01:53 04-12-2020
news_image
348
FUTBOL

14 komanda 1/16 finalda – Avropa Liqasında

Avropa Liqasında V turun oyunları keçirilib.

Apasport.az saytının məlumatına görə, 12 qrupda 24 qarşılaşma baş tutub.

Azərbaycan çempionu “Qarabağ”ın mübarizə apardığı İ qrupunda 1/16 finala ilk vəsiqənin sahibi bəlli olub. “Sivasspor”a 1:0 hesabı ilə qalib gələn “Vilyarreal” qrupda 1-ci yeri təmin edib. Ağdamlılar isə Təl-Əviv “Makkabi”si ilə heç-heçə oynayıb – 1:1.

“Vilyarreal”dan başqa, 13 komanda 1/16 finala vəsiqəni təmin edib. “Slaviya” və “Bayer” C, “Benfika” və “Reyncers” D, “Qranada” və PSV E, “Braqa” G, “Lill” və “Milan” H, “Antverpen” və “Tottenhem” J, Zaqreb “Dinamo” K, “Srvena Zvezda” L qrupunda tur adlayıb.

Qeyd edək ki, “Roma”, “Arsenal”, “Lester” və “Hoffenhaym” 1/16 finala vəsiqəyə IV turdan sonra yiyələnib.

Avropa Liqası
V tur
3 dekabr

G qrupu
21:55. AEK (Yunanıstan) - “Braqa” (Portuqaliya) - 2:4
Oliveyra, 31, Vasilantonopoulos, 89 - Tormena, 7, Esqaio, 10, Horta, 45, Qaleno, 83
21:55. “Zarya” (Ukrayna) - “Lester” (İngiltərə) - 1:0
Sayyadmaneş, 89

1

Lester

5

3

1

1 12-5

10

2

Braqa

5 3

1

1

12-10 10

3

Zarya 5 2

0

3

6-9 6

4

AEK

5

1

0

4 7-13

3

H qrupu
21:55. “Lill” (Fransa) - “Sparta” (Çexiya) - 2:1
Yılmaz, 80, 84 - Kreyci, 71
21:55. “Milan” (İtaliya) - “Seltik” (Şotlandiya) - 4:2
Çalhanoğlu, 24, Kastilleyo, 26, Hayqe, 50, Dias, 82 - Roqiç, 7, Eduard, 14

1

Lill

5

3

2

0

12-5 11

2

Milan

5 3

1

1

11-7 10

3

Sparta

5

2

0

3 10-11

6

4

Seltik

5

0

1

4 7-17

1

İ qrupu
21:55. “Qarabağ” (Azərbaycan) - “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - 1:1
Romero, 37 - Kohen, 22 (pen.)
21:55. “Sivasspor” (Türkiyə) - “Vilyarreal” (İspaniya) - 0:1
Çukvueze, 75

1

Vilyarreal

5

4

1

0

14-5 13

2

Makkabi

5

2

2

1

5-7 8

3

Sivasspor

5

2

0

3

9-10

6

4

Qarabağ

5

0

1

4

4-10 1

J qrupu
21:55. LASK (Avstriya) - “Tottenhem” (İngiltərə) - 3:3
Miçorl, 42, Eqqesteyn, 84, Karamoko, 90+3 - Beyl, 45+2 (pen.), Son Hın Min, 56, Alli, 87 (pen.)
21:45. “Antverpen” (Belçika) - “Lüdoqorets” (Bolqarıstan) - 3:1
Honqla, 19, De Laet, 72, Benson, 87 - Despodov, 53

1

Antverpen

5

4

0

1

8-3 12

2

Tottenhem

5

3

1

1

13-5 10

3

LASK

5

2

1

2

8-11 7

4

Lüdoqorets

5

0

0

5 6-16

0

K qrupu
21:55. MOİK (Moskva, Rusiya) - “Volfsberger” (Avstriya) - 0:1
Vizinqer, 22
21:55. “Feyenoord” (Niderland) - “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) - 0:2
Petkoviç, 45+5 (pen.), Mayer, 53

1

Dinamo

5

3

2

0

6-0 11

2

Volfsberger

5 2

1

2 6-6 7

3

Feyenoord

5

1

2

2

4-7 5

4

MOİK

5

0

3

2 2-5

3

L qrupu
21:55. “Gent” (Belçika) - “Slovan” (Çexiya) - 1:2
Yaremçuk, 60 - Mara, 32, Kaçaraba, 55
21:55. “Srvena Zvezda” (Serbiya) - “Hoffenhaym” (Almaniya) - 0:0

1

Hoffenhaym

5

4

1

0

13-1

13

2

Srvena Zvezda

5

3

1

1

9-4

10

3

Slovan

5 2

0

3

4-13 6

4

Gent

5

0

0

5 3-11

0

A qrupu
00:00. ÇFR (Rumıniya) - MOİK (Sofiya, Bolqarıstan) - 0:0
00:00. “Roma” (İtaliya) - “Yanq Boyz” (İsveçrə) - 3:1

Mayoral, 44, Kalafyori, 59, Ceko, 81 - Nsame, 34

1

Roma

5

4

1

0

12-2 13

2

Yanq Boyz

5

2

1

2 7-6

7

3

ÇFR

5

1

2

2

3-8

5

4

MOİK

5

0

2

3

0-6

2

B qrupu
00:00. “Molde” (Norveç) - “Dandolk” (İrlandiya) - 3:1
Eikrem, 30, Omoyjuanfo, 41, Ellinqsen, 68 - Flores, 90+5
00:00. “Arsenal” (İngiltərə) - “Rapid” (Avstriya) - 4:1
Lakazette, 10, Mari, 18, Nketia, 44, Smit Rou, 66 - Kitaqava, 47

1

Arsenal

5

5

0

0

16-3 15

2

Molde

5 3

0

2

7-9 9

3

Rapid

5

2

0

3 9-11

6

4

Dandolk

5

0

0

5 6-15

0

C qrupu
00:00. “Nitsa” (Fransa) -“Bayer” (Almaniya) - 2:3
Kamara, 36, Ndoye, 47 - Diabi, 22, Draqoviç, 32, Baumqartlinqer, 
00:00. “Slaviya” (Çexiya) - “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) - 3:0
Sima, 31, 85, Stanku, 36

1

Slaviya

5

4

0

1

11-6

12

2

Bayer

5 4

0

1

17-8 12

3

Nitsa

5

1

0

4 8-15

3

4

Hapoel

5

1

0

4 6-13

3

D qrupu
00:00. “Reyncers” (Şotlandiya) - “Standard” (Belçika) - 3:2
Qoldson, 39, Taverner, 45+1 (pen.), Arfield, 63 - Listyenne, 6, Kup, 41
00:00. “Benfika” (Portuqaliya) - “Lex” (Polşa) - 4:0
Vertongen, 36, Nunes, 57, Pissi, 58, Veyql, 89

1

Reyncers

5

3

2

0

11-7 11

2

Benfika

5 3

2

0

16-7 11

3

Lex

5

1

0

4 6-12

3

4

Standard

5

1

0

4 5-12

3

E qrupu
00:00. “Qranada” (İspaniya) - PSV (Niderland) - 0:1
Malen, 38
00:00. “Omoniya” (Kipr) - PAOK (Yunanıstan) - 2:1
Kakulis, 9, Qomes, 84 (pen.) - Tsolis, 39

1

Qranada

5

3

1

1

6-3

10

2

PSV

5 3

0

2

8-9 9

3

PAOK

5

1

2 2 8-7 5

4

Omoniya

5

1

1

3

5-8 4

F qrupu
00:00. “Alkmaar” (Niderland) - “Napoli” (İtaliya) - 1:1
Martins, 54 - Mertens, 6
00:00. “Real Sosyedad” (İspaniya) - “Riyeka” (Xorvatiya) - 2:2
Con, 69, Monreal, 79 - Velkovski, 38, Lonkar, 73

1

Napoli

5

3

1

1

6-3

10

2

Real Sosyedad

5

2

2

1

4-3 8

3

Alkmaar

5

2

2

1

6-3 8

4

Riyeka

5

0

1

4 4-11 1