03:30 23-12-2012
news_image

9 çəki dərəcəsində ən güclülər məlum oldu

Taekvondo üzrə Gənclər və Böyüklər arasında XXlll Ümumrespublika birinciliyi və çempionatı davam edir. Taekvando Federasiyasından apasport.az saytına verilən məlumata görə, gənclər və böyüklər arasında XXlll Respublika birinciliyi və çempionatının üçüncü yarış günündə 9 çəki dərəcəsi üzrə mükafatçılar məlum olub.

Dekabrın 23-də daha 9 çəki dərəcəsində yarışlarla turnirə yekun vurulacaq. Oğlanlar 59 kq, 73 və +78 kq çəkilərdə, qızlar 55 kq-da, kişilər 63 kq, 68 və 80 kq çəkilərdə, qadınlar isə 53 və +73 kq çəki dərəcələrində mübarizə aparacaqlar.

ABU Arena İdman kompleksində turnirin dekabrın 22-nə olan nəticələri aşağıdakılardır.



Oğlanlar

51 kq
1. Orxan Əliyarov, “Fərəh” klubu
2. Samir Novruzov, “Neftçi” İ.C.
3. Cəlal Əliyev, Masallı rayonu
4. Elmar Məmmədov, DİN İ.C.

55 kq
1. Məhəmməd Məmmədov, 12 saylı orta məktəb
2. Məmmədnəbi Alqayaev, “Fərasət” klubu
3. Şamil Batırov, “Ulduz” klubu
4. Ramazan Əliyev, “Neftçi” İ.C.

Qızlar

46 kq
1. Təranə Məmmədova, “Neftçi” İ.C.
2. Lolita Rojkova, “Ulduz” klubu
3. Ülkər Məmmədova, Sumqaytı şəhəri
4. Yaqut Fərəcova, DİN İ.C.

Kişilər

58 kq
1. Maqomed Yasi İbraqimov, “Ulduz” klubu
2. Samir Cavadlı, Lənkəran şəhəri
3. Ruslan Abbasov, Bərdə rayonu
4. Vüsal Məmmədov, DİN İ.C.

74 kq
1. İlkin Şahbazov, “Neftçi” İ.C.
2. Elvin Məmmədov, DİN İ.C.
3. Xəyal Musayev, “Qafqaz” klubu
4. Cəfəri Məmmədsadiq, 2 saylı orta məktəb

+87 kq
1. Aydın Bəhmalov, “Neftçi” İ.C.
2. İslam Atakov, “Ulduz” klubu
3. Şəhrbəddin Cəmaləddinov, Qusar rayonu
4. Elman Əliyev, Ə.F.A

+87 kq
1. Aydın Bəhmalov, “Neftçi” İ.C.
2. İslam Atakov, “Ulduz” klubu
3. Şəhrbəddin Cəmaləddinov, Qusar rayonu
4. Elman Əliyev, Ə.F.A

57 kq
1. Günay Ağakişiyeva, “Neftçi” İ.C.
2. Sariya Maqomedova, “Ulduz” klubu
3. Arzu Vəliyeva, “Fərasət” klubu
4. Fərqanə Qurbanova, Ə.F.A.

62 kq
1. Səbinə Mikayılova, “Neftçi” İ.C.
2. Zarema Osmanova, “Ulduz” klubu
3. Yelena Abbasova, Sumqayıt şəhəri
4. Bəsti Xəlilova, Göyçay rayonu