02:40 29-12-2019
news_image

Ramin Əzizov çempion oldu

Taekvondo üzrə respublika birinciliyi və çempionatına yekun vurulub.

Apasport.az saytının məlumatına görə, Azərbaycan Taekvondo Federasiyası, Gənclər və İdman Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən yarışın son günündə böyüklər arasında ölkə çempionatının mükafatçıları müəyyənləşib.

Medal sayına görə komanda hesabında “Gömrükçü” 1-ci yeri tutub. Sumqayıt komandası 2-ci, “Marrini-Sport” 3-cü, “Neftçi” 4-cü, RUGİM isə 5-ci pillədə qərarlaşıb.

Qeyd edək ki, 760-dək yeniyetmə, gənc və böyük yaşlı taekvondoçuların iştirak etdiyi yarışda qaliblər diplom və medallarla təltif olunub.

Qadınlar
46 kq

1. Minayə Əkbərova - MOİK
2. Nərgiz Mirzəyeva - Sumqayıt
3. Fəridə Rzayeva - Sumqayıt
3. Nailə Əzizova - “Fərasət” 

49 kq
1. Paniz İsmaelpour - Sumqayıt
2. Mirvari Qənbərli - “Gömrükçü” 
3. Sevda Pirseyidova - “Şahdağ” 

53 kq
1. Patimat Abakarova - “Gömrükçü”
2. Nərmin Süleymanova - “Gömrükçü”
3. Sübhanə Katanova - Gəncə
3. Mehriban Quluzadə - “Cəsur”

57 kq
1. Leyla Məmmədova - MOİK
2. Nuranə İbrahimova - “Fərasət”
3. Elnarə Qəafarova - Şəmkir

67 kq
1. Fəridə Əzizova - DİN
2. Fəridə Hüseynova - Gədbəy

+73 kq
1. Zəhra Fazel Kalhoran - "Gömrükçü"
2. Səbinə Hüseynli - Şəmkir
3. Jalə Kazımova - Göygöl

Kişilər
54 kq

1. Bəhruz Quluzadə - MOİK
2. Cavid Quliyev - “Alpman”
3. Şahin Məhərrəmov - Tovuz
3. Kamran Allahverdiyev - “Neftçi”

58 kq
1. Qaşım Maqomedov - “Gömrükçü”
2. Xanoğlan Kərimov - “Gömrükçü”
3. Eyyub Mahmudov - “Ümid”
3. Ruslan Seyidov – Sumqayıt

63 kq
1. Qasım Aslanov - “Marrini-Sport”
2. Əli Məmmədov - DİN
3. Məcid Sofiyev - DİN
3. Əbülfət Zülfüqarov – DİN

68 kq
1. Cavad Ağayev - “Qəbələ”
2. Ələsgər Əliyev - “Neftçi”
3. Məmmədnəbi Alqayev – FHN
3. Kənan Sadıqlı – Sumqayıt

74 kq
1. Ayxan Tağızadə - “Neftçi”
2. Məmmədalı Quliyev - “Neftçi”
3. Tural Rəhimov - “Savalam”
3. Elvin Məmmədov - FHN

80 kq
1. Məhəmməd Məmmədov - “Qəbələ”
2. Səid Quliyev - “Neftçi”
3. Hüseyn Əlizadə - “Gömrükçü”
3. Səmral Əsgərov - “Marrini-Sport”

+87 kq
1. Ramin Əzizov - “Neftçi”
2. Raul Behcət - Gəncə
3. Arif Şükürov - Şirvan
3. Arzu Xıdırov - Gədəbəy