14:19 07-05-2013
news_image

Taekvondoçuların ümumrespublika turniri başa çatdı

Yeniyetmə və gənc taekvondoçular arasında mərhum prezident Heydər Əliyevin anadan olmasının 90 illiyinə həsr olunmuş V ənənəvi ümumrespublika turniri başa çatıb. Taekvondo Federasiyasından (ATF) apasport.az saytına verilən məlumata görə, 350-yə yaxın idmançının iştirak etdiyi yarış Masallı Olimpiya Kompleksində böyük maraqla izlənilib.

Gərgin keçən mübarizədən sonra şəxsi və komanda birinciliyi üzrə mükafatçılar müəyyənləşib. Qaliblər ATF və Lənkəran şəhər Gənclər və İdman İdarəsinin, “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzinin Lənkəran filialı tərəfindən diplom, medal və müxtəlif hədiyyələrlə mükafatlandırılıb.

Yarışın mükafatçıları

Yeniyetmələr
27 kq
1. İbadət Baxşızadə (Lənkəran TİM)
2. Əliyoldaş Ağahüseynov (Sumqayıt MOK)
3. Şahin Məhərrəmov (Tovuz)
3. Aydın Əliyev (Azəri)


30 kq
1. İkram Tağızadə (Lənkəran)
2. Məhəmməd Muradzadə (Ağsu)
3. Qüdrət Nurizadə (Ağdaş)
3. Bahadır Əsgərli (Lənkəran)


33 kq
1. Toğrul Nəcəfli (Sərhədçi)
2. Vüsal Cabbarov (Sumqayıt)
3. Nicat Əliyev (Tovuz)
3. Məhəmməd Əlizadə (Zəngilan)


37 kg
1. Rəvan Hüseynov (Sumqayıt)
2. Samir Məhərrəmov (Masallı)
3. Ayaz Qəmbərli (Sərhədçi)
3. Elnur Şərifov (Lerik)


41 kq
1. Diyar Əlizadə
2. Əli İsazadə (Şağan MOK)
3. Musa Ələkbərzadə (DİN)
3. Şikar Mədətov


45 kq
1. Əli Məmmədov (DİN)
2. Rüslan Babayev (Fateh)
3. Orxan Qəmbərzadə (Masallı)
3. Şirin Məmmədov


49 kq
1. Həsənbala Məmmədov (Xaşmaz)
2. Xəyyam Ağayev (Araz-Şöhrət)
3. Adil Nəzərli (Lənkəran TİM)
3. Bəxtiyar həsənov (Zenit)


53 kq
1. Nurlan Fətəliyev (Ağcabədi)
2. Qüdrət Şahmirzəyev (Quba)
3. Samir Xəlilov (Abşeron)
3. Fərid Cəbrayılov (Araz-Şöhrət)


26 kq
1. Qönçə Hüseynli (Sərhədçi)
2. Rövşanə Məmmədli (Xocavənd)
3. Turan Əsgərli (Beyləqan)
3. Nəzrin Məmmədova (Şamaxı)


29 kq
1. Ayparə Səfərli (Abşeron)
2. Minayə Əkbərova (Ağcabədi)
3. Türanə Hüseynova (Cəbrayıl)
3. Bahar Əliyeva (Sumqayıt)


33 kq
1. Nərgiz Mirzəyeva (Sumqayıt)
2. Mirvarı Qəmbərli (Sərhədçi)
3. Mədinə Sadıqova (Qafqaz)



Gənclər
45 kq
1. Anar Mehdiyev (Fərasət)
2. Adil Şəkərov (DİN)
3. İlham Əliyev (Sumqayıt)
3. Mahir Məmmədzadə (Lənkəran)


48 kq
1. Fizam Mehdiyev (Sumqayıt)
2. Samid Bağırlı (Lənkəran TİM)
3. Cəfər Məmmədov (Araz-Şöhrət)
3. Murad Həsənov (Axundov)


51 kq
1. Cəlal Əliyev (Masallı)
2. Fərid Aslanlı (Lənkəran TİM)
3. Xanrul Fətəliyev (Sumqayıt)
3. Sabir Yaqubov (Azəri)


55 kq
1. Məmmədnəbi Alqayev (Fərasət)
2. Ağarəsul Novruzov (Fateh)
3. Elmar Məmmədov (DİN)
3. İslam Eyyubov (Savalan


59 kq
1. Əli Axundov (DİN)
2. Yusif Hüseynli (Sumqayıt)
3. Hüseyn Talıblı (Bərdə)
3. Nahid Məmmədov (Cəlilabad)


63 kq
1. Ələsgər Əliyev (Azəri)
2. Tapdıq Ələkbərov (Tovuz)
3. Anar Əliyev (Zəngilan)
3. Nicat Əsgərli (Qafqaz)


68 kq
1. Saməddin Əliyev (Sərhədçi)
2. Nicat Cəfərov (Savalan)
3. Məmmədbala Məmmədov (Zəngilan)
3. Həsən Məmmədov (Qax)


49 kq
1. Zümrüd Məlikova (ƏFA)
2. Təranə Məmmədova (Fərəh)
3. Günel Eyvazova (Sumqayıt)
3. Yaqut Fərəcova (DİN)


52 kq
1. Aynur Məmmədova (DİN)
2. Gülgün Niftullayeva (Masallı)
3. Leyla Mustafayeva (Xocavənd)


55 kq
1. Aytac Əliyeva (Abşeron)
2. Yeganə Aslanlı (Lənkəran)
3. Məleykə Quliyeva (Bərdə)
3. Rufina Əlizadə (Astara)