15:51 04-11-2020
news_image
74
FUTBOL

Dövrə yarılanır – Avropa Liqasında

Sabah Avropa Liqasında III turun oyunları keçiriləcək.

Apasport.az saytının məlumatına görə, 12 qrupda 24 matç baş tutacaq.

Bu qarşılaşmalarla qitənin ikinci dərəcəli klub turnirində I dövrəyə yekun vurulacaq. Turnirdə mübarizəni davam etdirən 48 klub növbəti sınağına çıxacaq. 

Azərbaycan çempionu “Qarabağ” səfərdə Türkiyə “Sivasspor”la görüşəcək. İ qrupunun digər matçında qələbələri sıralayan “Vilyarreal”la Təl-Əviv “Makkabi”si qarşılaşacaq.

B qrupunun liderləri “Arsenal”la “Molde” üz-üzə gələcək. İtkisiz irəliləyən “Benfika” ilə “Reyncers” D qrupunun liderliyi uğrunda mübarizə aparacaq.

G qrupunda hərəyə iki qələbə qazanan “Lester”lə “Braqa” öz aralarında münasibətlərini ayırd edəcək. “Milan”la “Lill”in H qrupundakı dueli də böyük maraq kəsb edir.

Avropa Liqası
III tur
5 noyabr

A qrupu
21:55. “Roma” (İtaliya) – ÇFR (Rumıniya)
00:00. “Yanq Boyz” (İsveçrə) – MOİK (Sofiya, Bolqarıstan)
 

1

ÇFR

2

1

1

0

3-1

4

2

Roma

2

1

1

0

2-1

4

3

Yanq Boyz

2

0

1

1

2-3

1

4

MOİK

2

0

1

1

0-2

0

B qrupu
21:55. “Rapid” (Avstriya) – “Dandolk” (İrlandiya)
00:00. “Arsenal” (İngiltərə) – “Molde” (Norveç)

1

Arsenal

2

2

0

0

5-1

6

2

Molde

2

2

0

0

3-1

6

3

Rapid

2

0

0

2

1-3

0

4

Dandolk

2

0

0

2

1-5

0

C qrupu
21:55. “Slaviya” (Çexiya) – “Nitsa” (Fransa)
21:55. “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) – “Bayer” (Almaniya)

1

Bayer

2

1

0

1

6-3

3

2

Hapoel

2

1

0

1

3-2

3

3

Slaviya

2

1

0

1

2-3

3

4

Nitsa

2

1

0

1

3-6

3

D qrupu
21:55. “Benfika” (Portuqaliya) – “Reyncers” (Şotlandiya)
21:55. “Lex” (Polşa) – “Standard” (Belçika)

1

Benfika

2

2

0

0

7-2

6

2

Reyncers

2

2

0

0

3-0

6

3

Lex

2

0

0

2

2-5

0

4

Standard

2

0

0

2

0-5

0

E qrupu
21:55. PAOK (Yunanıstan) – PSV (Niderland)
21:55. “Omoniya” (Kipr) – “Qranada” (İspaniya)

1

Qranada

2

1

1

0

2-1

4

2

PSV

2

1

0

1

3-3

3

3

PAOK

2

0

2

0

1-1

2

4

Omoniya

2

0

1

1

2-3

1

F qrupu
21:55. “Real Sosyedad” (İspaniya) – “Alkmaar” (Niderland)
21:55. “Riyeka” (Xorvatiya) – “Napoli” (İtaliya)

1

Alkmaar

2

2

0

0

5-1

6

2

Napoli

2

1

0

1

1-1

3

3

Real Sosyedad

2

1

0

1

1-1

3

4

Riyeka

2

0

0

2

1-5

0

G qrupu
00:00. “Lester” (İngiltərə) – “Braqa” (Portuqaliya)
00:00. “Zarya” (Ukrayna) – AEK (Yunanıstan)

1

Lester

2

2

0

0

5-1

6

2

Braqa

2

2

0

0

5-1

6

3

AEK

2

0

0

2

1-5

0

4

Zarya

2

0

0

2

1-5

0

H qrupu
00:00. “Seltik” (Şotlandiya) – “Sparta” (Çexiya)
00:00. “Milan” (İtaliya) – “Lill” (Fransa)

1

Milan

2

2

0

0

6-1

6

2

Lill

2

1

1

0

6-3

4

3

Seltik

2

0

1

1

3-5

1

4

Sparta

2

0

0

2

1-7

0

İ qrupu
21:55. “Sivasspor” (Türkiyə) – “Qarabağ” (Azərbaycan)
00:00. “Vilyarreal” (İspaniya) – “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail)

1

Vilyarreal

2

2

0

0

8-4

6

2

Makkabi

2

2

0

0

3-1

6

3

Sivasspor

2

0

0

2

4-7

0

4

Qarabağ

2

0

0

2

1-4

0

J qrupu
21:55. “Lüdoqorets” (Bolqarıstan) – “Tottenhem” (İngiltərə)
00:00. “Antverpen” (Belçika) – LASK (Avstriya)

1

Antverpen

2

2

0

0

3-1

6

2

Tottenhem

2

1

0

1

2-2

3

3

LASK

2

1

0

1

4-6

3

4

Lüdoqorets

2

0

0

2

4-6

0

K qrupu
00:00. “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) – “Volfsberger” (Avstriya)
00:00. “Feyenoord” (Niderland) – MOİK (Moskva, Rusiya)

1

Volfsberger

2

1

1

0

5-2

4

2

MOİK

2

0

2

0

1-1

2

3

Dinamo

2

0

2

0

0-0

2

4

Feyenoord

2

0

1

1

1-4

1

L qrupu
00:00. “Srvena Zvezda” (Serbiya) – “Gent” (Belçika)
00:00. “Hoffenhaym” (Almaniya) – “Slovan” (Çexiya)

1

Hoffenhaym

2

2

0

0

6-1

6

2

Srvena Zvezda

2

1

0

1

5-3

3

3

Slovan

2

1

0

1

2-5

3

4

Gent

2

0

0

2

1-5

0