SİZİN REKLAM BURADA

Yığmamız İngiltərəyə uduzdu, Yaponiyaya şans vermədi

Bakıda keçirilən 42-ci Ümumdünya Şahmat Olimpiadasında bu gün X turun oyunları baş tutub. Apasport.az saytının məlumatına görə, kişilərdən ibarət əsas yığmamız İngiltərə ilə münasibətlərinə aydınlıq gətirib.

 

Azərbaycanın ikinci komandası Serbiya, üçüncü yığması isə Yaponiya ilə üz-üzə gəlib.

 

Qadınlardan ibarət şahmatçılarımız da X tur görüşlərini keçiriblər. Olimpiadada iştirak edən millilərimiz müvafiq olaraq Kolumbiya, İsveçrə və Belarus qrossmeysterləri ilə qarşılaşıblar.

 

 

Bakı Şahmat Olimpiadası

X tur

Kişilər

 

İngiltərə - Azərbaycan-1 - 2,5:1,5

1. Maykl Adams (2738) - Şəhriyar Məmmədyarov (2761) – 0,5:0,5

2. Devid Houell (2665) - Rauf Məmmədov (2666) - 0:1

3. Qveyn Cons (2635) - Arkadi Naydiç (2696) - 1:0

4. Naycel Şort (2666) – Eltac Səfərli (2688) - 1:0

 

Azərbaycan-2 – Serbiya – 2:2

1. Vasif Durarbəyli (2612) – İvan İvaniseviç (2650) – 1:0

2. Nicat Abbasov (2552) - Robert Markus (2662) – 0,5:0,5

3. Qədir Hüseynov (2625) – Nikola Sedlak (2537) – 0,5:0,5

4. Namiq Quliyev (2572) – Aleksandr İndyiç (2548) – 0:1

 

Yaponiya – Azərbaycan-3 – 0:4

1. Şinya Kojima (2398) - Vüqar Əsədli (2406) – 0:1

2. Ryosuke Nanjo (2340) - Nail Bəşirli (2387) – 0:1

3. Kohey Yamada (2100) - Abdulla Qədimbəyli (2294) – 0:1

4. Tanq Tanq (2108) - Pərviz Qasımov (2323) – 0:1

 

Turnir cədvəli: 1. ABŞ - 18 xal; 2.Ukrayna – 18; 3. Rusiya – 16; …19. Azərbaycan-1 – 13; ...38. Azərbaycan-2 - 12, ...50. Azərbaycan-3 - 12.

 

 

Qadınlar

 

Azərbaycan-1 – Kolumbiya – 3:1

1. Günay Məmmədzadə (2361) – Paula Rodriges (2326) – 1:0

2. Gülnar Məmmədova (2304) – Cenni Çirivi (2209) – 1:0

3. Aydan Höccətova (2339) – İnqris Rivera (2201) – 0:1

4. Nərmin Kazımova (2302) – Melissa Kastrilyon (2194) – 1:0

 

Azərbaycan-2 – İsveçrə - 3,5:0,5

1. Türkan Məmmədyarova (2304) – Monika Müller-Seps (2276) – 1:0

2. Nərmin Xələfova (2219) – Qundula Heynarts (2205) – 0,5:0,5

3. Ülviyyə Fətəliyeva (2234) – Lena Georgesku (2164) – 1:0

4. Nərgiz Umudova (2247) – Laura Stoeri (2084) – 1:0

 

Azərbaycan-3 – Belarus – 1:5, 2:5

1. Nərmin Məmmədova (2230) – Nastassia Ziazulkina (2382) – 0,5:0,5

2. Xanım Balacayeva (2147) – Lanita Stetsko (2170) – 0:1

3. Gövhər Beydullayeva (1994) – Olqa Badelka (2222) – 0:1

4. Ayan Allahverdiyeva (1780) – Yekaterina Boqdan (2120) – 1:0

 

Turnir cədvəli: 1. Çin - 18 xal; 2. Rusiya – 16; 3. Polşa – 15; ...11. Azərbaycan-1 - 14, ...21. Azərbaycan-2 – 13; ...45. Azərbaycan-3 - 11. 

SIZIN REKLAM BURADA
Digər xəbərlər
Bütün xəbərlər
PREMYER-LIQA

1.

Zirə 5 4 1 0 11-4 13

2.

Qarabağ

4

4 0 0 8-2 12

3.

Qəbələ

5

3 1 1 8-5 10

4.

İnter

5 2 1 2 6-6

7

5.

Sumqayıt

5

2 1 2 5-6 7

6

Səbail 4 1 0 3 3-6 3

7.

Neftçi

5

0 1 4 2-7 1

8.

Kəpəz

5 0 1 4 3-10 1
               

 

Top 10