SİZİN REKLAM BURADA

Avropa Liqasında qrup mərhələsi başa çatdı - YENİLƏNİB

Avropa Liqasında sonuncu – 6-cı turun oyunları keçirilib. Apasport.az saytının məlumatına görə, gecənin matçlarından sonra növbəti mərhələyə yüksələn bütün komandaların adlarına aydınlıq gəlib.

 

Son tur öncəsi 1/16 finala yüksəlməyi təmin etmiş 16 komandaya - “Vilyarreal”, “Dinamo” (Kiyev), “Partizan”, “Braqa”, “Milan”, “Atalanta”, “Lion”, “Styaua”, “Viktoriya”, “Arsenal”, “Zalsburq”, “Ostersun”, “Latsio”, “Nitsa”, “Zenit” və “Real Sosyedad”a daha 8 kollektiv qoşulub.

 

"Astana", "Atletik", "Lokomotiv", "Srvena Zvezda", "Ludoqorets", AEK, "Kopenhagen" və "Marsel" son günün xoşbəxtləri olublar.

 

UEFA Avropa Liqası

VI tur

7 dekabr

 

A qrupu

“Slaviya” – “Astana” - 0:1

Qol: Aniçiç, 39

 

“Vilyareal” – “Makkabi” - 0:1

Qol: Blakman, 60

 

1.

Vilyareal

6

3

2

1

10:6

11

2.

Astana

6

3

1

2

10:7

10

3.

Slaviya Praqa

6

2

2

2

6:6

8

4.

Makkabi

6

1

1

4

1:8

4

 

 

B qrupu

“Dinamo Kiyev” – “Partizan” - 4:1

Qollar: MorozyuK, 6, Moraeş, 28, 31, 77 (pen.) - Yevtoviç, 45+4

 

“Yanq Boyz” – “Skenderbeu” - 2:1

Qollar: Oaro, 55, Assale, 90+6 - Qavazay, 51

 

1.

Dinamo Kiyev

6

4

1

1

15:9

13

2.

Partizan

6

2

2

2

8:9

8

3.

Yanq Boyz

6

1

3

2

7:8

6

4.

Skenderbeu

6

1

2

3

6:10

5

 

C qrupu

“Hoffenhaym” – “Ludoqorets” - 1:1

Qollar: Oş, 25 - Vanderson, 62

 

“Başakşəhər” – “Braqa” - 2:1

Qollar: Viska, 10, Emre, 77 - Silva, 55

 

1.

Braqa

6

3

1

2

9:8

10

2.

Ludoqorets

6

2

3

1

7:5

9

3.

Başakşəhər

6

2

2

2

7:8

8

4.

Hoffenhaym

6

1

2

3

8:10

5

 

 

D qrupu

“Austria” – AEK - 0:0

 

“Riyeka” – “Milan” - 2:0

Qollar: Puliç, 7, Qavranoviç, 47

 

1.

Milan

6

3

2

1

13:6

11

2.

AEK

6

1

5

0

6:5

8

3.

Riyeka

6

2

1

3

11:12

7

4.

Austriya

6

1

2

3

9:16

5

 

 

E qrupu

“Apollon” – “Everton” - 0:3

Qollar: Lukman, 21, 28, Vlasiç, 87

 

“Atalanta” – “Lion” - 1:0

Qol: Petanya, 10

 

1.

Atalanta

6

4

2

0

14:4

14

2.

Lion

6

3

2

1

11:4

11

3.

Everton

6

1

1

4

7:15

4

4.

Apollon

6

0

3

3

5:14

3

 

 

F qrupu

“Kopenhagen” – “Şerif” - 2:0

Qollar: Sotiriu, 56, Luftner, 59

 

“Zlin” – “Lokomotiv” - 0:2

Qollar: Mirançuk, 70, Farfan, 75

 

1.

Lokomotiv

6

3

2

1

9:4

11

2.

Kopenhagen

6

2

3

1

7:3

9

3.

Şerif

6

2

3

1

4:4

9

4.

Zlin

6

0

2

4

1:10

2

 

G qrupu

“Styaua” – “Luqano” - 1:2

Qol: Qnore, 60 - Daprela, 3, Vesey, 32

 

“Hapoel” – “Viktoriya” - 0:2

Qollar: Heyda, 28, Horava, 83

 

1.

Styaua

6

3

1

2

9:7

10

2.

Viktoriya

5

3

0

2

11:8

9

3.

Luqano

6

3

0

3

9:11

9

4.

Hapoel

5

1

1

3

5:8

4

 

H qrupu

“Arsenal” – BATE - 6:0

Qollar: Debuşi, 11, Uollkot, 37, Uilşer, 43, Polyakov, 51 (öz qapısına), Jiru, 64 (pen.), Elneni, 74

 

“Srvena Zvezda” – “Köln” - 1:0

Qol: Srniç, 22

 

1.

Arsenal

6

4

1

1

14:4

13

2.

Srvena Zvezda

5

1

3

1

2:2

6

3.

Köln

5

2

0

3

7:7

6

4.

BATE

6

1

2

3

6:16

5

 

 

I qrupu

“Marsel” – “Zalsburq” - 0:0

 

“Gimarayş” – “Konyaspor” - 1:1

Qollar: Ali Turan, 77 (avtoqol) - Burabia, 15

 

1.

Zalsburq

6

3

3

0

7:1

12

2.

Marsel

6

2

2

2

4:4

8

3.

Konyaspor

6

1

3

2

4:6

6

4.

Gimarayş

6

1

2

3

5:9

5

 

J qrupu

“Herta” – “Ostersuns” - 1:1

Qollar: Pekarik, 61 - Papaynapulos, 68

 

“Zarya” – “Atletik” - 0:2

Qollar: Aduriz, 70, Qarsiya, 86

 

1.

Atletik

6

3

2

1

8:5

11

2.

Ostersuns

6

3

2

1

8:4

11

3.

Zarya

6

2

0

4

3:9

6

4.

Herta

6

1

2

3

6:7

5

 

K qrupu

“Vitess” – “Nitsa” - 1:0

Qol: Kastanyos, 85

 

“Zulte-Veragem” – “Latsio” - 3:2

Qollar: De Pau, 6, Heylen, 60, Leya, 83 - Kaysedo, 67, Lukas Leyva, 76

 

1.

Latsio

6

4

1

1

12:7

13

2.

Nitsa

6

3

0

3

12:7

9

3.

Veragem

6

2

1

3

8:13

7

4.

Vitess

6

1

2

3

5:10

5

 

L qrupu

“Vardar” – “Rosenborq” - 1:1

Qollar: Ytalo, 9 - Bentner, 45+2

 

“Real Sosyedad” – “Zenit” - 1:3

Qollar: Villian Xose, 58 - Eroxin, 35, İvanoviç, 64, Paredes, 85

 

1.

Zenit

6

5

1

0

17:5

16

2.

Real Sosyedad 

6

4

0

2

16:6

12

3.

Rosenborq

6

1

2

3

6:11

5

4.

Vardar

6

0

1

5

3:20

1

 

Digər xəbərlər
Bütün xəbərlər
PREMYER-LIQA

1.

Qarabağ 14 12 1 1 25-6 37

2.

Qəbələ

14 10 1 3 28-14 31

3.

Zirə 14 9 3 2 23-11 30

4.

Sumqayıt

14 6 2 6 17-17

20

5.

Neftçi

14

5 1 8 17-16 16

6

Səbail 14 4 1 9 9-21 13

7.

Keşlə

14

2 2 10 9-25 8

8.

Kəpəz

14 2 1 11 10-29 7
               

 

Top 10