SİZİN REKLAM BURADA

“Qəbələ” hamını qabaqladı

Azərbaycan Taekvondo Federasiyası (ATF) və Cənubi Koreya Respublikasının ölkəmizdəki səfirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən “Koreya səfiri kuboku"na yekun vurulub. ATF-dən apasport.az saytına verilən məlumata görə, 2 gün davam edən yarışda 18 dəst medal öz sahibini tapıb.


Komanda hesabında “Qəbələ” taekvondo klubu birinci yeri tutub. 2 saylı “Gömrükçü” idman klubunun ikinci olduğu yarışda 5 saylı “Gömrükçü” İK üçüncü pillədə qərarlaşıb. 
 

Qızlar

42 kq
1. Minayə Əkbərova (“Aran” TK)
2. Ofeliya Allahverdiyeva (5 saylı “Gömrükçü” İK)
3. Ayla Bayramlı (2 saylı “Gömrükçü” İK)
3. Aytac Həsənova (ROM)

 

44 kq
1. Fəridə Rzayeva (Sumqayıt)
2. Fidan Babayeva (5 saylı “Gömrükçü” İK)
3. Nailə Əzizova (“Fərasət” TK)
3. Maytab Şahbazova (“Şahdağ” TK)

 

46 kq
1. Mehriban Məmmədova (2 saylı “Gömrükçü” İK)
2. Nərgiz Mizəyeva (“Təhsil” RİM, Sumqayıt)
3. Nəcibə Canızadə (Lənkəran TİM)
3. Zeynəb Gülüşova (5 saylı “Gömrükçü” İK)

 

49 kq

1. Sevda Pirseyidova (“Şahdağ” TK)
2. Aytən Cəfərova (“ƏFA” TK)
3. Nigar Cəfərova (Sumqayıt)
3. Qızqayıt Mustafazadə (“Fərəh” TK)

 

52 kq
1. Nərmin Süleymanova (5 saylı “Gömrükçü” İK)
2. Sənubər Əşrəfova (2 saylı “Gömrükçü” İK)
3. Fidan Abdullayeva (Sumqayıt)
3. Zalikə Babayeva (Göyçay)

 

55 kq
1. Şəms İsaeva (“Xəzər” TK)
2. Mehriban Quluzadə (“Fərəh” TK)
3. Leyla Quliyeva (“Mübariz” TK)

 

59 kq
1. Leyla Məmmədova (“Fərəh” TK)
2. İlahə Quluzadə (“Fərasət” TK)
3. Gülay Mustafayeva (“Xəzər” TK)
3. Bağdagül Nəcəfova (“Mübariz” TK)

 

63 kq
1. Nuranə İbrahimova (“Fərasət” TK)
2. Fatimə Cəfərova (“Modern” İK)
3. Ləman Mehrəliyeva (“Uğur” TK)
3. Şəms Həsənova (ROM)

 

Oğlanlar

45 kq
1. Yaşar Məmmədli (5 saylı “Gömrükçü” İK)

2. Nihad Abbasov (2 saylı “Gömrükçü” İK)
3. İbrahim Qədimov (“Ocaq” TK)
3. Riyad Şirəliyev (“Fərasət” TK)

 

48 kq
1. Xanoğlan Kərimov (5 saylı “Gömrükçü” İK)
2. Kənan Rzazadə (Lənkəran TİM) 
3. Bəhruz Quluzadə (“Fərasət” TK)
3. Royal Məmmədov (“Bozox” TK)

 

51 kq
1. Məhəmməd Əlizadə (2 saylı “Gömrükçü” İK)
2. Ayaz Qəmbərli (1 saylı “Gömrükçü” İK)
3. Eynulla Şahbazov (“ƏFA” TK)
3. Nicat Zamanov (“Xəzər” TK)

 

55 kq
1. Əbülfət Zülfüqarov (“Qəbələ” TK)
2. İbrahim İbrahimov (“Bozox” TK)
3. Ruslan Seyidov (Sumqayıt)
3. Famil Rüstəmov (5 saylı “Gömrükçü” İK)

 

59 kq
1. Qasım Aslanov (“Qəbələ” İK)
2. Samir Məhərrəmli (Masallı)
3. Kənan Fərzullayev (Lənkəran TİM)
3. İmran Köçərli (Sumqayıt)

 

63 kq
1. Cavad Ağayev (“Qəbələ” İK)
2. Ümüd Musayev (“Fateh” TK)
3. Nihad Ağayev (ROM)
3. İbrahim Xəlili (“Fərəh” TK)

 

68 kq
1. Taleh Süleymanov (5 saylı “Gömrükçü” İK)
2. Ruslan Babayev (“Fateh” TK)
3. Ağaəli Qubadov (DİN İC)
3. Səmral Əsgərov (“Musado” TK)

 

73 kq
1. Həsən İbrahimov (“Fateh” İK)
2. Ümid Əfəndiyev (“ƏFA” TK)
3. Əziz Əliyev (“Zenit” İC)
3. Nazim Əliməmmədov (Sumqayıt)

 

78 kq
1. Mehdi Tağıyev (“Ümid” TK)
2. Fərid Cəbrayılov (“Araz-Şöhrət” TK)
3. Mehdi Tağıyev (“Ümid” TK)
3. Əli Osmanov (ROM)

 

+78 kq
1. Orxan Tağızadə (“Qəbələ” TK)
2. Xəyyam Ağayev (“Araz-Şöhrət” TK)
3. Mirəli Əliyev (“Bozox” TK)
3. Nihat Həsənli (“Ruslan” TK)

 

SIZIN REKLAM BURADA
Digər xəbərlər
Bütün xəbərlər
PREMYER-LIQA

1.

Qarabağ 7 6 1 0 14-3 19

2.

Zirə

8

5 3 0 15-5 18

3.

Qəbələ

8

5 1 2 11-8 16

4.

Sumqayıt

8 3 1 4 8-11

10

5.

İnter

8

2 2 4 7-11 8

6

Neftçi 8 2 1 5 9-9 7

7.

Səbail

7

2 0 5 4-12 6

8.

Kəpəz

8 1 1 6 5-14 4
               

 

Top 10