11:07 03-10-2020
news_image
152
FUTBOL

Çempionlar Liqası: Qrup mərhələsinin TƏQVİMi

Çempionlar Liqasında qrup mərhələsinin oyunlarının tarixi müəyyənləşib.
 
Apasport.az saytının məlumatına görə, UEFA matçların baş tutacağı günü açıqlayıb.
 
Təqvimə əsasən, yarışa oktyabrın 20-də start veriləcək. İlk iki gündə azarkeşləri “Çelsi” – “Sevilya”, PSJ – “Mançester Yunayted”, “Bavariya” – “Atletiko” kimi maraqlı qarşılaşmalar gözləyir.
 
Türkiyənin bu turnirdəki yeganə təmsilçisi “Başakşəhər” qrupdakı birinci oyununda Almaniyada “Leypsiq”in qonağı olacaq.
 
Çempionlar Liqası
Qrup mərhələsi
I tur
20 oktyabr

E qrupu
23:00. “Çelsi” (İngiltərə) – “Sevilya” (İspaniya)
23:00. “Renn” (Fransa) – “Krasnodar” (Rusiya)
F qrupu
20:55. “Zenit” (Rusiya) – “Brügge” (Belçika)
23:00. “Latsio” (İtaliya) – “Borussiya” (Dortmund, Almaniya)
G qrupu
20:55. “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) – “Yuventus” (İtaliya)
23:00. “Barselona” (İspaniya) – “Ferensvaroş” (Macarıstan)
H qrupu
23:00. PSJ (Fransa) – “Mançester Yunayted” (İngiltərə)
23:00. “Leypsiq” (Almaniya) – “Başakşəhər” (Türkiyə)
 
21 oktyabr
A qrupu
20:55. “Zalsburq” (Avstriya) – “Lokomotiv” (Moskva, Rusiya)
23:00. “Bavariya” (Almaniya) – “Atletiko” (İspaniya)
B qrupu
20:55. “Real” (İspaniya) – “Şaxtyor” (Donetsk, Ukrayna)
23:00. “İnter” (İtaliya) – “Borussiya” (Mönhenqladbax, Almaniya)
C qrupu
23:00. “Mançester Siti” (İngiltərə) – “Porto” (Portuqaliya)
23:00. “Olimpiakos” (Yunanıstan) – “Marsel” (Fransa)
D qrupu
23:00. “Ayaks” (Niderland) – “Liverpul” (İngiltərə)
23:00. “Midtülland” (Danimarka) – “Atalanta” (İtaliya)
 
II tur
27 oktyabr
A qrupu

20:55. “Lokomotiv” (Moskva) – “Bavariya”
23:00. “Atletiko” – “Zalsburq”
B qrupu
20:55. “Şaxtyor” – “İnter”
23:00. “Borussiya” (Mönhenqladbax) – “Real”
C qrupu
23:00. “Porto” – “Olimpiakos”
23:00. “Marsel” – “Mançester Siti”
D qrupu
23:00. “Liverpul” – “Midtülland”
23:00. “Atalanta” – “Ayaks”
 
28 oktyabr
E qrupu
20:55. “Krasnodar” – “Çelsi”
23:00. “Sevilya” – “Renn”
F qrupu
23:00. “Borussiya” (Dortmund) – “Zenit”
23:00. “Brügge” – “Latsio”
G qrupu
23:00. “Yuventus” – “Barselona”
23:00. “Ferensvaroş” – “Dinamo” (Kiyev)
H qrupu
20:55. “Başakşəhər” – PSJ
23:00. “Mançester Yunayted” – “Leypsiq”
 
III tur
3 noyabr
A qrupu

20:55. “Lokomotiv” (Moskva) – “Atletiko”
23:00. “Zalsburq” – “Bavariya”
B qrupu
20:55. “Şaxtyor” – “Borussiya” (Mönhenqladbax)
23:00. “Real” – “İnter”
C qrupu
23:00. “Mançester Siti” – “Olimpiakos”
23:00. “Porto” – “Marsel”
D qrupu
23:00. “Midtülland” – “Ayaks”
23:00. “Atalanta” – “Liverpul”
 
4 noyabr
E qrupu
23:00. “Sevilya” – “Krasnodar”
23:00. “Çelsi” – “Renn”
F qrupu
20:55. “Zenit” – “Latsio”
23:00. “Brügge” – “Borussiya” (Dortmund)
G qrupu
23:00. “Barselona” – “Dinamo” (Kiyev)
23:00. “Ferensvaroş” – “Yuventus”
H qrupu
20:55. “Başakşəhər” – “Mançester Yunayted”
23:00. “Leypsiq” - PSJ
 
IV tur
24 noyabr
E qrupu

20:55. “Krasnodar” – “Sevilya”
20:55. “Renn” – “Çelsi”
F qrupu
23:00. “Latsio” – “Zenit”
23:00. “Borussiya” (Dortmund) – “Brügge”
G qrupu
23:00. “Dinamo” (Kiyev) – “Barselona”
23:00. “Yuventus” – “Ferensvaroş”
H qrupu
23:00. “Mançester Yunayted” – “Başakşəhər”
23:00. PSJ – “Leypsiq”
 
25 noyabr
A qrupu
23:00. “Atletiko” – “Lokomotiv” (Moskva)
23:00. “Bavariya” – “Zalsburq”
B qrupu
20:55. “Borussiya” (Mönhenqladbax) – “Şaxtyor”
23:00. “İnter” – “Real”
C qrupu
20:55. “Olimpiakos” – “Mançester Siti”
23:00. “Marsel” – “Porto”
D qrupu
23:00. “Liverpul” – “Atalanta”
23:00. “Ayaks” – “Midtülland”
 
V tur
1 dekabr
A qrupu

20:55. “Lokomotiv” (Moskva) – “Zalsburq”
23:00. “Atletiko” – “Bavariya”
B qrupu
20:55. “Şaxtyor” – “Real”
23:00. “Borussiya” (Mönhenqladbax) – “İnter”
C qrupu C:
23:00. “Marsel” – “Olimpiakos”
23:00. “Porto” – “Mançester Siti”
D qrupu
23:00. “Liverpul” – “Ayaks”
23:00. “Atalanta” – “Midtülland”
 
2 dekabr
E qrupu
20:55. “Krasnodar” – “Renn”
23:00. “Sevilya” – “Çelsi”
F qrupu
23:00. “Borussiya” (Dortmund) – “Latsio”
23:00. “Brügge” – “Zenit”
G qrupu
23:00. “Yuventus” – “Dinamo” (Kiyev)
23:00. “Ferensvaroş” – “Barselona”
H qrupu
20:55. “Başakşəhər” – “Leypsiq”
23:00. “Mançester Yunayted” - PSJ
 
V tur
8 dekabr
E qrupu
23:00. “Çelsi” – “Krasnodar”
23:00. “Renn” – “Sevilya”
F qrupu
20:55. “Zenit” – “Borussiya” (Dortmund)
20:55. “Latsio” – “Brügge”
G qrupu
23:00. “Barselona” – “Yuventus”
23:00. “Dinamo” (Kiyev) – “Ferensvaroş”
H qrupu
23:00. PSJ – “Başakşəhər”
23:00. “Leypsiq” – “Mançester Yunayted”
 
9 dekabr
A qrupu
23:00. “Bavariya” – “Lokomotiv” (Moskva)
23:00. “Zalsburq” – “Atletiko”
B qrupu
23:00. “Real” – “Borussiya” (Mönhenqladbax)
23:00. “İnter” – “Şaxtyor”
C qrupu
23:00. “Mançester Siti” – “Marsel”
23:00. “Olimpiakos” – “Porto”
D qrupu
20:55. “Ayaks” – “Atalanta”
20:55. “Midtülland” – “Liverpul”
 
1/8 final
Püşkatma - 14 dekabr
İlk oyunlar – 16-17 və 23-24 fevral
Cavab oyunları – 9-10 və 16-17 mart
 
1/4 final
Püşkatma - 19 mart
İlk oyunlar – 6-7 aprel
Cavab oyunları – 13-14 aprel
 
Yarımfinal
Püşkatma - 19 mart
İlk oyunlar – 27-28 aprel
Cavab oyunları – 4-5 may
 
Final
29 may

Türkiyə. İstanbul Atatürk Olimpiya Stadionu
 
Qeyd: Başlama vaxtı 23:00-a göstərilən oyunların saatlarında dəyişiklik edilməsi istisna deyil.