Milli komandamızın nəticəsi ləğv olunan oyununun hakimi Bakıya gəlir
“Qarabağ”ın Avroliqanın II təsnifat mərhələsində Farer adalarının “Streymur” klubu ilə keçirəcəyi cavab oyununun hakimi Azərbaycan futboluna tanış simadır. Apasport.az saytının məlumatına görə, 2 ay əvvəl 40 illik yubileyini qeyd edən makedoniyalı Qoran Spirkoski dəfələrlə ölkəmizdə olub.
2006-cı il mayın 11-də Azərbaycan və İrlandiya yığmalarının U-21-lər arasında Avropa çempionatının təsnifat mərhələsinin oyununun məhz makedoniyalı idarə etmişdi. Həmin vaxt britaniyalıların 2:1 hesabı ilə qalib gəldiyi oyunun nəticəsi sonradan ləğv olunmuşdu. Buna səbəb cəzalı Vüqar Nadirovun meydana çıxması olmuşdu. Həmin 0:3 hesablı texniki məğlubiyyətin səbəbkarı olan Nadirov bu dəfə “Qarabağ”ın heyətində köhnə “tanış”ı ilə görüşəcək.
2006-cı ilin yayında isə Spirkoski yenə ölkəmizdə qonaq idi. “Karvan”ın UEFA kubokundakı debütünə şahid olan balkanlı Slovakiyanın “Spartak” klubu üzərindəki 1:0 hesablı qələbəni qeydə almışdı. 2009-cu ilin payızında isə makedoniyalı ədalət təmsilçisi 17 yaşadək futbolçular arasında Avropa çempionatının Bakıda keçirilən seçmə oyunlarının referilərindən idi.