10:52 01-04-2012
news_image
784
DİGƏR NÖVLƏR

“Prezident Kuboku-2012”: Qaliblər bəllidir!

Mingəçevir şəhərində keçirilən Beynəlxalq “Prezident Kuboku-2012” Reqatasında kayak və kanoeçilərin mübarizəsinə yekun vurulub. Apasport.az saytının xəbərinə görə, kayakçıların yarışında Azərbaycan, Türkiyə, Ukrayna və Gürcüstanın kişi və qadın təmsilçiləri mübarizə aparıblar. Kanoeçilərin mübarizəsində isə Azərbaycan və Gürcüstan təmsil olunub.

Onlar 1000 metr, 500 metr və 200 metr məsafəyə yürüşlərdə iştirak ediblər. Bütün yürüşlərdə Azərbaycan idmançıları mükafatçılar sırasına düşüblər.

Bütün qalib və mükafatçıları təqdim edirik:

Kayak
Kişilər
Məsafə: 1000 metr
1996-1997-ci il təvəllüdlülər
1 nəfərlik qayıq (K-1)
1. Yasin Əhmədov (Azərbaycan) – 4:45.86
2. Badri Kavelaşvili (Gürcüstan) – 4:55.46
3. Şamil İsmayılzadə (Azərbaycan) – 5:22.98

18 yaşadək (U-18)
1 nəfərlik qayıq (K-1)
1. Yavuz Bozkurt (Türkiyə) – 4:51.34
2. Aleksandr Piçugin (Azərbaycan) – 4:55.94
3. Vahid Həsənov (Azərbaycan) – 4:57.56

23 yaşadək (U-23)
1 nəfərlik qayıq (K-1)
1. Maksim Minin (Ukrayna) – 2:15.15
2. Kuru Öztürk (Türkiyə) – 2:15.17
3. Rüfət Vəlizadə (Azərbaycan) – 2:21.29

2 nəfərlik qayıq (K-2)
1. Yasin Əhmədov – Amil Hüseynli (Azərbaycan) – 4:17.36
2. Gökhan Aydəmir – Engin Ərkan – (Türkiyə) – 4:28.15
3. Rəsul Cəfərli – Elman Əliyev (Azərbaycan) – 5:12.36


23 yaşadək (U-23)
1 nəfərlik qayıq (K-1)
1. Maksim Minin (Ukrayna) – 4:48.12
2. Rüfət Vəlizadə (Azərbaycan) – 4:49.21
3. Kuru Öztürk (Türkiyə) – 4:54.88

Məsafə: 500 metr
1996-1997-ci il təvəllüdlülər
1 nəfərlik qayıq (K-1)
1. Amil Hüseynli (Azərbaycan) – 2:11.52
2. Badri Kavelaşvili (Gürcüstan) – 2:12. 20
3. Şamil İsmayılzadə (Azərbaycan) – 2:31.59

2 nəfərlik qayıq (K-2)
1. Yasin Əhmədov – Amil Hüseynli (Azərbaycan) – 2:08.58
2. Qoşqar Hüseynov – Emin Əlizadə (Azərbaycan) – 2:24.06
3. Nurlan Qurbanov – Ruslan Məhərrəmov (Azərbaycan) – 2:24.67

1994-1995-ci il təvəllüdlülər
1 nəfərlik qayıq (K-1)
1. Tamerlan Mustafayev (Azərbaycan) – 2:11.58
2. Yavuz Bozkurt (Türkiyə) – 2:18.62
3. Vahid Həsənov (Azərbaycan) – 2:22.92

18 yaşadək (U-18)
2 nəfərlik qayıq (K-2)
1. Gökhan Aydemir – Erkan Engin (Türkiyə) – 1:55.22
2. Vahid Həsənov – Aleksandr Piçugin (Azərbaycan) – 2:00.18
3. Rəsul Cəfərli – Elşən Əliyev (Azərbaycan) – 2:13.88

23 yaşadək (U-23)
2 nəfərlik qayıq (K-2)
1. Çağrıbəy Yıldırım – Mustafa Gülbahar (Türkiyə) – 1:56.76
2. Elvin Cəfərov – Kamil İsmayılov (Azərbaycan) – 2:01.31
3. Mirnazim Cavadov – Tamerlan Mustafayev (Azərbaycan) – s/b

Məsafə: 200 metr
1994-1995-ci il təvəllüdlülər
1 nəfərlik qayıq (K-1)
1. Tamerlan Mustafayev (Azərbaycan) – 41.76
2. Aleksandr Piçugin (Azərbaycan) – 43.46
3. Yavuz Bozkurt (Türkiyə) – 46.18

2 nəfərlik qayıq (K-2)
1. Gökhan Aydəmir – Engin Ərkan (Türkiyə) – 36.59
2. Aleksandr Piçugin – Vahid Həsənov (Azərbaycan) – 38.73
3. Rəsul Cəfərli – Elman Əliyev (Azərbaycan) – 41.88

23 yaşadək (U-23)
1 nəfərlik qayıq (K-1)
1. Maksim Minin (Ukrayna) – 40.39
2. Mustafa Gülbahar (Türkiyə) – 40.86
3. Mirnazim Cavadov (Azərbaycan) – 41:99

Qadınlar
Məsafə: 1000 metr
1 nəfərlik qayıq (K-1)
1. İnna Osipenko-Radomskaya (Ukrayna) – 5:22.19
2. Yekaterina Şaburaşvili (Gürcüstan) – 6:12.09
3. Nuriyə Axundova (Azərbaycan) – 6:28.51

Məsafə: 500 metr
1 nəfərlik qayıq (K-1)
1. İnna Osipenko-Radomskaya (Ukrayna) – 2:15.37
2. Yekaterina Şaburaşvili (Gürcüstan) – 2:40.07
3. Nuriyə Axundova (Azərbaycan) – 2:50.31

Məsafə: 200 metr
1 nəfərlik qayıq (K-1)
1. İnna Osipenko-Radomskaya (Ukrayna) – 44.55
2. Yekaterina Şaburaşvili (Gürcüstan) – 55.17
3. Nuriyə Axundova (Azərbaycan) – 55.54

Kanoe
Məsafə: 1000 metr
1 nəfərlik qayıq (C-1)
1.Sergey Bezuqlıy (Azərbaycan) – 5:02.26
2. Boqdan Kurudz (Azərbaycan) – 5:06.34
3. Aleksey Kupin (Azərbaycan) – 5:11.36

18 yaşadək + kişilər (U18 + MEN)
2 nəfərlik qayıq (C-2)
1. Sergey Bezuqlıy – Maksim Prokopenko (Azərbaycan) – 4:51.50
2. Aleksey Kupin – İqor Delistianov (Azərbaycan) – 5:00.32
3. Georgi Çinçiraşvili – Georgi Şaburaşvili (Gürcüstan) – 5:33.25

Məsafə: 500 metr
1994-1995-ci il təvəllüdlülər
1. Nikita Sablin (Azərbaycan) – 2:37.62
2. Malxaz Çinçaraşvili (Gürcüstan) – 3:00.43
3. Ümidvar Bayramov (Azərbaycan) – 3:12.22

1 nəfərlik qayıq (C-1)
1. Andrey Kraytor (Azərbaycan) – 2:12.71
2. İqor Kapinus (Azərbaycan) – 2:15.96
3. Boqdan Kurudz (Azərbaycan) – 2:24.63

2 nəfərlik qayıq (C-2)
1. Sergey Bezuqlıy – Maksim Prokopenko (Azərbaycan) – 1:58.38
2. Aleksey Kupin – İqor Delistianov (Azərbaycan) – 2:14.94
3. Georgi Çinçiraşvili – Georgi Şaburaşvili (Gürcüstan) – 2:22.57

Məsafə: 200 metr
1994-1995-ci il təvəllüdlülər
1 nəfərlik qayıq (C-1)
1. Aleksey Kupin (Azərbaycan) – 48.12
2. İqor Delistianov (Azərbaycan) – 49.32
3. Nikita Sablin (Azərbaycan) – 50.25

1 nəfərlik qayıq (C-1)
1. Andrey Kraytor (Azərbaycan) – 42.57
2. Valentin Demyanenko (Azərbaycan) – 42.82
3. İqor Kapinus (Azərbaycan) – 43.35

Azərbaycan Milli Avarçəkmə Federasiyasının
mətbuat xidməti