10:55 04-08-2020
news_image
394
FUTBOL

Azərbaycan klubları və 102 komanda püşkü gözləyir – Avropa Liqasında

Avropa Liqasının ilk püşkatmalarına qatılacaq komandaların tam siyahısı bəlli olub.

Apasport.az saytının məlumatına görə, avqustun 9-10-da ümumilikdə 102 komandanın rəqibləri bəlli olacaq.

Öncə 16 iştirakçının qatıldığı ilkin mərhələnin 8 cütü bilinəcək. Ertəsi gün atılacaq I təsnifat mərhələsinin püşkünə 8 cüt və 86 klub qatılacaq.

Hər iki mərhələnin püşkü zamanı səpələnmiş və səpələnməmişlər səbətlərinə bölünəcək. Mübarizəyə I təsnifat mərhələsindən başlayacaq Azərbaycan klublarından “Neftçi” və “Keşlə” səpələnmiş, “Sumqayıt” səpələnməmiş olacaq.

Avropa Liqası
2020/21 mövsümü

İlkin mərhələ
Səpələnmişlər

“Linkoln” (Cəbəllütariq) 
“Santa Koloma” (Andorra) 
B-36 (Farer adaları) 
“La Fiorita” (San-Marino)
“Tre Penne” (San-Marino) 
“Runavik” (Farer adaları) 
“Torshavn” (Farer adaları) 
“Enqordan” (Andorra) 
Səpələnməmişlər
“Cent Cozefs” (Cəbəllütariq)
“Priştina” (Kosovo)
“Zeta” (Monteneqro)
“Kolreyn” (Şimali İrlandiya)
“Barri Taun” (Uels)
“Qlentoran” (Şimali İrlandiya)
“İskra” (Monteneqro)
“Qjilani” (Kosovo)

I təsnifat mərhələsi
Səpələnmişlər

APOEL (Kipr)
“Partizan” (Serbiya)
"Styaua" (Rumıniya)
"Maribor" (Sloveniya)
"Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail)
“Rusenborq” (Norveç)
“Apollon” (Kipr) 
“Fehervar” (Macarıstan) 
“Şkendiya” (Şimali Makedoniya)
TNS (Uels) 
“Dinamo” (Minsk, Belarus) 
"Lex" (Polşa)
"Aberdin" (Şotlandiya)
“Zrinski” (Bosniya və Herseqovina)
"Alaşkert" (Ermənistan)
“Kayrat” (Qazaxıstan) 
“Jalgiris” (Vilnüs, Litva) 
“Orxus” (Danimarka)
“Motervell” (Şotlandiya) 
"Kukesi" (Albaniya)
“Vaduts” (Lixtenşteyn) 
“Valletta” (Malta)
“Ventspils” (Latviya)
"Olimpiya" (Sloveniya)
“Linkoln”un (Cəbəllütariq) cütü
“Topola” (Serbiya) 
“Universitatya” (Rumıniya)
“Servett” (İsveçrə)
“Nomme Kalyu” (Estoniya) 
“Şaxtyor” (Belarus)
“Malmö” (İsveç)
“Hammarbü” (İsveç) 
“Hafnarfyordur” (İslandiya) 
"Bodo Qlimt" (Norveç)
“Santa Koloma”nın (Andorra) cütü
“Riterlay” (Litva) 
“Proqress” (Lüksemburq)
MOİK (Bolqarıstan)
"Sutyeska" (Monteneqro)
“Honved” (Macarıstan) 
“Makkabi” (Hayfa, İsrail)
"Beytar" (İsrail)
“Ordabası” (Qazaxıstan) 
“Neftçi” (Azərbaycan) 
“Şemrok Rovers” (İrlandiya)
B-36-nın (Farer adaları) cütü 
“Keşlə” (Azərbaycan)
Səpələnməmişlər
“Sumqayıt” (Azərbaycan)
“Lokomotiv” (Plovdiv, Bolqarıstan)
"Slaviya" (Bolqarıstan)
"Botoşani" (Rumıniya)
"Pyast" (Polşa)
“Levadiya” (Estoniya)
“Krakoviya” (Polşa)
“Hibernians” (Malta) 
"Dunayska" (Slovakiya)
"Rujomberok" (Slovakiya)
"Jilina" (Slovakiya)
“Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina)
"Laçi" (Albaniya)
"Mura" (Sloveniya)
“Puşkaş Akademi” (Macarıstan)
“Saburtalo” (Gürcüstan) 
“Tre Penne”nin (San-Marino) cütü
“Runavik”in (Farer adaları) cütü
“Torshavn”ın (Farer adaları) cütü
“Şkupi” (Şimali Makedoniya)
“Petrokub” (Moldova) 
“Enqordan”ın (Andorra) cütü
“La Fiorita”nın (San-Marino) cütü
“Union” (Lüksemburq) 
“Differdanj” (Lüksemburq) 
“Jalgiris” (Kauno, Litva)
RFS (Latviya) 
“Valmiera” (Latviya)
"Noa" (Ermənistan)
“Teuta” (Şimali Makedoniya)
"Şirak" (Ermənistan)
“Renova” (Şimali Makedoniya)
“Borats” (Bosniya və Herseqovina)
“Sfantul” (Moldova) 
“Dinamo-Avto” (Moldova)
“Bohemians” (İrlandiya)
“Derri” (İrlandiya) 
“İnter” (Finlandiya) 
“İlves” (Finlandiya) 
“Honka” (Finlandiya) 
“Breydablik” (İslandiya) 
“Bala Taun” (Uels) 
“Dinamo” (Batumi, Gürcüstan) 
“Lokomotivi” (Gürcüstan) 
“Sirens” (Malta) 
“Vikinqur” (İslandiya)
“Payde” (Estoniya)