15:53 08-10-2020
news_image
111
FUTBOL

I Divizionun TƏQVİMi

Futbol üzrə Azərbaycan I Divizionunda 2020/21 mövsümünün təqvimi açıqlanıb.

Apasport.az saytının məlumatına görə, artıq I turu geridə qalan yarışda növbəti turun matçları oktyabrın 15-16-da olacaq.

27 turdan ibarət olacaq mövsümə 2021-ci il mayın 17-də yekun vurulacaq.

Qeyd edək ki, Tovuz şəhər stadionunda aparılan təmir və yenidənqurma işləri COVİD-19 səbəbindən gecikdiyinə görə I turun "Turan-Tovuz" – "Zaqatala" oyunu "Zaqatala"- "Turan Tovuz" olaraq dəyişdirilib.

I Divizion
I Dövrə
I tur
1 oktyabr (cümə axşamı)

1. "Keşlə-2" – "Kəpəz" - 2:6
2. "Sumqayıt-2" - "Qarabağ-2" - 2:3
3. "Neftçi-2" – "Sabah-2" - 1:0
2 oktyabr (cümə)
4. "Qaradağ Lökbatan" – MOİK - 1:1
5. "Zaqatala" – "Turan Tovuz" - 0:1

8 oktyabr
AVRO-2021: Slovakiya U-21 - Azərbaycan U-21

10 oktyabr
UEFA Millətlər Liqası, III tur

Monteneqro - Azərbaycan
13 oktyabr
UEFA Millətlər Liqası, IV tur

Azərbaycan – Kipr
13 oktyabr
AVRO-2021: Gürcüstan U-21 - Azərbaycan U-21

II tur
15 oktyabr (cümə axşamı)

6. MOİK – "Turan Tovuz"
16 oktyabr (cümə)
7. "Zaqatala" – "Neftçi-2"
8. "Qarabağ-2" – "Qaradağ Lökbatan"
9. "Kəpəz" – "Sabah-2"
10. "Keşlə-2" – "Sumqayıt-2"

III tur
21 oktyabr (çərşənbə)

11. "Turan Tovuz" – "Qarabağ-2”
12. "Sumqayıt-2"  – "Kəpəz"
13. "Qaradağ Lökbatan" – "Keşlə-2"
22 oktyabr (cümə axşamı)
14. "Neftçi-2" – MOİK
15. "Sabah-2" – "Zaqatala"

IV tur
28 oktyabr (çərşənbə)

16. "Qarabağ-2" – "Neftçi-2"
17. "Kəpəz" – "Zaqatala"
18. MOİK – "Sabah-2" 
29 oktyabr (cümə axşamı)
19. "Keşlə-2" – "Turan Tovuz"
20. "Sumqayıt-2" – "Qaradağ Lökbatan"

V tur
4 noyabr (çərşənbə)

21. "Sabah-2" – "Qarabağ-2"
22. "Qaradağ Lökbatan" – "Kəpəz"
23. "Turan Tovuz" – "Sumqayıt-2"
5 noyabr (cümə axşamı)
24. "Neftçi-2" – "Keşlə-2"
25. "Zaqatala" – MOİK

12 noyabr
AVRO-2021: İsveçrə U-21 - Azərbaycan U-21
14 noyabr
UEFA Millətlər Liqası, V tur

Azərbaycan - Monteneqro
17 noyabr
UEFA Millətlər Liqası, VI tur
Lüksemburq - Azərbaycan

VI tur
19 noyabr (cümə axşamı)

26. "Qaradağ Lökbatan" – "Turan Tovuz"
27. "Kəpəz" – MOİK
20 noyabr (cümə)
28. "Qarabağ-2" – "Zaqatala"
29. "Sumqayıt-2" – "Neftçi-2"
30. "Keşlə-2" – "Sabah-2"

VII tur
25 noyabr (çərşənbə)

31. "Sabah-2" – "Sumqayıt-2"
32. "Zaqatala" – "Keşlə-2"
33. MOİK – "Qarabağ-2" 
26 noyabr (cümə axşamı)
34. "Turan Tovuz" – "Kəpəz"
35. "Neftçi-2" – "Qaradağ Lökbatan"

VIII tur
2 dekabr (çərşənbə)

36. "Kəpəz" – "Qarabağ-2"
37. "Keşlə-2" – MOİK
38. "Sumqayıt-2"- "Zaqatala"
3 dekabr (cümə axşamı)
39. "Qaradağ Lökbatan" – "Sabah-2"
40. "Turan Tovuz" – "Neftçi-2" 

IX tur
9 dekabr (çərşənbə)

41. "Neftçi-2" – "Kəpəz"
42. "Sabah-2" – "Turan Tovuz"
43. "Zaqatala" – "Qaradağ Lökbatan"
44. MOİK – "Sumqayıt-2" 
45. "Qarabağ-2" – "Keşlə-2" 

II Dövrə
X tur
13 dekabr (bazar)

46. "Sabah-2" – "Kəpəz"
47. "Neftçi-2" – "Zaqatala"
48. "Turan Tovuz" – MOİK
49. "Qaradağ Lökbatan" – "Qarabağ-2"
50.  "Sumqayıt-2" – "Keşlə-2"

XI tur
18 dekabr (cümə)

51. "Kəpəz" – "Sumqayıt-2"
52. "Keşlə-2" – "Qaradağ Lökbatan"
53. "Qarabağ-2"- "Turan Tovuz"
54. MOİK – "Neftçi-2"
55. "Zaqatala"- "Sabah-2"

24 dekabr (cümə axşamı)
Azərbaycan Kuboku

1/8 final mərhələsi

2021-ci il
1-2 fevral (bazar ertəsi, çərşənbə axşamı)
Azərbaycan Kuboku

1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar
6-7 fevral (şənbə, bazar)
Azərbaycan Kuboku

1/4 final mərhələsi, cavab oyunları

XII tur
10 fevral (çərşənbə)

56. "Zaqatala"- "Kəpəz"
57. "Sabah-2" – MOİK
11 fevral (cümə axşamı)
58. "Neftçi-2" – "Qarabağ-2"
59. "Turan Tovuz" – "Keşlə-2"
60. "Qaradağ Lökbatan" – "Sumqayıt-2"

XIII tur
17 fevral (çərşənbə)

61. "Qarabağ-2" – "Sabah-2"
62. "Sumqayıt-2" – "Turan Tovuz"
63. "Keşlə-2" – "Neftçi-2"
18 fevral (cümə axşamı)
64. "Kəpəz" – "Qaradağ Lökbatan"
65. MOİK – "Zaqatala"

XIV tur
24 fevral (çərşənbə)

66. "Zaqatala" – "Qarabağ-2"
67. "Sabah-2" – "Keşlə-2"
68. "Neftçi-2" – "Sumqayıt-2"
25 fevral (cümə axşamı)
69. MOİK – "Kəpəz"
70. "Turan Tovuz" – "Qaradağ Lökbatan"

XV tur
3 mart ( çərşənbə)

71. "Sumqayıt-2" – "Sabah-2"
72. "Kəpəz" – "Turan Tovuz"
73. "Qaradağ Lökbatan" – "Neftçi-2"
4 mart (cümə axşamı)
74. "Keşlə-2" – "Zaqatala"
75. "Qarabağ-2" – MOİK

XVI tur
8 mart (bazar ertəsi)

76. "Qarabağ-2" – "Kəpəz"
77. MOİK – "Keşlə-2"
78. "Zaqatala" – "Sumqayıt-2"
79. "Sabah-2"– "Qaradağ Lökbatan"
80. "Neftçi-2" – "Turan Tovuz"

XVII tur
14 mart (bazar)

81. "Kəpəz" – "Neftçi-2"
82. "Sumqayıt-2" – MOİK
83. "Keşlə-2" – "Qarabağ-2"
84. "Turan Tovuz" – "Sabah-2"
85. "Qaradağ Lökbatan" – "Zaqatala"

XVIII tur
18 mart  (cümə axşamı)

86. "Kəpəz" – "Keşlə-2"
87. "Qarabağ-2" – "Sumqayıt-2"
88. MOİK – "Qaradağ Lökbatan"
89. "Turan Tovuz" - "Zaqatala" 
90. "Sabah-2" – "Neftçi-2"        

22-30 mart
DÇ-2022-nin seçmə oyunları

III Dövrə
XIX tur
1 aprel (cümə axşamı)

91. "Sumqayıt-2" – "Kəpəz"
92. "Qaradağ Lökbatan" – "Keşlə-2"
93. "Turan Tovuz" – "Qarabağ-2"
2 aprel (cümə)
94. "Neftçi-2" – MOİK
95. "Sabah-2" – "Zaqatala”

XX tur
7 aprel (çərşənbə)

96. MOİK – "Sabah-2" 
97. "Keşlə-2" – "Turan Tovuz"
8 aprel (cümə axşamı)
98. "Qarabağ-2" – "Neftçi-2"
99. "Sumqayıt-2" – "Qaradağ  Lökbatan"
100. "Kəpəz" – "Zaqatala"

XXI tur
12 aprel (bazar ertəsi)

101. "Qaradağ Lökbatan" – "Kəpəz"
102. "Turan Tovuz" – "Sumqayıt-2"
103. "Neftçi-2" – "Keşlə-2"
104. "Sabah-2" – "Qarabağ-2"
105. "Zaqatala" – MOİK

XXII tur
17 aprel (şənbə)

106. "Kəpəz" – MOİK
107. "Qarabağ-2" – "Zaqatala"
108."Keşlə-2" – "Sabah-2"
109. "Sumqayıt-2" – "Neftçi-2"
110. "Qaradağ Lökbatan" – "Turan Tovuz"

21 aprel (çərşənbə)
Azərbaycan Kuboku

1/2 final mərhələsi, ilk oyunlar

XXIII tur
24 aprel (şənbə)

111. "Turan Tovuz" – "Kəpəz"
112. "Neftçi-2" – "Qaradağ Lökbatan"
113. "Sabah-2" – "Sumqayıt-2"
114. "Zaqatala" – "Keşlə-2"
115. MOİK – "Qarabağ-2" 

29  aprel (cümə axşamı)
Azərbaycan Kuboku

1/2 final mərhələsi, cavab oyunları

XXIV tur
2 may (bazar)

116. "Kəpəz" – "Qarabağ-2"
117. "Keşlə-2" – MOİK
118. "Sumqayıt-2"- "Zaqatala"
119. "Qaradağ Lökbatan" – "Sabah-2"
120. "Turan Tovuz" – "Neftçi-2"

XXV tur
6 may (cümə axşamı)

121. "Neftçi-2" – "Kəpəz"
122. "Sabah-2" – "Turan Tovuz"
123. "Qarabağ-2" – "Keşlə-2"
7 may (cümə)
124. MOİK – "Sumqayıt-2" 
125. "Zaqatala" – "Qaradağ Lökbatan"

XXVI tur
11 may (çərşənbə axşamı)

126. "Keşlə-2" – "Kəpəz"
127. "Sumqayıt-2"- "Qarabağ-2"
128. "Qaradağ Lökbatan" – MOİK
129. "Turan Tovuz" – "Zaqatala"
130. "Neftçi-2" – "Sabah-2"

XXVII tur
17 may (bazar ertəsi)

131. "Kəpəz" – "Sabah-2"
132. "Zaqatala" – "Neftçi-2"
133. MOİK – "Turan Tovuz"
134. "Qarabağ-2" – "Qaradağ Lökbatan"
135. "Keşlə-2" – "Sumqayıt-2"

26 may (çərşənbə)
UEFA Avropa Liqası, final

28 may (cümə)
Azərbaycan Kubokunun final oyunu

29 may (şənbə)
UEFA Çempionlar Liqası, final