16:12 10-08-2020
news_image
332
FUTBOL

I təsnifat mərhələsinin cütləri müəyyənləşdi - Avropa Liqasında

Avropa Liqasında I təsnifat mərhələsinin püşkü atılıb.

Apasport.az saytının məlumatına görə, tədbir İsveçrənin Nyon şəhərində baş tutub.

Mərasimdə 86 klub və ilkin mərhələnin 8 cütünün rəqibləri bəlli olub. Bir oyundan ibarət olacaq I təsnifat mərhələsinin 47 cütü müəyyənləşib. 

Bu raundda Azərbaycanın üç komandası mübarizə aparacaq. Bunlar “Neftçi”, “Keşlə” və “Sumqayıt”dır.

Qeyd edək ki, I təsnifat mərhələsinin oyunları avqustun 27-də keçiriləcək.

Avropa Liqası
I təsnifat mərhələsi

"Maribor" (Sloveniya) - “Kolreyn” (Şimali İrlandiya)/“La Fiorita” (San-Marino) cütünün qalibi
“Riterlay” (Litva) - “Derri” (İrlandiya) 
“Zrinski” (Bosniya və Herseqovina) - “Differdanj” (Lüksemburq) 
“Rusenborq” (Norveç) - “Breydablik” (İslandiya) 
“Hammarbü” (İsveç) - “Puşkaş Akademi” (Macarıstan)
“Ventspils” (Latviya) - “Dinamo-Avto” (Moldova)
“Orxus” (Danimarka) - “Honka” (Finlandiya) 
TNS (Uels) - "Jilina" (Slovakiya)
“Neftçi” (Azərbaycan) - “Şkupi” (Şimali Makedoniya)
“Nomme Kalyu” (Estoniya) - "Mura" (Sloveniya)
“Apollon” (Kipr) - “Saburtalo” (Gürcüstan) 
“Partizan” (Serbiya) - RFS (Latviya)
"Styaua" (Rumıniya) - "Şirak" (Ermənistan)
"Olimpiya" (Sloveniya) - “Vikinqur” (İslandiya)
“Jalgiris” (Vilnüs, Litva) - “Payde” (Estoniya)
“Valletta” (Malta) - “Bala Taun” (Uels) 
"Aberdin" (Şotlandiya) - “Runavik” (Farer adaları)/“Barri Taun” (Uels) cütünün qalibi
“Malmö” (İsveç) - “Krakoviya” (Polşa)
“Şaxtyor” (Belarus) - “Sfantul” (Moldova) 
“Şemrok Rovers” (İrlandiya) - “İlves” (Finlandiya) 
“Vaduts” (Lixtenşteyn) - “Hibernians” (Malta) 
“Keşlə” (Azərbaycan) - "Laçi" (Albaniya)
"Bodo Qlimt" (Norveç) - Jalgiris” (Kauno, Litva)
“Makkabi” (Hayfa, İsrail) - “Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina)
"Lex" (Polşa) - “Valmiera” (Latviya)
“Proqress” (Lüksemburq) - “Enqordan” (Andorra)/“Zeta” (Monteneqro) cütünün qalibi
“Cent Cozefs” (Cəbəllütariq)/B-36 (Farer adaları) cütünün qalibi - “Levadiya” (Estoniya)
“Honved” (Macarıstan) - “İnter” (Finlandiya) 
“Linkoln” (Cəbəllütariq)/“Priştina” (Kosovo) cütünün qalibi - “Union” (Lüksemburq) 
“Motervell” (Şotlandiya) - “Qlentoran” (Şimali İrlandiya)/“Torshavn” (Farer adaları) cütünün qalibi 
"Kukesi" (Albaniya) - "Slaviya" (Bolqarıstan)
“Dinamo” (Minsk, Belarus) - "Pyast" (Polşa)
“Hafnarfyordur” (İslandiya) - "Dunayska" (Slovakiya)
“Servett” (İsveçrə) - "Rujomberok" (Slovakiya)
"Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail) - “Dinamo” (Batumi, Gürcüstan) 
“Fehervar” (Macarıstan) - “Bohemians” (İrlandiya)
"Alaşkert" (Ermənistan) - “Renova” (Şimali Makedoniya)
“Ordabası” (Qazaxıstan) - "Botoşani" (Rumıniya)
MOİK (Bolqarıstan) - “Sirens” (Malta) 
“Petrokub” (Moldova) - “Topola” (Serbiya) 
“Teuta” (Şimali Makedoniya) - "Beytar" (İsrail)
“Sumqayıt” (Azərbaycan) - “Şkendiya” (Şimali Makedoniya)
“Borats” (Bosniya və Herseqovina) - "Sutyeska" (Monteneqro)
“Kayrat” (Qazaxıstan) - "Noa" (Ermənistan)
“Santa Koloma” (Andorra)/“İskra” (Monteneqro) cütünün qalibi - “Lokomotiv” (Plovdiv, Bolqarıstan)
“Lokomotivi” (Gürcüstan) - “Universitatya” (Rumıniya)
“Tre Penne” (San-Marino)/“Qjilani” (Kosovo) cütünün qalibi - APOEL (Kipr)