SİZİN REKLAM BURADA

"Nitsa" və "Zenit"dən darmadağın, "Arsenal"dan əzmkar qələbə - YENİLƏNİB

Avropa Liqasının qrup mərhələsində yeni mövsümə start verilib. Apasport.az saytının məlumatına görə, 12 qrupda yer alan 48 komanda mübarizəyə başlayıb.

 

Onların arasında azərbaycanlı azarkeşlərin xüsusi azarkeşlik etdiyi Türkiyənin 2 təmsilçisi də var. 

 

Onlardan "Başakşehir" Bolqarıstan "Lüdoqorets"ini qəbul edib. Oyunda hesab açılmayıb. "Konyaspor" isə Fransada "Marsel"ə uduzub - 0:1.

 

Postsovet məkanından isə Rusiyanın "Lokomotiv" (Moskva) və "Zenit", Ukraynanın "Dinamo" (Kiyev) və "Zarya" (Luqansk), Belarusun BATE, Moldovanın "Şerif", Qazaxıstanın "Astana" komandaları qrup mərhələsinə start veriblər.

 

UEFA Avropa Liqası

Qrup mərhələsi

I tur

 

A qrupu

"Slaviya" (Praqa, Çexiya) - "Makkabi" (Təl-Əviv, İsrail) - 1:0

Qol: Necid, 12

 

"Vilyarreal" (İspaniya) - "Astana" (Qazaxıstan) - 3:1

Qollar: Sansone, 16, Bakambu, 75, Çerışev, 77 - Loqvinenko, 68

 

1.

Vilyareal

1

1

0

0

3:1

3

2.

Slaviya

1

1

0

0

1:0

3

3.

Makkabi Teləviv

1

0

0

1

0:1

0

4.

Astana

1

0

0

1

1:3

0

 

 

B qrupu

"Yanq Boyz" (İsveçrə) - "Partizan" (Serbiya) - 1:1

Qollar: Fasnaç, 14 - Yankoviç, 11

 

"Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) - "Skenderbeu" (Albaniya) - 3:1

Qollar: Sidorçuk, 47, Moraes, 49, Mbokani, 65 - Muzaka, 39

 

C qrupu

"Başakşehir" (Türkiyə) - "Lüdoqorets" (Bolqarıstan) - 0:0

 

"Hoffenhaym" (Almaniya) - "Braqa" (Portuqaliya) - 1:2

Qollar: Vaqner, 24 - Teyşeyra, 45+1, Souza, 50

 

1.

Braqa

1

1

0

0

2:1

3

2.

Başakşəhər

1

0

1

0

0:0

1

3.

Lüdoqorets

1

0

1

0

0:0

1

4.

Hoffenhaym

1

0

0

1

1:2

0

 

 

D qrupu

"Riyeka" (Xorvatiya) - AEK (Afina Yunanıstan) - 1:2

Qollar: Elez, 29 - Mantalos, 26, Xristodolopulos, 62

 

"Austriya" (Avstriya) - "Milan" (İtaliya) - 1:5

Qollar: Borkoviç, 47 - Hakan, 7, Silva, 10, 20, 56, Suso, 63

 

1.

Milan

1

1

0

0

5:1

3

2.

AEK

1

1

0

0

2:1

3

3.

Riyeka

1

0

0

1

1:2

0

4.

Austria

1

0

0

1

1:5

0

 

 

E qrupu

"Apollon" (Kipr) - "Lion" (Fransa) - 1:1

Qol: Adrian, 90+ 3 - Depay, 53

 

"Atalanta" (İtaliya) - "Everton" (İngiltərə) - 3:0

Qol: Masyello, 27, Qomez, 41, Kristiante, 44

 

1.

Atalanta

1

1

0

0

3:0

3

2.

Lion

1

0

1

0

1:1

1

3.

Apollon

1

0

1

0

1:1

1

4.

Everton

1

0

0

1

0:3

0

 

 

F qrupu

"Kopenhagen" (Danimarka) - "Lokomotiv" (Moskva, Rusiya) - 0:0

 

"Zlin" (Çexiya) - "Şerif" (Moldova) - 0:0

 

 

1.

Zlin

1

0

1

0

0:0

1

2.

Kopenhagen

1

0

1

0

0:0

1

3.

Lokomotiv

1

0

1

0

0:0

1

4.

Şerif

1

0

1

0

0:0

1

 

 

G qrupu

"Styaua" (Rumıniya) - "Viktoriya" (Plzen, Çexiya) - 3:0

Qollar: Budesku, 21, 44, Alibek, 73

 

"Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail) - "Luqano" (İsveçrə) - 2:1

Qollar: Aynbinder. 2, Tzedek, 59 - Tzedek, 67 (öz qapısına)

 

1.

Styaua

1

1

0

0

3:0

3

2.

Hapoel

1

1

0

0

2:1

3

3.

Luqano

1

0

0

1

1:2

0

4.

Viktoriya

1

0

0

1

0:3

0

 

 

H qrupu

"Arsenal" (İngiltərə) - "Köln" (Almaniya) - 3:1

Qol: Kolasinaç, 49, Sançez, 67, Bellerin, 82 - Kordoba, 9

 

"Srvena Zvezda" (Serbiya) - BATE (Belarus) - 1:1

Qollar: Radonyiç, 54 - Sinyeviç, 72

 

1.

Arsenal

1

1

0

0

3:1

3

2.

Srevana Zvezda

1

0

1

0

1:1

1

3.

BATE

1

0

1

0

1:1

1

4.

Köln

1

0

0

1

1:3

0

 

 

İ qrupu

"Gimarayş" (Portuqaliya) - "Zalsburq" (Avstriya) - 1:1

Qollar: Pedrao, 25 - Berişa, 45

 

"Marsel" (Fransa) - "Konyaspor" (Türkiyə) - 1:0

Qol: Rami, 48

 

1.

Marsel

1

1

0

0

1:0

3

2.

Zalsburq

1

0

1

0

1:1

1

3.

Gimaraeş

1

0

1

0

1:1

1

4.

Konyaspor

1

0

0

1

0:1

0

 

J qrupu

"Herta" (Almaniya) - "Atletik" (Yunanıstan) - 0:0

 

"Zarya" (Luqansk, Ukrayna) - "Ostersun" (İsveç) - 0:2

Qol: Qoddos, 50, Gero, 90+4

 

1.

Ostersun

1

1

0

0

2:0

3

2.

Herta

1

0

1

0

0:0

1

3.

Atletik

1

0

1

0

0:0

1

4.

Zarya

1

0

0

1

0:2

0

 

K qrupu

"Vitess" (Hollandiya) - "Latsio" (İtaliya) - 2:3

Qollar: Matavz, 33, Linssen, 57 - Parolo, 51, İmmobile, 67, Murgia, 75

 

"Sulte Varegem" (Belçika) - "Nitsa" (Fransa) - 1:5

Qollar: Leya, 46 - Plea, 16, 20, Dante, 29, Sent Maksimin, 69, Balotelli, 74

 

1.

Nitsa

1

1

0

0

5:1

3

2.

Latsio

1

1

0

0

3:2

3

3.

Vitess

1

0

0

1

2:3

0

4.

Veragem

1

0

0

1

1:5

0

 

L qrupu

"Real Sosyedad" (İspaniya) - "Rusenborq" (Norveç) - 4:0

Qollar: Llorente, 9, 77, Zurutuza, 10, Skyelvik, 41 (öz qapısına)

 

"Vardar" (Makedoniya) - "Zenit" (Rusiya) - 0:5

Qollar: Kokorin, 5, 20, Dzüba, 39, İvanoviç, 66, Riqoni, 89

 

1.

Zenit

1

1

0

0

5:0

3

2.

Real Sosyedad

1

1

0

0

4:0

3

3.

Rusenborg

1

0

0

1

0:4

0

4.

Vardar

1

0

0

1

0:5

0

SIZIN REKLAM BURADA
Digər xəbərlər
Bütün xəbərlər
PREMYER-LIQA

1.

Qarabağ 10 8 1 1 17-4 25

2.

Zirə

11 7 3 1 19-8 24

3.

Qəbələ 11 7 1 3 16-11 22

4.

Sumqayıt

11 5 1 5 14-15

16

5.

Neftçi

11

4 1 6 12-11 13

6

Səbail 10 3 0 7 6-16 9

7.

Keşlə

11

2 2 7 8-17 8

8.

Kəpəz

11 2 1 8 7-17 7
               

 

Top 10