14:36 09-06-2021
news_image
243
AVRO-2020

AVRO-2016 heyətini qoruyanlar – ADLAR

Futbolda stabillik çox vacibdir.

Apasport.az saytının məlumatına görə, uzun müddət birlikdə çıxış edən futbolçular bir-birlərini daha yaxşı başa düşürlər.

İki gün sonra start veriləcək AVRO-2020-yə yollanan bəzi komandaların da heyətinin əsası illərdir dəyişmir. Bu yazıda isə yığmaların beş il əvvəl keçirilən AVRO-2016-dakı heyətlərinə nə qədər sadiq qalmaları qeyd olunub.

Görək, həm AVRO-2016, həm də AVRO-2020-yə qatılan komandalar neçə futbolçusunu qorumağı bacarıb.

1. Belçika - 15 futbolçu
Tibo Kurtua, Tobi Alderveyreld, Tomas Vermalen, Yan Vertongen, Aksel Vitsel, Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku, Eden Azar, Yannik Karrasko, Simon Minyole, Dris Mertens, Ceyson Denayer, Tomas Menye, Kristian Benteke, Mişi Batşuayi

2-3. Slovakiya - 11
Peter Pekarik, Yan Qrequş, Vladimir Veyss, Andrey Duda, Patrik Xrosovski, Milan Şkrinyar, Tomas Huboçan, Marek Hamşik, Yuray Kuçka, Robert Mak, Mixal Duris

Portuqaliya - 11
Ruy Patrisio, Pepe, Joze Fonte, Rafael Gerreyro, Kriştiano Ronaldo, Joao Moutinyo, Antoni Lopes, Danilo, Villiam Karvalyo, Renato Sançes, Rafa Silva

4-5. İsveç – 10
Mikael Lustiq, Andreas Qranqvist, Emil Forsberq, Sebastian Larsson, Albin Ekdal, Markus Berq, Robin Olsen, Pontus Yansson, Viktor Lindelöf, Lüdviq Auqustinsson

İsveçrə - 10
Yan Zommer, Niko Elvedi, Breel Embolo, Haris Seferoviç, Qranit Xaka, Rikardo Rodriges, Denis Zakaria, Admir Mehmedi, Fabian Şar, Xerdan Şakiri

6-8. Xorvatiya – 9
Sime Vrsaliko, İvan Perişiç, Mateo Kovaçiç, Andrey Kramariç, Luka Modriç, Lovre Kaliniç, Marselo Brozoviç, Milan Badeli, Domaqoy Vida

Macarıstan – 9
Adam Lanq, Attila Fiola, Adam Naqi, Adam Şalay, Denes Dibuş, Gerqo Lovrençis, Laşlo Kleynheysler, Nemanya Nikoliç, Peter Qulaşi

Fransa – 9
Uqo Lyoris, Nqolo Kante, Antuan Qrizmann, Olivye Jiru, Pol Poqba, Stiv Mandanda, Luka Din, Mussa Sissoko, Kinqsli Koman

9-11. Almaniya – 8
Manuel Noyer, Mats Hummels, Bernd Leno, Tomas Müller, Əmrə Can, Toni Kroos, Leroy Sane, Joşua Kimmix

Avstriya – 8
Aleksandar Draqoviç, Martin Hinteregger, Stefan İlsanker, Marko Arnautoviç, David Alaba, Yulian Baumqartlinger, Alessandro Şöpf, Marsel Sabitzer

Uels – 8
Ueyn Hennessi, Kris Qunter, Ben Deyvis, Co Allen, Aaron Remsi, Qaret Beyl, Conni Villiams, Denni Uord

12-15. İtaliya - 7
Corcio Kyellini, Alessandro Florenzi, Çiro İmmobile, Salvator Siriqu, Leonardo Bonuççi, Lorentso İnsinye, Federiko Bernardeski

Polşa – 7
Voyçex Şesnı, Karol Linetti, Robert Levandovski, Qrzeqorz Krixovyak, Kamil Qlik, Pyotr Zelinski, Lukaş Fabianski

İngiltərə - 7
Cordan Pikford, Kayl Uolker, Rahim Sterlinq, Harri Keyn, Cordan Henderson, Con Stonz, Markus Reşford

İspaniya - 7
David De Xea, Sezar Azpilikueta, Serxio Buskets, Alvaro Morata, Koke, Tyaqo, Jordi Alba

16. Ukrayna – 6
Taras Stepanenko, Andrey Yarmolenko, Andrey Pyatov, Sergey Sidorçuk, Aleksandr Zinçenko, Aleksandr Karavayev

17-18. Çexiya - 3
Pavel Kaderabek, Tomaş Vaçlik, Vladimir Darida

Türkiyə - 3
Ozan Tufan, Hakan Çalhanoğlu, Burak Yılmaz

19. Rusiya – 1
Aleksandr Qolovin