01:47 28-08-2020
news_image
710
FUTBOL

43 komanda mərhələ adladı – Avropa Liqasında

Avropa Liqasında I təsnifat mərhələsinin üçüncü gününə yekun vurulub.

Apasport.az saytının məlumatına görə, son oyun günündə keçirilməsi nəzərdə tutulan 45 matçdan 43-ü baş tutub.

İki qarşılaşma koronavirus pandemiyası üzündən keçirilməyib. Bu görüşlərlə bağlı qərarı UEFA verəcək. Digər görüşlərdə qalib gələn 43 komanda II təsnifat mərhələsinə öncədən yüksələn Litvanın “Riterlay” və Lüksemburqun “Proqress” klublarına qoşulub.

Qeyd edək ki, II təsnifat mərhələsinin püşkü avqustun 31-də atılacaq. Ertəsi gün III təsnifat mərhələsinin püşkatması baş tutacaq.

Avropa Liqası
I təsnifat mərhələsi
27 avqust

18:00. “Kayrat” (Qazaxıstan) - "Noa" (Ermənistan) - 4:1
18:00. “Ordabası” (Qazaxıstan) - "Botoşani" (Rumıniya) - 1:2
18:00. “Ventspils” (Latviya) - “Dinamo-Avto” (Moldova) - 2:1
18:30. “Borats” (Bosniya və Herseqovina) - "Sutyeska" (Monteneqro) - 1:0
18:30. “Teuta” (Şimali Makedoniya) - "Beytar" (İsrail) - 2:0
18:30. “Nomme Kalyu” (Estoniya) - "Mura" (Sloveniya) oyunu təxirə salınıb.
19:00. “Dinamo” (Minsk, Belarus) - "Pyast" (Polşa) - 0:2
19:30. “Linkoln” (Cəbəllütariq) - “Union” (Lüksemburq) – 2:0
20:00. “Sumqayıt” (Azərbaycan) - “Şkendiya” (Şimali Makedoniya) – 0:2
20:00. "Alaşkert" (Ermənistan) - “Renova” (Şimali Makedoniya) – 0:1
20:00. “Apollon” (Kipr) - “Saburtalo” (Gürcüstan) – 5:1
20:00. "Bodo Qlimt" (Norveç) – “Jalgiris” (Kauno, Litva) – 6:1
20:00. “Neftçi” (Azərbaycan) - “Şkupi” (Şimali Makedoniya) -2:1
20:30. “Fehervar” (Macarıstan) - “Bohemians” (İrlandiya) – 1:1, pen.4:2
20:30. "Olimpiya" (Sloveniya) - “Vikinqur” (İslandiya) – 2:1, əlavə vaxtda
21:00. “Qjilani” (Kosovo) - APOEL (Kipr) – 0:2, əlavə vaxtda
21:00. “Lokomotivi” (Gürcüstan) - “Universitatya” (Rumıniya) – 2:1
21:00. MOİK (Bolqarıstan) - “Sirens” (Malta) – 2:1
21:00. “Makkabi” (Hayfa, İsrail) - “Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina) oyunu təxirə salınıb.
21:00. “Keşlə” (Azərbaycan) - "Laçi" (Albaniya) – 0:0, pen.4:5
21:00. “Vaduts” (Lixtenşteyn) - “Hibernians” (Malta) – 0:2
21:00. “Orxus” (Danimarka) - “Honka” (Finlandiya) – 5:2
21:00. “Malmö” (İsveç) - “Krakoviya” (Polşa) – 2:0
21:00. “Hammarbü” (İsveç) - “Puşkaş Akademi” (Macarıstan) – 3:0
21:00. “Rusenborq” (Norveç) - “Breydablik” (İslandiya) – 4:2 
21:00. “Jalgiris” (Vilnüs, Litva) - “Payde” (Estoniya) – 2:0
21:15. “Hafnarfyordur” (İslandiya) - "Dunayska" (Slovakiya) – 0:2
21:30. TNS (Uels) - "Jilina" (Slovakiya) – 3:1, əlavə vaxtda
21:30. “Şaxtyor” (Belarus) - “Sfantul” (Moldova) - 0:0, pen.1:4
21:45. "Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail) - “Dinamo” (Batumi, Gürcüstan) – 3:0
22:00. “İskra” (Monteneqro) - “Lokomotiv” (Plovdiv, Bolqarıstan) – 0:1
22:00. “Petrokub” (Moldova) - “Topola” (Serbiya) – 0:2
22:00. "Kukesi" (Albaniya) - "Slaviya" (Bolqarıstan) – 2:1
22:00. “Valletta” (Malta) - “Bala Taun” (Uels) – 0:1
22:00. “Zrinski” (Bosniya və Herseqovina) - “Differdanj” (Lüksemburq) – 3:0
22:00. B-36 (Farer adaları) - “Levadiya” (Estoniya) – 4:3, əlavə vaxtda
22:15. “Servett” (İsveçrə) - "Rujomberok" (Slovakiya) – 3:0
22:30. "Styaua" (Rumıniya) - "Şirak" (Ermənistan) – 3:0
22:45. “Motervell” (Şotlandiya) - “Qlentoran” (Şimali İrlandiya) – 5:1
22:45. "Aberdin" (Şotlandiya) - “Runavik” (Farer adaları) – 6:0
22:45. "Maribor" (Sloveniya) - “Kolreyn” (Şimali İrlandiya) – 1:1, pen.4:5
23:00. "Lex" (Polşa) - “Valmiera” (Latviya) – 3:0
23:00. “Partizan” (Serbiya) - RFS (Latviya) – 1:0
23:00. “Şemrok Rovers” (İrlandiya) - “İlves” (Finlandiya) – 2:2, pen.12:11
23:00. “Honved” (Macarıstan) - “İnter” (Finlandiya) – 2:1, əlavə vaxtda