Bu gün Avropa Liqasında 2016/17 mövsümünün ilk iki təsnifat mərhələsinin püşkü atılıb. Apasport.az saytının məlumatına görə, İsveçrənin Nyon şəhərindəki tədbirin 1-ci hissəsində 96 klub 48 cütlük təşkil edib.
Azərbaycan təmsilçiləri “Qəbələ”, “Neftçi” və “Kəpəz”in də I təsnifat mərhələsindəki rəqibi müəyyənləşib.
“Qəbələ” Gürcüstanın “Samtredia”, “Neftçi” Maltanın “Baltsan”, “Kəpəz” isə Moldovanın “Daçiya” klubu ilə görüşəcək.
II təsnifat mərhələsinin püşkünə isə mübarizəyə birbaşa qatılan 18 klub və 1-ci raundun 48 cütlüyü qatılıb. Onlar da növbəti 33 cüt təşkil edib.
Avropa Liqası
I təsnifat mərhələsi
(30 iyun – 7 iyul)
“Midtyulland” (Danimarka) - “Suduva” (Litva)
“Levadiya” (Estoniya) - “Torshavn” (Farer adaları)
“Şemrok Rovers” (İrlandiya) - “Rovaniemi” (Finlandiya)
“Breydablik” (İslandiya) - “Yelqava” (Latviya)
“Domjale” (Sloveniya) - “Lusitanos” (Andorra)
“Videoton” (Macarıstan) - “Zarya” (Moldova)
“Zimbru” (Moldova) - “Çixura” (Gürcüstan)
“Beroe” (Bolqarıstan) - “Radnik” (Bosniya və Herseqovina)
“İnfonet” (Estoniya) - “Harts” (Şotlandiya)
“Atlantas” (Litva) - HİK (Finlandiya)
“Valyur” (İslandiya) - “Brondbü” (Danimarka)
“Runavik” (Farer adaları) - “Şaxtyor” (Belarus)
“Bokelj” (Monteneqro) - “Voyvodina” (Serbiya)
“Santa Koloma” (Andorra) - “Lokomotiv” (Xorvatiya)
“Sloboda” (Bosniya və Herseqovina) - “Beytar” (İsrail)
“La Fiorita” (San-Marino) - “Debretsen” (Macarıstan)
“Stabek” (Norveç) - “Konna Kvey” (Uels)
“Höteborq” (İsveç) - “Landudno” (Uels)
“Aberdin” (Şotlandiya) - “Fola” (Lüksemburq)
AİK (İsveç) - “Bala Taun” (Uels)
AEK (Kipr) - “Folqor” (San-Marino)
“Pünik” (Ermənistan) - “Europa” (Cəbəllütariq)
“Kukesi” (Albaniya) - “Rudar” (Monteneqro)
“Vaduts” (Lixtenşteyn) - “Sileks” (Makedoniya)
“Ventspils” (Latviya) - “Vikinqur” (Farer adaları)
“Sent Patriks” (İrlandiya) - “Jeness” (Lüksemburq)
“Nomme Kalyu” (Estoniya) - “Trakai” (Litva)
“Differdanj” (Lüksemburq) - “Kliftonvill” (Şimali İrlandiya)
“Dila” (Gürcüstan) - “Şirak” (Ermənistan)
“Çukariçki” (Serbiya) - “Ordabası” (Qazaxıstan)
“Neftçi” (Azərbaycan) - “Baltsan” (Malta)
“Makkabi” Təl-Əviv (İsrail) - “Qoritsa” (Sloveniya)
“Linfild” (Şimali İrlandiya) - “Kork Siti” (İrlandiya)
“Reykyavik” (İslandiya) - “Qlenavon” (Şimali İrlandiya)
“Dinamo” (Belarus) - “Spartak” (Latviya)
“Odd” (Noeveç) - “Mariehamn” (Finlandiya)
“Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina) - “Birkirkara” (Malta)
“Rabotniçki” (Makedoniya) - “Buduçnost” (Monteneqro)
“Admira” (Avstriya) - “Spartak” M (Slovakiya)
“Qəbələ” (Azərbaycan) - “Samtredia” (Gürcüstan)
“Teuta” (Albaniya) - “Kayrat” (Qazaxıstan)
“Slaviya” (Bolqarıstan) - “Zaqlebiye” (Polşa)
“Spartak” T (Slovakiya) - “Hiberniians” (Malta)
“Aktobe” (Qazaxıstan) - MTK (Macarıstan)
“Banants” (Ermənistan) - “Omoniya” (Kipr)
“Partizani” (Albaniya) - “Slovan” (Slovakiya)
“Şkendiya” (Makedoniya) - “Krakoviya” (Polşa)
“Kəpəz” (Azərbaycan) - “Daçiya” (Moldova)
II təsnifat mərhələsi
(14 iyul – 21 iyul)
“Dila” (Gürcüstan) - “Şirak” (Ermənistan) cütünün qalibi - “Spartak” T (Slovakiya) - “Hiberniians” (Malta) cütünün qalibi
“Dinamo” (Belarus) - “Spartak” (Latviya) cütünün qalibi - “Sent Patriks” (İrlandiya) - “Jeness” (Lüksemburq) cütünün qalibi
“Partizan” (Serbiya) - “Slaviya” (Bolqarıstan) - “Zaqlebiye” (Polşa) cütünün qalibi
“Bokelj” (Monteneqro) - “Voyvodina” (Serbiya) cütünün qalibi - “Stabek” (Norveç) - “Konna Kvey” (Uels) cütünün qalibi
“Nomme Kalyu” (Estoniya) - “Trakai” (Litva) cütünün qalibi - “Makkabi” (H, İsrail)
“Hibernian” (Şotlandiya) - “Valyur” (İslandiya) - “Brondbü” (Danimarka) cütünün qalibi
“Runavik” (Farer adaları) - “Şaxtyor” (Belarus) cütünün qalibi - “Domjale” (Sloveniya) - “Lusitanos” (Andorra) cütünün qalibi
“Austriya” (V, Avstriya) - “Kukesi” (Albaniya) - “Rudar” (Monteneqro) cütünün qalibi
“Aktobe” (Qazaxıstan) - MTK (Macarıstan) cütünün qalibi - “Qəbələ” (Azərbaycan) - “Samtredia” (Gürcüstan) cütünün qalibi
“Beroe” (Bolqarıstan) - “Radnik” (Bosniya və Herseqovina) cütünün qalibi - “Atlantas” (Litva) - HİK (Finlandiya) cütünün qalibi
“Şemrok Rovers” (İrlandiya) - “Rovaniemi” (Finlandiya) - “Santa Koloma” (Andorra) - “Lokomotiv” (Xorvatiya)
“Neftçi” (Azərbaycan) - “Baltsan” (Malta) cütünün qalibi - “Şkendiya” (Makedoniya) – “Krakoviya” (Polşa) cütünün qalibi
“Qrasshoppers” (İsveçrə) - “Reykyavik” (İslandiya) - “Qlenavon” (Şimali İrlandiya) cütünün qalibi
“Midtyulland” (Danimarka) - “Suduva” (Litva) cütünün qalibi - “Vaduts” (Lixtenşteyn) - “Sileks” (Makedoniya) cütünün qalibi
“Zimbru” (Moldova) - “Çixura” (Gürcüstan) cütünün qalibi - “Osmanlıspor” (Türkiyə)
“Yannina” (Yunanıstan) - “Odd” (Noeveç) - “Mariehamn” (Finlandiya) cütünün qalibi
“Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina) - “Birkirkara” (Malta) cütünün qalibi - “İnfonet” (Estoniya) - “Harts” (Şotlandiya) cütünün qalibi
“Aberdin” (Şotlandiya) - “Fola” (Lüksemburq) cütünün qalibi - “Ventspils” (Latviya) - “Vikinqur” (Farer adaları) cütünün qalibi
“Admira” (Avstriya) - “Spartak” M (Slovakiya) cütünün qalibi - “Kəpəz” (Azərbaycan) - “Daçiya” (Moldova) cütünün qalibi
“Videoton” (Macarıstan) - “Zarya” (Moldova) cütünün qalibi - “Çukariçki” (Serbiya) - “Ordabası” (Qazaxıstan) cütünün qalibi
“Differdanj” (Lüksemburq) - “Kliftonvill” (Şimali İrlandiya) cütünün qalibi - AEK (Kipr) - “Folqor” (San-Marino) cütünün qalibi
“Maribor” (Sloveniya) – “Levski” (Bolqarıstan)
“Haken” (Norveç) - “Linfild” (Şimali İrlandiya) - “Kork Siti” (İrlandiya) cütünün qalibi
AİK (İsveç) - “Bala Taun” (Uels) cütünün qalibi - “Pünik” (Ermənistan) - “Europa” (Cəbəllütariq) cütünün qalibi
“Pyast” (Polşa) – “Höteborq” (İsveç) - “Landudno” (Uels) cütünün qalibi
“Teuta” (Albaniya) - “Kayrat” (Qazaxıstan) cütünün qalibi - “Makkabi” Təl-Əviv (İsrail) - “Qoritsa” (Sloveniya) cütünün qalibi
“Levadiya” (Estoniya) - “Torshavn” (Farer adaları) cütünün qalibi – “Slaviya” (Çexiya)
“Partizani” (Albaniya) - “Slovan” (Slovakiya) cütünün qalibi - “Breydablik” (İslandiya) - “Yelqava” (Latviya) cütünün qalibi
“La Fiorita” (San-Marino) - “Debretsen” (Macarıstan) cütünün qalibi – “Torpedo” (Belarus)
“Genk” (Belçika) – “Rabotniçki” (Makedoniya) - “Buduçnost” (Monteneqro) cütünün qalibi
“Sloboda” (Bosniya və Herseqovina) - “Beytar” (İsrail) cütünün qalibi - “Banants” (Ermənistan) - “Omoniya” (Kipr) cütünün qalibi
“İaşi” (Rumıniya) – “Hayduk” (Xorvatiya)
“Sonderyuske” (Danimarka) - “Stromsqodset” (Norveç)