26 Fevral 10:07 Azərbaycanın ən güclüləri bilindi - SİYAHI
DÖYÜŞ NÖVLƏRİ xəbərləri 26 Fevral 10:07
432 baxış

Azərbaycanın ən güclüləri bilindi - SİYAHI

Gənc taekvondoçular arasında Azərbaycan birinciliyi keçirilib. Apasport.az saytının məlumatına görə, Bakı Boks Mərkəzində təşkil olunan çempionat 3 gün davam edib.

 

Yarışın yekununa əsasən komanda hesabında “Gömrükçü” İK birinci yeri tutub. 5 saylı “Gömrükçü” İK-nın ikinci olduğu yarışda “Neftçi” İK üçüncü pillədə qərarlaşıb.

 

Oğlanlar

45 kq
1. Hətəm Həsənli (“Atilla” TK)
2. Musa Aslanov (“Bakılı” TK)
3. Nihad Abbasov (“Gömrükçü” İK)
3. Ramal Hüseynov (DİN)

 

48 kq
1. Pərviz İskəndərov (Təhsil)
2. Toğrul Bədurayev (“Rabitə” TK)
3. Əlizamin Məmişov (Ağcabədi)
3. Eyyub Mahmudov (“Ümid” TK)

 

51 kq
1. Yaşar Məmmədli (5 saylı”Gömrükçü” İK)
2. Kənan Rzazadə (Lənkəran TİM)
3. Naib Məmmədov (“Bozox” TK)
3. Rəvan Qasımov (“Neftçi” İC)

 

55 kq
1. Ayaz Qənbərli (“Gömrükçü” İK)
2. Nicat Zamanov (MOİK)
3. Amin Məmmədov (“Fərəh” TK)
3. Cavid Əzizov (Qəbələ)

 

59 kq
1. Samir Məhərrəmov (Masallı)
2. Ruslan Səyidov (Sumqayıt)
3. Amil Hüseynov (Tovuz OİK)
3. Fuad Tanrıverdizadə (6 saylı UGİM)

 

63 kq
1. Yunis Məmmədzadə (“ATEF” İK)
2. Bahadır Əskərli Lənkəran TİM
3. İmran Köçərli “Gömrükçü” İK
3. Qnyaz Kərimov “Qəbələ” İK

 

68 kq
1. Ülvi Mustafayev (5 saylı “Gömrükçü” İK)
2. Kazım Ağayev (“Qafqaz” TK)
3. Vüsal Balaqadaşov (“ATEF” TK)
3. Əli Əsədov (“Ümid” TK)

 

73 kq
1. Taleh Süleymanov (“Gömrükçü” İK)
2. Rza Məcidov (MOİK)
3. Orxan Məmmədov (“Araz-Şöhrət” TK)
3. Əhmədiyyə Cəfərov (Qəbələ)

 

78 kq
1. Cavid Hüseynov (Tovuz OİK)
2. Elxan Yusibov (Göygöl)
3. Əli Əmikişi (“Gömrükçü” İK)
3. Əli Osmanov (ROM)

 

+78 kq
1. Cavid Sultanov (Quba)
2. Nurəli Əliyev (“Bozox” TK)
3. Sərdar Rəsulov (Gəncə)
4. Rəhim Şabanov (Sumqayıt)

 

Qızlar

42 kq
1. Ofeliya Allahverdiyeva (5 saylı “Gömrükçü” İK)
2. Şahnaz Vəliyeva (Tovuz OİK)
3. Fəridə Lələyeva (Qax)
3. Sübhanə Kətanova (Gəncə)

 

44 kq
1. Minayə Əkbərova (Ağcabədi)
2. Günel Məmmədova (“Rabitə” TK)
3. Gülnaz Akkaya (1 saylı UGİM)

 

46 kq
1. Aylin Eynullayeva (“Rabitə” TK)
2. Fəridə Rzayeva (Sumqayıt)
3. Nəcibə Canızadə (Lənkəran TİM)
3. Mirvari Qənbərli (“Gömrükçü” İK)

 

49 kq
1. Badam Əliyeva (“Gömrükçü” İK)
2. Nigar Cəfərova (1 saylı UGİM)
3. Nuran Məmmədova (“ƏFA” TK)
3. Səkinə Cəfərova (“Kainat” TK)


52 kq
1. Nərmin Süleymanova (5 saylı “Gömrükçü” İK)
2. Zəhra Məmmədova (2 saylı)
3. Nurcan Hüseynova (“Umid” TK)
3. Aişə Qasımova (MOİK)

 

55 kq
1. Şəms İsayeva (“ATEF” İK)
2. Leyla Quliyeva (6 saylı UGİM)
3. Zalikə Babayeva (5 saylı “Gömrükçü” İK)
3. Qönnçə Hüseynli (Lənkəran TİM)

 

59 kq
1. Aytən Süleymanova (“Gömrükçü” İK)
2. Bəsti Quliyeva (“Neftçi” İK)
3. Nigar Məhərrəmova (“Fərəh” TK)
3. Gültac Mahmudova (Şəmkir)

 

68 kq
1. Nuranə İbrahimova (“Fərasət” TK)
2. İlahə Quluzadə (“Fərasət” TK)
3. Fatimə Cəfərova (“Modern” İK)
3. Səbirə Hüseynli (Şəmkir)