“Qarabağ” üçün 29 yaşlı əcnəbi
Avroliqanın I təsnifat mərhələsində keçiriləcək “Banqa” (Litva) – “Qarabağ” (Azərbaycan) oyununun hakimi Torvaldur Arnasonun kimliyi müəyyənləşib. Apasport.az saytının məlumatına görə, iyunun 30-da Qardzaidəki qarşılaşmada fit çalacaq islandiyalı ədalət təmsilçisi təcrübəsi ilə öyünə bilməz.
Belə ki, cəmi ildir İslandiya çempionatında oyunlar idarə edən Arnasonun vur-tut 29 yaşı var. O, ötən ilin yanvarında FİFA referisi olmaqla 27 yaşında bu adı qazanan 2-ci islandiyalı olmuşdu.
Lakin il yarım il ərzində Arnason cəmi 3 beynəlxalq görüşdə fit çalıb. 15 ay əvvəl 17 yaşlıların Avropa çempionatının elit mərhələsində Hollandiya – Ukrayna və Hollandiya – Gürcüstan matçlarında ədaləti qoruyan islandiyalı narıncıların qələbələrinə şahid olub – müvafiq olaraq 2:0 və 2:1. 20 gün əvvəl isə Arnason Lüksemburq və Macarıstanın əsas yığmalarının qarşılaşmasında fit çalıb. Bu görüşdə qonaqla 1:0 hesabı ilə qalib gəlib.