17 boksçumuz yarımfinalda

Yeniyetmə oğlan boksçular arasında Beynəlxalq “Heydər Əliyev Kuboku-2018” turnirində 1/4 final mərhələsinə yekun vurulub. Apasport.az saytının Azərbaycan Boks Federasiyasına istinadən məlumatına görə, Sumqayıt Olimpiya İdman Kompleksində keçirilən ənənəvi yarışda artıq yarımfinalçıların adları dəqiqləşib.

 

Rinqə çıxan boksçularımızdan 11-i döyüşünü qələbə ilə başa vurmaqla, özü üçün ən azı bürünc medalı təmin edib.

 

6 idmançımızın da yarımfinaldan mübarizəyə başlayacağını nəzərə alsaq, yığmamızın 17 mükafat alacağı dəqiqləşib.

 

Lakin medalların əyarları yarımfinal və final görüşlərindən sonra müəyyənləşəcək.

 

Qeyd edək ki, yarışa Azərbaycanın 2 komandası ilə yanaşı, Qazaxıstan, Rusiya, Gürcüstan, Qırğızıstan və Ukrayna yığmaları qatılıblar.

 

Mayın 14-də başa çatacaq turnirdə 100-dək boksçu 13 dəst medal uğrunda mübarizə aparır.

1/4 final mərhələsi

46 kq
Ruslan Qədirov (Azərbaycan) – Nihat Ağakişiyev – 3:2
Baktibek Uupu Sadirbek (Qırğızıstan) – Geno Xaftasi (Gürcüstan) – 0:5
Muhammedsabir Uulu Bazarbay (Qazaxıstan) – Nicat Hüseynov (Azərbaycan) – 5:0

48 kq
Əli Zamanov (Azərbaycan) – Luka Nikabadze (Gürcüstan) – 5:0
Fikrət Zeynalov (Azərbaycan) – Bohdan Ştonda (Ukrayna) – 0:5
Yerbolat Sabir (Qazaxıstan) – İxtiyar Nişanov (Qırğızıstan) – 5:0
Azər Süleymanov (Azərbaycan) – Sənan Əhmədov (Azərbaycan) – ikinci tam üstünlüklə qələbə qazanıb

50 kq
Əsəd Ağayev (Azərbaycan) – Almaz Uzixanov (Qazaxıstan) – 2:3
Peyman İslamzadə (Azərbaycan) – Maksim Xorodnyuk (Ukrayna) – 0:5
Maksoy Jusupov (Qırğızıstan) – Zəlimxan Süleymanov (Azərbaycan) – 3:2

52 kq
Elmar Abbasov (Azərbaycan) – Andrey Lyakişev (Ukrayna) – 3:2
Nihad Qurbanov (Azərbaycan) – İrakli Kublaşvili (Gürcüstan) – 5:0
Əli İsgəndərov (Azərbaycan) – Yerassil Tankay (Qazaxıstan) – 0:5
Azadbek Kubatov (Qırğızıstan) – İlqar Tanrıverdiyev (Azərbaycan) – 5:0

54 kq
Bayirjan Satjanov (Qazaxıstan) – Maksim Vlasyuk (Ukrayna) – 0:5
Eldar Qoqiaşvili (Gürcüstan) – Jaslan Kayirbekov (Qazaxıstan) – 0:5

57 kq
Eldəniz Baxşiyev (Azərbaycan) – Nihat Həmidov (Azərbaycan) – 2:3
Osman Əliyev (Azərbaycan) – Giorgi Lazaraşvili (Gürcüstan) – 2:3
Elgün Soltanov (Azərbaycan) – Bekzat Bitimov (Qazaxıstan) – 0:4
Laşa Qaqnidze (Gürcüstan) – Abzal Serik (Qazaxıstan) – 0:5

60 kq
Rəşid Həsənov (Azərbaycan) – Meiirjan Aydar (Qazaxıstan) – 3:2
Giorgi Qeqeçxori (Gürcüstan) – Saqin Uupu Satibapdi (Qırğızıstan) – 5:0
Kiril Taran (Ukrayna) – Murad Soltanov (Azərbaycan) – 5:0
Almir Torebay (Qazaxıstan) – Eldar Babayev (Azərbaycan) – 0:5

63 kq
Artur Manev (Ukrayna) – İsa Novruzlu (Azərbaycan) – 1:4
Lado Lomaya (Gürcüstan) – Dias Moljiqitov (Qazaxıstan) – 2:3
Azat Uupu Marat (Qırğızıstan) – Elmir Novruzov (Azərbaycan) – 0:5

66 kq
Novruzəli Quliyev (Azərbaycan) – Nikolos Jioşvili (Gürcüstan) – 0:4
Muxamed Bağıyev (Qırğızıstan) – İlya Kisselyov (Qazaxıstan) – 0:5
Anar Hüseynov (Gürcüstan) – Mikita Qorbatenko (Ukrayna) – 0:5
Yuri Aleksa (Ukrayna) – Turkeş Mustafayev (Azərbaycan) – 4:1

70 kq
Nurlan Qasımov (Azərbaycan) – İllya Melniçuk (Ukrayna) – 3:2

75 kq
Vladimir Kuşnir (Ukrayna) – Mehman Quliyev (Azərbaycan) – 5:0

80 kq
Akif Həsənov (Azərbaycan) – Nursultan Beysenbayev (Qazaxıstan) – 0:5
Xalit Əliyev (Qırğızıstan) – Dias Konisbay (Qazaxıstan) – 0:5

Yarımfinal mərhələsi

46 kq
Elgün Hüseynov (Gürcüstan) – Ruslan Qədirov (Azərbaycan)
Geno Xaftasi (Gürcüstan) – Muhammedsabir Uulu Bazarbay (Qazaxıstan)

48 kq
Əli Zamanov (Azərbaycan) – Bohdan Ştonda (Ukrayna)
Yerbolat Sabir (Qazaxıstan) – Sənan Əhmədov (Azərbaycan)

50 kq
Giorgi Sadjaya (Gürcüstan) – Almaz Uzixanov (Qazaxıstan)
Maksim Xorodnyuk (Ukrayna) – Maksoy Jusupov (Qırğızıstan)

52 kq
Elmar Abbasov (Azərbaycan) – Nihad Qurbanov (Azərbaycan)
Yerassil Tankay (Qazaxıstan) – Azadbek Kubatov (Qırğızıstan)

54 kq
Əzrək Bəbirov (Azərbaycan) – Maqammed Mamayev (Rusiya)
Maksim Vlasyuk (Ukrayna) – Jaslan Kayirbekov (Qazaxıstan)

57 kq
Nihat Həmidov (Azərbaycan) – Giorgi Lazaraşvili (Gürcüstan)
Bekzat Bitimov (Qazaxıstan) – Abzal Serik (Qazaxıstan)

60 kq
Rəşid Həsənov (Azərbaycan) – Giorgi Qeqeçxori (Gürcüstan)
Kiril Taran (Ukrayna) – Eldar Babayev (Azərbaycan)

63 kq
Samir Nəsirov (Azərbaycan) – İsa Novruzlu (Azərbaycan)
Dias Moljiqitov (Qazaxıstan) – Elmir Novruzov (Azərbaycan)

66 kq
Nikolos Jioşvili (Gürcüstan) – İlya Kisselyov (Qazaxıstan)
Mikita Qorbatenko (Ukrayna) – Yuri Aleksa (Ukrayna)

70 kq
Cəfər Heydərli (Azərbaycan) – Apimuxamed Xiyazov (Qırğızıstan)
Yerassil Jakpekov (Qazaxıstan) – Nurlan Qasımov (Azərbaycan)

75 kq
Yevgeni Prixodko (Qazaxıstan) – Giorgi Qitsatev (Gürcüstan)
Matvey Rajba (Ukrayna) – Vladimir Kuşnir (Ukrayna)

80 kq
Murad Allahverdiyev (Azərbaycan) – Nikita Xripko (Ukrayna)
Nursultan Beysenbayev (Qazaxıstan) – Dias Konisbay (Qazaxıstan)

+80 kq
Əhməd Əhmədov (Azərbaycan) – Əmanət Sabirqali (Qazaxıstan)
Saba Axalaya (Gürcüstan) – Əsəd Baxışov (Azərbaycan)

Digər xəbərlər
Bütün xəbərlər
PREMYER-LIQA

1.

Qarabağ 27 19 5 3 36-13 62

2.

Qəbələ

27 14 7 6 43-25 49

3.

Neftçi 28 14 4 10 39-28 46

4.

Zirə

28 12 8 8 36-30

44

5.

Sumqayıt

28

11 7 10 34-33 40

6

Keşlə 28 8 7 13 29-39 31

7.

Səbail

28

6 5 17 19-39 23

8.

Kəpəz

28 3 5 20 18-47 14
               

 

Top 10