15:48 01-09-2020
news_image
5095
FUTBOL

"Beşiktaş" və "Alanyaspor"un rəqibləri bəlli oldu - Avropa Liqasında

Avropa Liqasında III təsnifat mərhələsinin püşkü atılıb.

Apasport.az saytının məlumatına görə, tədbir UEFA-nın İsveçrənin Nyon şəhərindəki mənzil-qərargahında baş tutub.

Əsas yolda 26 cüt müəyyənləşib. Azərbaycanın mübarizəni davam etdirən yeganə təmsilçisi “Neftçi”nin Türkiyə “Qalatasaray”ı ilə təşkil etdiyi cütün növbəti rəqibi də bilinib. Həmçinin qonşu ölkənin digər təmsilçiləri “Beşiktaş” və “Alanyaspor” da qarşılaşacağı komandaları tanıyıb.

Püşkatmada Çempionlar yolunun 9 cütü də bəlli olub. Hər iki yolda mərhələnin yeganə matçının ev sahibi də müəyyənləşib.

Qeyd edək ki, III təsnifat mərhələsinin oyunları sentyabrın 24-də keçiriləcək. 

Avropa Liqası
III təsnifat mərhələsi
Əsas yol

“Honved” (Macarıstan)/“Malmö” (İsveç) cütünün qalibi - “Lokomotiva” (Xorvatiya)
“Ventspils” (Latviya)/“Rusenborq” (Norveç) cütünün qalibi - “Alanyaspor” (Türkiyə)
“Teuta” (Albaniya)/“Qranada” (İspaniya) cütünün qalibi - “Lokomotivi” (Gürcüstan)/“Dinamo” (M, Rusiya) cütünün qalibi
LASK (Avstriya) - “Dunayska” (Slovakiya)/“Yablonets” (Çexiya) cütünün qalibi
“Bala Taun” (Uels)/“Standard” (Belçika) cütünün qalibi - “Voyvodina” (Serbiya)
OFİ (Yunanıstan)/“Apollon” (Kipr) cütünün qalibi - “Lex” (Polşa)/“Hammarbü” (İsveç) cütünün qalibi
“Sportinq” (Portuqaliya) - “Vikinq” (Norveç)/“Aberdin” (Şotlandiya) cütünün qalibi
“Kukesi” (Albaniya)/“Volfsburq” (Almaniya) cütünün qalibi - “Desna” (Ukrayna)
“Riyeka” (Xorvatiya) - “Aris” (Yunanıstan)/“Kolos” (Ukrayna) cütünün qalibi
“Şemrok Rovers” (İrlandiya)/“Milan” (İtaliya) cütünün qalibi - “Bodo Qlimt” (Norveç)/“Jalgiris” (Vilnüs, Litva) cütünün qalibi
“Rostov” (Rusiya) - “Makkabi” (Hayfa, İsrail)/“Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina)/“Kayrat” (Qazaxıstan) cütünün qalibi
“Beşiktaş” (Türkiyə) - “Borats” (Bosniya və Herseqovina)/“Rio Ave” (Portuqaliya) cütünün qalibi
“Nomme Kalyu” (Estoniya)/"Mura" (Sloveniya)/“Orxus” (Danimarka) cütünün qalibi - PSV (Niderland)
“Şarlerua” (Belçika) - “Sfantul” (Moldova)/“Partizan” (Serbiya) cütünün qalibi
“Hibernians” (Malta)/“Fehervar” (Macarıstan) cütünün qalibi - “Servett” (İsveçrə)/“Reyms” (Fransa) cütünün qalibi
“Sankt-Qallen” (İsveç) - AEK (Yunanıstan)
“Botoşani” (Rumıniya)/“Şkendiya” (Şimali Makedoniya) cütünün qalibi - “Lokomotiv” (Plovdiv, Bolqarıstan)/“Tottenhem” (İngiltərə) cütünün qalibi
“Proqress” (Lüksemburq)/“Villem” (Niderland) cütünün qalibi - “Linkoln” (Cəbəllütariq)/“Reyncers” (Şotlandiya) cütünün qalibi
“Osiyek” (Xorvatiya)/“Bazel” (İsveçrə) cütünün qalibi - “Anartosis” (Kipr)
MOİK (Bolqarıstan)/BATE (Belarus) cütünün qalibi - B-36 (Farer adaları)/TNS (Uels) cütünün qalibi
“Topola” (Serbiya)/“Styaua” (Rumıniya) cütünün qalibi - “Riterlay” (Litva)/“Slovan” (Çexiya) cütünün qalibi
“Neftçi” (Azərbaycan)/“Qalatasaray” (Türkiyə) cütünün qalibi - “Renova” (Şimali Makedoniya)/“Hayduk” (Xorvatiya) cütünün qalibi
“Höteborq” (İsveç)/“Kopenhagen” (Danimarka) cütünün qalibi - “Pyast” (Polşa)/“Hartberq” (Avstriya) cütünün qalibi
“Kaysar” (Qazaxıstan)/APOEL (Kipr) cütünün qalibi - “Zrinski” (Bosniya və Herseqovina)/“Olimpiya” (Sloveniya) cütünün qalibi
“Laçi” (Albaniya)/“Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) cütünün qalibi - “Kolreyn” (Şimali İrlandiya)/“Motervell” (Şotlandiya) cütünün qalibi
“Viktoriya” (Çexiya) - “Sonderyuske” (Danimarka)

Çempionlar yolu
“Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina) - “Astana” (Qazaxıstan)/“Buduçnost” (Monteneqro) cütünün qalibi
“Şerif” (Moldova) - “İnter” (Andorra)/“Dandalk” (İrlandiya) cütünün qalibi
“Ararat-Armeniya” (Ermənistan)/“Fola” (Lüksemburq) cütünün qalibi - “Selye” (Sloveniya)
“Riqa” (Latviya)/“Tre Fiori” (San-Marino) cütünün qalibi - “Seltik” (Şotlandiya)
“Kuopio” (Finlandiya)/“Slovan” (Slovakiya) cütünün qalibi - “Suduva” (Litva)
“Legiya” (Polşa) - “Sileks” (Şimali Makedoniya)/“Drita” (Kosovo) cütünün qalibi
“Klasksvik” (Farer adaları) - “Konnah” (Uels)/“Dinamo” (Tbilisi, Gürcüstan) cütünün qalibi
“Yurqorden” (İsveç)/“Europa” (Cəbəllütariq) cütünün qalibi - ÇFR (Rumıniya)
“Linfild” (Şimali İrlandiya)/“Floriana” (Malta) cütünün qalibi - “Flora” (Estoniya)/“Reykyavik” (İslandiya) cütünün qalibi