Qarabağ “atları” şahə qalxdı, AZAL alçaqdan “uçacaq” - YENİLƏNİB
Bu gün Avroliqada 2011/12 mövsümünə startı verilib. Apasport.az saytının məlumatına görə, ölkəmizin bu turnirdəki 3 təmsilçisindən 2-si mübarizəyə bu gün başlayıblar. Ölkə kubokunun qalibi “Xəzər Lənkəran”dan fərqli AZAL-la “Qarabağ”ın Avroliqada I təsnifat mərhələsində çıxış edirlər ki, hər 2 təmsilçimiz ilk matçını keçirib.
AZAL-ın “Qarabağ”la müqayisədə oyunu 30 dəqiqə tez başladığından, cari mövsümdə ilk meydana çıxan təmsilçimiz olub. Lakin Şüvəlandakı stadionda baş tutan qarşılaşma uğur gətirməyib. “Minsk”lə görüşün əvvəlində erkən qol buraxan komandamız tez də bərabərliyi bərpa etsə də, qələbə qazana bilməyib. Əvəzində “Qarabağ” Litvada cütün taleyinə aydınlıq gətirib. Ağdamlılar “Banqa”nin meydanında vurduğu 4 qolla demək olar ki, Farer adalarının “Streymur” klubunun rəqibinə çevrilib.