14:34 16-05-2021
news_image
224
FUTBOL

Azərbaycan klublarına 67 rəqib – “Bazel” də var

Konfrans Liqasında Azərbaycan klublarının 67 mümkün rəqibi bəlli olub.

Apasport.az saytının məlumatına görə, ilk dəfə keçiriləcək turnirdə ölkəmizi üç komanda təmsil edəcək.

Hər üç komanda II təsnifat mərhələlərindən yarışa qatılacaq. Təmsilçilərimiz kimi ilk raunddan azad olan 27 klub, həmçinin I təsnifat mərhələsinin 40 iştirakçısı bəllidir.

Ölkəmizi burada təmsil edəcək klublardan biri “Qarabağ”la “Neftçi”nin çempionluq duelində uduzacaq komanda olacaq. Digər iki vəsiqə isə “Zirə”, “Sumqayıt” və “Keşlə” “üçlüy”ü arasından sahibini tapacaq.

Qeyd edək ki, ilk iki mərhələnin püşkü iyunun 15-16-da atılacaq. 

Konfrans Liqası
I təsnifat mərhələsi

“Fehervar” (Macarıstan)
“Dandolk” (İrlandiya)
“Suduva”     (Litva)
TNS (Uels)
“Spartak” (Slovakiya)
“Klaksvik” (Farer adaları)
“KuPS” (Finlandiya)
“Hafnarfyordur” (İrlandiya)
“Sutyeska” (Monteneqro)
“Liepaya” (Latviya)
“Hibernians” (Malta)
“Levadiya” (Estoniya)
“Styarnan” (İslandiya)
“Uypeşt” (Macarıstan)
“Puşkaş Akademiyası (Macarıstan)
“Şkupi” (Şimali Makedoniya)
“Petrokub” (Moldova)
“Runavik” (Farer adaları)
“Bala Taun” (Uels)
“Qzira” (Malta)
“Breydablik” (İslandiya)
“Sent Cozef” (Cəbəllütariq)
“Milsami” (Moldova)
“Jalgiris” (Kaunas, Litva)
RFS (Latviya)
“İnter” (Finlandiya) 
“Panevejis” (Litva)
“Bohemians” (İrlandiya)
“Sliqo Rovers” (İrlandiya)
“Sfantul” (Moldova)
“Birkirkara” (Malta)
“Valmiera” (Latviya)
“Qaqra” (Gürcüstan)
“Dinamo” (Batumi, Gürcüstan)
“Honka” (Finlandiya)
“Dila” (Gürcüstan)
“Llapi” (Kosovo)
“Payde” (Estoniya)
“Deçiç” (Monteneqro)
“Podqoritsa” (Monteneqro)

II təsnifat mərhələsi
“Bazel” (İsveçrə)
“Astana” (Qazaxlstan)
PAOK (Yunanıstan)
AEK (Yunanıstan)
“Partizan” (Serbiya)
BATE (Belarus)
“Molde” (Norveç)
“Rusenborq” (Norveç)
“Apollon” (Kipr)
“Aberdin” (Şotlandiya)
“Vorskla” (Poltava)
“Osiyek” (Xorvatiya)
“Anartosis” (Kipr)
AEL (Kipr)
“Çukariçki” (Serbiya)
“Voyvodina” (Serbiya)
“Slovaçko” (Çexiya)
“Servett” (İsveçrə)
“Aris” (Yunanıstan)
“Valerenqa” (Norveç)
“Haken” (İsveç)
“Elfsborq” (İsveç)
“Tobol” (Qazaxıstan)
“Şaxtyor” (Qazaxıstan)
“Torpedo” (Belarus)
“Rakov” (Polşa)
“Poqon” (Polşa)