“Avroliqanın I təsnifat mərhələsinin “Minsk” ilə keçiriləcək oyununa bilet satışı olacaq. Bu UEFA-nın tələbidir”. Bu sözləri apasport.az saytına açıqlamasında AZAL klubunun prezidenti Vaqif Qasımov deyib.
Avropa Liqasının I təsnifat mərhələsinində Belarusun “Minsk” klubu ilə qarşılaşacaq AZAL rəhbərliyi iyunun 30-da Bakıda baş tutacaq oyuna bilet satışı təşkil edəcək. Avrokuboklarda çıxış edən əksər klublarımız azarkeş toplamaq baxımından stadiona girişi biletsiz etmişdilər. Amma UEFA nümayəndəsinin raportundan sonra qitənin ali futbol qurumu AFFA-dan oyunlar zamanı təhlükəsizliyi təmin etmək məqsədi ilə stadiona biletsiz heç kimi buraxmamağı tələb etmişdi. Bundan sonra artıq bütün komandalarımız ev oyunlarına bilet satmalı olub. Bu baxımdan AZAL-da stadiona girişi biletlə edəcək. Paytaxt təmsilçisi artıq bileti sifariş də edib: “Artıq bilet sifariş etmişik. Qiymətlərə gəldikdə, 1-2 manat olacaq. Təxminən 2000 ədəd bilet hazırlanacaq. Təbii ki, qonaqlarımız da olacaq”.
Klub prezidenti uşaqlara güzəşt olunacağını da bildirib. Belə ki, klubun sponsorları uşaqların stadiona biletsiz daxil olmasına şərait yaradacaq: “Uşaqların oyuna pulsuz daxil olmasına imkan yaradacağıq. Bu məqsədlə qapının arxasındakı tribunalarda uşaqlar yerləşdiriləcək”.
Qeyd edək ki, AZAL – “Minsk” oyunu iyunun 30-da, Şüvəlandakı AZAL stadionunda, saat 20:00-da başlayacaq.