13:31 25-11-2020
news_image
143
FUTBOL

Dördüncü qələbəyə doğru – Avropa Liqasında

Sabah Avropa Liqasında qrup mərhələsinin II dövrəsi start götürəcək.

Apasport.az saytının məlumatına görə, IV tur çərçivəsində 12 qrupda 24 oyun keçiriləcək.

Birinci dövrəni xal itirmədən başa vuran 4 komanda səfər sınağına çıxacaq. 4-cü qələbə üçün meydana çıxacaq “Arsenal” “Molde”nin, “Lester” “Braqa”nın qonağı olacaq. “Hoffenhaym” Çexiyada “Slovan”la görüşəcək.

Azərbaycan çempionu “Qarabağ” Türkiyənin “Sivasspor” klubunu qəbul edəcək. Bu qrupda keçirdiyi bütün görüşlərdə qalib gələn “Vilyarreal” İsraildə Təl-Əviv “Makkabi”sini sınağa çəkəcək.

Avropa Liqası
IV tur
26 noyabr

A qrupu
21:55. MOİK (Sofiya, Bolqarıstan) - “Yanq Boyz” (İsveçrə)
00:00. ÇFR (Rumıniya) - “Roma” (İtaliya)

1

Roma

3

2

1

0

7-1

7

2

Yanq Boyz

3

1

1

1

5-3

4

3

ÇFR

3

1

1

1

3-6

4

4

MOİK

3

0

1

2

0-5

1

B qrupu
21:55. “Molde” (Norveç) - “Arsenal” (İngiltərə)
00:00. “Dandolk” (İrlandiya) - “Rapid” (Avstriya)

1

Arsenal

3

3

0

0

9-2

9

2

Molde

3

2

0

1

4-5

6

3

Rapid

3

1

0

2

5-6

3

4

Dandolk

3

0

0

3

4-9

0

C qrupu
00:00. “Nitsa” (Fransa) - “Slaviya” (Çexiya)
00:00. “Bayer” (Almaniya) - “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail)

1

Slaviya

3

2

0

1

5-5

6

2

Bayer

3

2

0

1

10-5

6

3

Nitsa

3

1

0

2

5-9

3

4

Hapoel

3

1

0

2

5-6

3

D qrupu
00:00. “Reyncers” (Şotlandiya) - “Benfika” (Portuqaliya)
00:00. “Standard” (Belçika) - “Lex” (Polşa)

1

Reyncers

3

2

2

0

6-3

7

2

Benfika

3

2

1

0

10-5

7

3

Lex

3

1

0

2

5-6

3

4

Standard

3

0

0

3

1-8

0

E qrupu
00:00. PSV (Niderland) - PAOK (Yunanıstan)
00:00. “Qranada” (İspaniya) - “Omoniya” (Kipr)

1

Qranada

3

2

1

0

4-1

7

2

PAOK

3

1

2

0

5-2

5

3

PSV

3

1

0

2

4-7

3

4

Omoniya

3

0

1

2

2-5

1

F qrupu
00:00. “Alkmaar” (Niderland) - “Real Sosyedad” (İspaniya)
00:00. “Napoli” (İtaliya) - “Riyeka” (Xorvatiya)

1

Napoli

3

2

0

1

3-2

6

2

Alkmaar

3

2

0

1

5-2

6

3

Real Sosyedad

3

2

0

1

2-1

6

4

Riyeka

3

0

0

3

2-7

0

G qrupu
21:55. “Braqa” (Portuqaliya) - “Lester” (İngiltərə)
21:55. AEK (Yunanıstan) - “Zarya” (Ukrayna)

1

Lester

3

3

0

0

9-1

9

2

Braqa

3

2

0

1

5-5

6

3

AEK

3

1

0

2

5-6

3

4

Zarya

3

0

0

3

2-9

0

H qrupu
21:55. “Sparta” (Çexiya) - “Seltik” (Şotlandiya)
21:55. “Lill” (Fransa) - “Milan” (İtaliya)

1

Lill

3

2

1

0

9-3

7

2

Milan

3

2

0

1

6-4

6

3

Sparta

3

1

0

2

5-8

3

4

Seltik

3

0

1

2

4-9

1

İ qrupu
21:55. “Qarabağ” (Azərbaycan) - “Sivasspor” (Türkiyə)
21:55. “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - “Vilyarreal” (İspaniya)

1

Vilyarreal

3

3

0

0

12-4

9

2

Makkabi

3

2

0

1

3-5

6

3

Sivasspor

3

1

0

2

6-7

3

4

Qarabağ

3

0

0

3

1-6

0

J qrupu
21:55. LASK (Avstriya) - “Antverpen” (Belçika)
00:00. “Tottenhem” (İngiltərə) - “Lüdoqorets” (Bolqarıstan)

1

Tottenhem

3

2

0

1

6-2

6

2

Antverpen

3

2

0

1

3-2

6

3

LASK

3

2

0

1

5-6

6

4

Lüdoqorets

3

0

0

3

5-9

0

K qrupu
21:55. “Volfsberger” (Avstriya) - “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya)
21:55. MOİK (Moskva, Rusiya) - “Feyenoord” (Niderland)

1

Dinamo

3

1

2

0

1-0

5

2

Volfsberger

3

1

1

1

5-3

4

3

Feyenoord

3

1

1

1

4-5

4

4

MOİK

3

0

2

1

2-4

2

L qrupu
21:55. “Gent” (Belçika) - “Srvena Zvezda” (Serbiya)
21:55. “Slovan” (Çexiya) - “Hoffenhaym” (Almaniya)

1

Hoffenhaym

3

3

0

0

11-1

9

2

Srvena Zvezda

3

2

0

1

7-4

6

3

Slovan

3

1

0

2

2-10

3

4

Gent

3

0

0

3

2-7

0