Azərbaycanın daha bir futbol klubu dağıldı
Azərbaycanın daha bir futbol klubu dağılıb. Apasport.az saytının məlumatına görə, “Abşeron” klubu Azərbaycan çempionatında I divizionun qalibi kimi yüksəldiyi Premyer Liqada oynamaqdan imtina edib. Debütant buna səbəb kimi sponsorların maddi dəstəkdən imtina etməsini göstərib.
Qaydaya görə, bu zaman komandanı 3-cü pillədə gedən əvəzləməlidir. Çünki 2-ci yeri tutan “Rəvan” klubu artıq güclülər dəstəsinə çıxıb. Ötən çempionatı 3-cü pillədə bitirən güclülər dəstəsində oyun təcrübəsi malik “Bakılı”dır. O, bunun üçün Premyer Liqanın tələblərinə cavab verməlidir. Əgər I divizionda heç bir komanda güclülər dəstəsində çıxış edə bilməzsə, seçim oranı tərk edənlərdən birinə ediləcək. Bu isə 11-ci yeri tutan Zaqatalanın “Simurq” klubudur.
Qeyd edək ki, ötən yay yaradılan “Abşeron” gənc baş məşqçisi Mirbağır İsayevin rəhbərliyi altında debüt mövsümünü keçirdiyi I divizionda mövsümü məğlubiyyətsiz başa vurdu, kubokda ¼ finala kimi irəlilədi.