09:25 29-12-2014
news_image

Millimizin üzvləri sensasiyaya imkan vermədilər

Taekvondo üzrə Azərbaycan çempionatına yekun vurulub. Apasport.az saytının məlumatına görə, kişilər və qadınlar arasında keçirilən yarışda sürpriz nəticələr qeydə alınmayıb.

 

Belə ki, millimizin aparıcı üzvləri hələ də çəkilərində lider olduqlarını sübuta yetiriblər. Komanda hesabında isə “Neftçi” İdman Cəmiyyəti birinci olub.

 

Qadınlar

46 kq

1. Təranə Məmmədova (Neftçi İC)

2. Türkanə Tahirli (Masallı)

3. Nərminə Məmmədova (Fərəh)

3. Nigar Hacıyeva (ROM)

 

49 kq

1. Safiye Polat (Gilan)

2. Aygül Abdullayeva (DİN İC)

3. Fərqanə Məmmədova (Qax)

3. Günel Vəliyeva (Təhsil)

 

53 kq

1. Nürgül Çelik (Savalan)

2. Günay Ağayeva (Qəbələ YK)

3. Günel Eyvazova (Sumqayıt)

3. Patimat Abakarova (Gilan)

 

57 kq

1. Günay Ağakişiyeva (Neftçi İC)

2. Lazara Calidad (Gilan)

3. Sevil Rüstəmzadə (Fərasət)

3. Zeyvi Kərimova (MOİK)

 

62 kq

1. Tuğba Torlak (Gilan)

2. Yelena Abbasova (Sumqayıt0

3. Dilarə Həsənova (Qafqaz TK)

3. Nigar Quliyeva (Neftçi İC)

 

67 kq

1. Fəridə Əzizova (DİN İC)

2. Damla Sergin (Gilan)

3. Elmira Həsənova

 

73 kq

1. Marina Tedeyeva (Gilan)

2. Buşra Ayva (Savalan)

3. Günel Həsənzadə (Sərhədçi)

3. Səbinə Vasilyeva (Təhsil)

 

 

Kişilər

54 kq

1. Mikayıl Əliyev (Neftçi İC)

2. Natiq Abdullayev (Savalan)

3. Vüsal Məmmədov (Qəbələ TK)

3. Seymur Şahbazov (Fateh)

 

58 kq

1. Məhəmməd Məmmədov (Qəbələ TK)

2. Maqomedyasin İbraqimov (Gilan TK)

3. Samir Cavadlı (Lənkəran TİM)

3. Ruslan Abbasov (Neftçi İC)

 

63 kq

1. Ayxan Tağızadə (Neftçi İC)

2. Fariz Əliyev (Sumqayıt)

3. Əli Axundov (12 saylı)

3. Yusif Hüseynli (Sumqayıt)

 

68 kq

1. Hüseyn Mehrəliev (2-saylı)

2. Xəyal Musayev (Sumqayıt OİK)

3. Ziya Qasımov (DİN İC)

3. Səid Quliyev (Neftçi İC)

 

74 kq

1. İlkin Şahbazov (Neftçi İC)

2. Daşqın Hacıyev (1 saylı Gömrükçü)

3. Elvin Məmmədov (Qəbələ TK)

3. Murad Abdullayev (Sumqayıt)

 

80 kq

1. Ramin Əzizov (Neftçi İC)

2. Seyidəzim Bədirxanlı (MOİK)

3. Çəmşid Rüstəmov (Samux)

3. Vüsal Namazov (Fərəh TK)

 

87 kq

1. Radik İsayev (Gilan)

2. Bayraməli Vəliyev (Neftçi İC)

3. Asif Şükürov (Şirvan)

3. Elnur Məhərrəmov (Gəncə)

 

+87 kq

1. Ceyhun Həsənli (Qəbələ TK)

2. Aydın Bəhmənli (Neftçi İC)

3. Orxan Qasımov (Fateh)

3. Maqomedrasul Kanamatov (Savalan)

 

Ümumi nəticələrə görə komandaların yeri 

1. Neftçi İC
2. Gilan 
3. Qəbələ TK
4. Savalan
5. DİN İC