Uşanqi Kokauri çempion ola bilmədi

Bakı İdman Sarayında kişilər, qadınlar və usta cüdoçular arasında təşkil olunan Azərbaycan çempionatına yekun vurulub. Apasport.az saytının məlumatına görə, üç gün davam edən respublika çempionatında bütün qaliblər müəyyənləşib.

 

Yarışın sonuncu günündə kişilər arasında 100 kq və +100 kq çəki dərəcələrində ölkə çempionlarının adlarına aydınlıq gəlib. Adil Kərimli və Şahin Qəhrəmanov bütün rəqiblərinə qalib gələrək qızıl medal qazanıblar.

 

Usta cüdoçuların mübarizəsində isə bütün yaş qrupları və çəki dərəcələrində qaliblər bilinib.

 

Komanda yarışlarında isə “Neftçi” birinci, “Atilla” ikinci, Uşaq Gənclər İdman Məktəbi isə üçüncü olub. Qaliblərə mükafatı Azərbaycan Cüdo Federasiyasının vitse-prezidenti Sadıq Sadıqov təqdim edib.

 

Azərbaycan Cüdo Federasiyasının dəvətilə respublika çempionatının daha şəffaf keçirilməsində yaxından iştirak etmiş Avropa Cüdo İttifaqının Hakimlər Komitəsinin rəhbər üzvlərinə vitse-prezident Sadıq Sadıqov tərəfindən xatirə hədiyyələri təqdim olunub.

 

OĞLANLAR

 

100 kq

 

 

 

+100 kq

 

1.

Adil Kərimli

İdman Sumqayıt

 

1.

Şahin Qəhrəmanov

Naxçıvan

2.

Kənan Abdullaxanlı

Naxçıvan

 

2.

Uşanqi Kokauri

Qəbələ

3.

Sənan Əhmədov

İdman Sumqayıt

 

3.

Ayxan Cəfərov

Qəbələ

3.

Cəfər Əkbərli

DİN İC

 

3.

Musa Şəkərəliyev

Neftçi

 

 

 

 

 

 

 

USTA CÜDOÇULAR

M1-M2

 

66 kq

 

 

 

73 kq

 

1.

Vüqar Babayev

Neftçi

 

1.

Zülfüqar Hüseynov

Judo Club 2012

2.

Rafael Mehdiyev

Atilla

 

2.

Məmməd Məmmədov

Judo Club 2012

3.

Qismət Əsgərov

Sumqayıt

 

3.

Emin Əliyev

Naxçıvan

3.

Mansur Abbasov

Yevlax

 

3.

Yusif Aqraxanov

Naxçıvan

 

 

 

 

 

 

 

 

81 kq

 

 

 

90 kq

 

1.

Samir İsmayılov

Gəncə İK

 

1.

Hikmət Cəbiyev

DİN İC

2.

Azər Fətullayev

DİN İC

 

2.

Elşən İbişov

DİN İC

3.

Yusif Bayramov

DİN İC

 

3.

İbrahim Quliyev

Neftçi

3.

Ceyhun Hüseynov

Qaradağ

 

3.

Rəşad Fərziyev

Neftçi

 

 

 

 

 

 

 

 

+100 kq

 

 

 

+100 kq

 

1.

Rafael Şahverdiyev

Neftçi

 

1.

Rafael Şahverdiyev

Neftçi

2.

Vasif Səfərbəyov

Sərhədçi

 

2.

Vasif Səfərbəyov

Sərhədçi

M3-M4

 

 

60 kq

 

 

 

73 kq

 

 

1.

Babək Hacıyev

Judo Club 2012

 

1.

Fariz Mehdiyev

Judo Club 2012

 

2.

Mikayıl Musayev

Naxçıvan

 

2.

Vüqar Budaqov

Judo Club 2012

 

 

 

 

 

3.

Ətraf Ağayev

Naxçıvan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

81 kq

 

 

 

90 kq

 

 

1.

Rüfət İsmayılov

Neftçi

 

1.

Mahir Ağamirzəyev

Judo Club 2012

 

2.

Samir Fətəliyev

13 İOEUGİM

 

2.

Rəsul Ağamirov

Judo Club 2012

 

3.

Novruz Aslanov

Atilla

 

3.

Seyfəl Əsgərov

Judo Club 2012

 

3.

Mübariz Cəfərov

Judo Club 2012

 

3.

Elbrus Quliyev

Judo Club 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100 kq

 

 

 

+100 kq

 

 

1.

Emil Hüseynov

Sumqayıt

 

1.

Tağı Tağızadə

Judo Club 2012

 

2.

Emin Cavadov

Judo Club 2012

 

2.

Mirağa Ağayev

Naxçıvan

 

3.

Ariz Əliyev

Siyəzən

 

 

 

 

 

3.

Mehman Məmmədov

Neftçi

 

 

 

 

 

M5-M6

 

 

73 kq

 

 

 

81 kq

 

 

1.

Maqsud Matanov

Neftçi

 

1.

Elçin İsmayılov

Neftçi

 

2.

Vahid Azerpur

Judo Club 2012

 

2.

Qeybulla Əliyev

Judo Club 2012

 

3.

 

 

 

3.

Çingiz Muradov

13 İOEUGİM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100 kq

 

 

 

+100 kq

 

 

1.

Ramiz Məmmədov

Gəncə UGİM

 

1.

Yamən Fətiyev

Judo Club 2012

 

2.

Azər Bağırlı

KANO PİK

 

2.

İham Cəfərov

Judo Club 2012

 

3.

İlham Ağaverdiyev

Boz Oğuz FİK

 

3.

Qabil Qasımov

Tovuz

 

M7-M8

 

 

60 kq

 

 

 

66 kq

 

 

1.

Nazim Təhməzov

Ağdam

 

1.

Bəxtiyar Məmmədov

1 RİOUEGİM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

90 kq

 

 

 

100 kq

 

 

1.

Hikmət Əhmədov

İsmayıllı

 

1.

Arif Qasımov

Judo Club 2012

 

 

 

 

 

2.

Arif Piriyev

Judo Club 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+100 kq

 

 

 

 

 

 

1.

Hafiz Hacıyev

Judo Club 2012

 

 

 

 

 

2.

Məhəmməd Müslümzadə

Judo Club 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                 

 

Digər xəbərlər
Bütün xəbərlər
PREMYER-LIQA

1.

Qarabağ 28 20 5 3 37-13 65

2.

Qəbələ

28 14 7 7 43-26 49

3.

Neftçi 28 14 4 10 39-28 46

4.

Zirə

28 12 8 8 36-30

44

5.

Sumqayıt

28

11 7 10 34-33 40

6

Keşlə 28 8 7 13 29-39 31

7.

Səbail

28

6 5 17 19-39 23

8.

Kəpəz

28 3 5 20 18-47 14
               

 

Top 10