: Məmməd Məmmədov (Gömrükçü) - Elməddin Ramazanov (Neftçi) 2:10
FİNAL: Elvin Mürsəliyev (Neftçi) - Nicat Abdullayev (MOİK) 3:0

87 kq
Bürünc medal görüşü: Qabil Əhmədov (Neftçi) - Aslan Məmmədli (DİN) 0:9
Bürünc medal görüşü: Məhəmməd Alxaslı (DİN) - Məhəmməd Əhmədiyev (Sərhədçi) 2:2 (tuşe)
FİNAL: İslam Abbasov (Qubadlı-Neftçi) - Eltun Vəzirzadə (Neftçi) 2:1


97 kq
Bürünc medal görüşü: İbrahim İbrahimli (Pəhləvan) - Arif Niftullayev (Neftçi-MOİK) -:+ (İbrahim İbrahimli çəki mərasiminə qatılmayıb)
Bürünc medal görüşü: Uğur Hacılı (MOİK) - Niyaməddin İbrahimov (Spartak) 5:4
FİNAL: Orxan Nuriyev (Neftçi) - Zamir Məhəmmədov (Atasport) 5:0

130 kq
Bürünc medal görüşü: Nofəl Heydərov (Pəhləvan) - Adəm Cəlilov (Zenit) 4:0
Bürünc medal görüşü: Fərrux Qubadov (Sumqayıt) - Anton Botev (Atasport) 1:4
FİNAL: Oyan Nəzəriani (Atasport) - Beka Kandelaki (Atasport) 5:1