09:19 27-09-2011
news_image
1161
DÖYÜŞ NÖVLƏRİ

Dünya çempionatının ilk günündə 31 uğursuz

Heydər Əliyev adına İdman-Konsert Kompleksində boks üzrə dünya çempionatı start götürüb. Apasport.az saytının məlumatına görə, yarışın ilk günündə 49 və 91 kq çəki dərəcəsində olan boksçular rinqə çıxıb.

Bu görüşlərin nəticələrini təqdim edirik. Qara şriftlə verilmiş idmançılar növbəti mərhələyə vəsiqə qazanıblar.

A rinqi

49 kq
1. Abdeali Daraa (Mərakeş) - Denis Kozaruk (Ukrayna)
2. Həmzə Touba (Almaniya) - Məhəmməd Mohd (Malaziya)
3. Xuan Medina (Dominikan) - Şiminq Zou (Çin)
4. Mark Barriga (Filippin) - Stefan Kaslarov (AİBA)
5. Alvaro Vargas (Gvatemala) - Ramy Elavadi (Misir)
6. Avtandil Tçubabria (Gürcüstan) - Vadim Kirilenka (Belarus)
7. Fərhad Əlfaifi (Səudiyyə Ərəbistanı) - Lukaş Mazçik (Polşa)
8. Eros Korrea (ABŞ) - Ceyson Lavigilante (Mauritius)

B rinqi

49 kq
1. Mohammed Flissi (Əlcəzair) - Tomas Essomba (Kamerun)
2. Junior Zarate (Argentina) - Çarle Edvards (İngiltərə)
3. Yosbani Veita (Kuba) - Birjan Jakipov (Qazaxıstan)
4. Denisius Hitarihun (İndoneziya) - Naoya İnoue (Yaponiya)
5. Eduard Bermudez (Venesuela) - Ferhat Pehlevan (Türkiyə)
6. Asilbek Nazaraliyev (Qırğızıstan) - Devendro Laishram (Hindistan)
7. Lebogang Pilane (CAR) - Jeremi Bekku (Fransa)
8. Jihon Korona (EL Salvador) - Ronald Serugo (Uganda)

A rinqi

91 kq
1. Mario Heredia (Meksika) - Juan Oliva (İspaniya)
2. Mixail Muntian (Moldova) - Mirzohidjon Abdullayev (Özbəkistan)
3. Vualfredo Rivero (Venesuela) - Yevgenius Tutkus (Litva)
4. Rain Karlson (Estoniya) - David Gogiaşvili (Gürcüstan)
5. Julio Deivis (Kolumbiya) - Sergey Korneyev (Belarus)
6. Yamil Peralta (Argentina) - Samir El Mais (Kanada)
7. Marko Radonjiç (Monteneqro) – Çouaib Bouloudinats(Əlcəzair)


B rinqi

91 kq
1. Dimitar Taşkov (Makedoniya) - Anderson Emmanuel (Barbados)
2. Kristian Demaj (Albaniya) - Sammi Blith (Avstraliya)
3. Damir Beljo (Bosniya və Hersoqovinya) - Karem Elqhanam (Misir)
4. Luboş Veliçki (Çexiya) - Joze Larduet (Kuba)
5. Peter Pedersen (Danimarka) - İlhab Almatbouli (Iordaniya)
6. Reza Moradxani (İran) - Sergey Sklyarov (Qırğızıstan)
7. Jozef Villiams (ABŞ) - Sandro Dirinfeld (Slovakiya)
8. Gunnar Kristinsson (İslandiya) - Aleksandr Povernov (Almaniya)